питанка за дължината на прав панталон

  • 3 189
  • 23
  •   1
Отговори

Анкета

до къде .........

Опции:

  • Бургас
  • Мнения: 5 897
след като вчера влязах в спор с консултанката в магазина която ми вземаше мерки за корекция бих искала да ви питам до къде трябва да е дълъг прав панталон носен на високи обувки (в случая сандали). Слагам и анкета за тези на които не им се пише.

# 1
  • Мнения: 22 867
Харесвам дългия панталон да е дълъг - един пръст под петата или до средата на токчето. Смешни са ми тия, дето са около кокалчето. Който иска по-къс си шие 3/4 или 7/8 панталон. Въпреки, че е, може би, въпрос на вкус. Grinning

А какво ти препоръча консултантката?

Сега видях, че става въпрос не за клош, а за прав панталон. Е, той няма как да стигне средата на токчето, защото се нагъва.

# 2
  • Мнения: 480
По правило при определяне дължината на панталон е редно да те питат с какви обувки ще го носиш. В твоя случай трябва да бъде до средата на тока. Знам го от дядо ми, Бог да го прости, който до края на живота си беше един от най-добрите шивачи в София.  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
сандалите са много високи, а тя държеше да е почти до земята, че иначе дългия панталон никак не изглеждал добре newsm78. Аз държах да е мах до средата на тока за да мога да го нося и с сандали с по-нисък ток. Ядосах се и си го взех да го дам на друга шивачка, коята ще уважи желанието ми без да се опитва да налага мнението си. И вярно е казал някой че на такава дължина и много висок ток отпред се набира  Peace

# 4
  • Мнения: 259
Според  мен ако го носиш само на висок ток трябва да бъде до средата на тока.

# 5
  • Мнения: 5 228
Един пръст под петата. Освен, че можеш да носиш панталона и с по-ниски обувки, за мен веещи се и влачещи се крачоли на панталон е нещо изключително неелегантно.

# 6
Аз съм за 1-ва опция

# 7
  • Мнения: 7 914
До средата на тока! Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
Принципно погледнато, за да бъде една жена елегантна, панталоните си трябва да носи винаги с по-нисък ток. Но тъй като и това правило, както и много други /справка - темата за ризите с ръб или без/ вече отдавна е загубило стойността си, бих могла да кажа, че дължината на дълъг панталон /не 7/8/ трябва да е такава, че панталонът да пада в лека чупка върху стъпалото, обуто в обувка /като покрива приблизително 1/3 от него, в посока от глезена към пръстите/, без значение с какъв ток.

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 39 723
Моите обикновено са до средата на тока.

# 11
# 12
  • Мнения: 6 607
Моите обикновено са до средата на тока.
Peace

# 13
  • Мнения: 1 793
Моите са до средата на тока. Така ми харесва най-много.

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
До средата на тока!

Общи условия

Активация на акаунт