До майките в САЩ

  • 566
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Здравейте
имам конкретен въпрос смятате ли, че имаме някъкав шанс да получим семейна виза за Сащ, като поканата е изпратена от татко, който от няколко месеца вече е с американски паспорт
зная колко е трудно с американските визи, но казаха че нещата в посолството са се били либерализирали и че вече дори давали визи и на цели семейства
само искам да уточня, че и двамата със съпругът ми сме държавни служители, на постоянни трудови договори сме, със имоти във видин и софия и имаме две пътувания до сащ със спазени срокове на връщане
искаме да прекараме коледните и новогодишни празници там

# 1
  • Мнения: 7 837
Ели, последно баща ти със зелена карта ли е (както беше писала в предната тема), или с американски паспорт  newsm78 Защото това са разли4ни неща и много определящи. Ако вече е американски гражданин, е много по-лесно.
Не са се либерализирали нещата в посолството. Имам познати, които идват от години идват тук да работят, а сега са ги отрязали. Всичко е субективно и на момента. И в Клюкарника ти казаха, ако не се престрашите да пробвате, няма как да разберете.
Един съвет - отидете на интервю на есен, защото сега наплива е голям.

Успех.

# 2
  • Мнения: 179
За жалост Кейси е права, нещата в американското консулство не само, че не са се либерализирали, а напротив- затегнати са и това едва ли би изненадало някой, имайки предвид обстановката тук.
По въпроса ти - варианта да ви дадът семейна посетителска виза съществува, като такъв,  но това не значи много.  Ако не опитате - няма как да разберете, но пък за сметка на това ще си останаете със съмненията.
Преди години мои приятели - семейство от 4 души бяха пуснати да дойдат, но за целта вуйчото - американски гражданин, живеещ тук от 45 години отиде в БГ и лично отиде с тях на интервю, като гарантира връщането им в БГ. Хората дойдоха, поседяха и после се върнаха, на другата година обаче спечелиха зелена карта, така че нещата се подредиха максималко добре Simple Smile
Успех на интервюто !

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
единствения начин да разберете, е като опитате. ние тук можем да разкажем примери доказващи и едната, и другата теза, но какво ще стане на интервюто, никой не знае.

Общи условия

Активация на акаунт