Слънчево изгаряне

  • 29 633
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
 Здравейте, мами. Някой дали може да ми каже нещо с което мога да намажа детето след слънчево изгаряне. Не знам как го допуснах, не мога да си го простя. Цял ден бяхме на открито, а се оказа че съм си забравила слънцезащитния крем. Уж внимавахме да не играят на слънце, обаче изгарянето е факт, най-вече по раменцата. Дори днес не ми се видя толкова червено, но сега след банята направо се уплаших.Нямам възможност сега да отида до аптека, ако някой може да ми каже някакъв домашен лек... Cry Embarassed

# 1
  • Мнения: 5 299
Аз знам от едно време с кисело мляко съм се мазала. newsm78

# 2
  • Мнения: 5 228
Колко е голямо детето? Знам изпитани бабини рецепти при изгаряне, но не мога да преценя след каква възраст могат да се прилагат.  Едната е да наложиш изгореното с кори от краставица - бързо поемат топлината. Като се стоплят - сменяш ги с нови. Друг начин е с кисело мляко - също действа добре, яако е леко изцедено  по-добре, защото не се стича.

# 3
  • Мнения: 147
 На 3 годинки е детето.Вече мазах с кисело мляко - трябва ли да го мажа постоянно или едно намазване?Проблемът е , че не го търпи - иска да го изтривам. Сега ще пробвам с краставица.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 711
Най-безобидното е на 1во време - мазане с кисело мляко. Но го миеш преди да изсъхне, защото после става на кори. Не мий изгорелите части със сапун, 1-2 дена ще издържите.
Може да пробваш Дефламол. Ако нямаш у вас, купи утре от аптеката.

# 5
  • Мнения: 147
Най-безобидното е на 1во време - мазане с кисело мляко. Но го миеш преди да изсъхне, защото после става на кори. Не мий изгорелите части със сапун, 1-2 дена ще издържите.
Може да пробваш Дефламол. Ако нямаш у вас, купи утре от аптеката.

Благодаря ти, махнах киселото мляко и го мазах със сока от краставица(много му хареса със сока:). Сега спи. Утре продължавам!Лошото е ,че вече го изкъпах със сапун, не знаех, че не трябва.Никога не ми се е случвало да изгоря, за детето абсурд. Винаги съм се пазила от слънцето.Но сега как можах да го допусна! Shocked

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Можеш да вземеш утре от аптеката Фенистил гел - той е за слънчево изгаряне, ухапвания от насекоми и алергии и е подходящ за малки деца.

# 7
  • Мнения: 7 640
Пантенол спрей- страхотен е

# 8
  • Мнения: 1 116
Е чак Panthenol ! По-добре с киселото мляко или дефламол.Ама Пантенола , все пак е кортикостероид, а детенцето е на 3 годинки.

# 9
  • Мнения: 208
Най-много помага Aloe-gel за изгаряне! Веднага сваля Т и детето може да спи без проблеми.

# 10
  • Мнения: 5 228
Е чак Panthenol ! По-добре с киселото мляко или дефламол.Ама Пантенола , все пак е кортикостероид, а детенцето е на 3 годинки.

Пантенол не е кортикостероид.  Rolling Eyes Съдържа декспантенол, т.е. витамини от групата В.

# 11
  • Мнения: 7 106
Пантенол-спрей действително е много ефикасен при всякакви изгаряния. Има го и на крем и може да се ползва при охлузвания, рани от всякакъв вид, даже го препоръчват при рагади при кърмене.

[Пантенол не е кортикостероид. 

Абколютно е така!

Пантенола участва в състава на много кремове за лице и тяло, включително и бебешки (който има козметика на Бюбхен да погледне етикета  Wink, за нея знам със сигурност), защото има силно овлажняващо и успокояващо въздействие.

Впрочем пусни един Гугъл да се увериш сама  Wink.

# 12
  • Мнения: 1 116
Ха ха , калпазани.Добри варианти са и Фенистил и Дефламол и Пантенол ,че и Пантогел. Извинета ме , мислих си за друго.

# 13
  • Мнения: 7 640
Ха ха , калпазани.Добри варианти са и Фенистил и Дефламол и Пантенол ,че и Пантогел. Извинета ме , мислих си за друго.
ако ф-т значи фармацевт ooooh!
нещо си слънчасал и ти Wink

# 14
  • Мнения: 1 116
Е де.Незнайно защо си мислех за дексаметазон Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт