Консултация след положителен резултат за Фактор V Leiden

  • 3 563
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,
след 3 поредни аборта назначиха няколко изследвания и на фактор V Leiden излезна "Хетерозиготен носител на R506Q" - повишено кръвосъсирване и повишен риск от тромбози. От лабораторията в Майчин дом ме посъветваха да отида при доктор Димитрова, която била светило по въпроса. Уговорих час в часния и кабинет и чаках 1 месец за да може да ме приеме. По време на консултацията (която беше не повече от 2 мин.) нейното държане беше отвратително и не ни даде никаква информация какво трябва да направим от тук нататък (... не ми се влиза в детайли че пак се нервирам). Във форума прочетох, че се прилага лечение с Хепарин, но все пак някой трябва да ми го назначи и да ми каже дали не трябва да правя някакви допълнителни изследвания.
Лекаря който ще ни води бременстта е д-р Шуманов от Окръжна болница. Сега се чудя дали направо да отидем при него или да отидем при някой специалист в областта.
Бихте ли ме посаветвали за някой специалист при който мога да отида и мислите ли че е необходимо да отида на специалист или и в Окръжна болница би трябва да знаят какво лечение да ми назначат.

Предварително благодаря !

# 1
Аз съм също Хетерозиготен носител на R506Q. На мен също ми препоръчаха от екипа на Кременски др. Димитрова и тя също така се държа незаитересовано.
Какво да ти кажа, специалист специално в тази област няма. По скоро ти трябва специалист по стерилитет, който има опит в този вид проблеми. Аз се консултирах с др. Катя Тодорова, ендокринолог от МД.
Тя препоръчва хепарин и аспирин, но трябва лекуващият лекар да се съгласи, защото той ще наблюдава бремеността ти.
Прочети темата за имунологични и генетични проблеми, потърси из форумите и в www.zachatie.org - има доста информация.

Успех!

# 2
Мерси много за информацията.
Можеш ли да ми кажеш някакъв телефон на др. Катя Тодорова или трябва да се ходи на място да се запише час?

# 3
  • Мнения: 3 715
Не мисля, че Шуманов може да ти помогне в този случай. Обърни се към клиника по стерилитет. Обикновен гинеколог не може да ти помогне.

# 4
Д-р. Катя Тодорова
02/8517222
0888 408 2034
Майчин дом, етаж 5,  стая 520
или
в кабинентът на др. Д. Гунев, бул."П. Славейков" 18, блок 2(вход откъм вътрешния двор)

Успех и пиши как е минала консултацията и какво те е посъветвала лекарката!   bouquet

# 5
Мерси Elvi !

След консултацията ще пиша какво са ме посъветвали

# 6
малко update по темата.

След като посетих още един доктор който не знаеше какво точно трябва да се прави отидох при шефа на лабораторията по генетични изследвания в МД - доц. Кременски. Човека беше МНОГО компетентен и МНОГО свестен. Обясни ми че ако само единия ген е променен, няма бучки по краката и абортите са в ранен стадии (до 12 седмица) вероятността да са пречинени от проблема със съсирването е много малка (да не кажем че въобще няма такава). Освен това каза че според всички световни изследвания по въпроса никой не е сигурен че е удачно лечение с аспирин и когато абортите протичат с обилно кървене аспирина колкото е полезен толкова може и да е вреден. Накрая ми каза че лекарката която през последните 5 години е тествала всякакви варианти на лечение и може да каже какви са и наблюденият и дали има ефект е Карагьозова (10ет. МД). Държеше и той да слезне с нас и да се осведоми какво е нейното мнение, но тя е в отпуска до 24-ти.
След 24-ти ще ви пиша пак.

# 7
  • Мнения: 130
здравейте! Аз вчера  пуснах  изследване за Фактор V и  сега търпеливо чакам резултата. Аз също  имам два  аборта до 10г.с. като първият е  в следствие на кухо  яйце,  а вторият дължащ се на неразвиващ се плод. Всички ми казват , че няма нищо което да ме притеснява, притесненията  идвали след трети  неуспешен  опит  Laughing  #2gunfire. Да се смея ли ,  да плча ли. Д-р Кременски ми предложи да отида на консултация в неговия кабинет.Вторият  аборт ми го прави  Д-р Николова  от Тина Киркова, препоръчаха ми  я като добър  и внимателен специалист по стерилитет,  пък ще видя какво ще  излезе. Освен Фактор V ми казаха да си  изследвам Антифосфолипидни тела. Един познат  гинеколог ми препоръча да пия профилактично  фолиева киселина  и я пия от  един месец, но други доктори  казват че  е все тая дали ще  я  пия  ли не. Разни хора, разни  идеали. Пишете  и вие какви  изследвания правите. УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт