Може ли такова нещо?!

  • 2 614
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Възмутена съм и много притеснена! Не знам дали е за този форум, но тук посещаемостта е по-голяма и се надявам на повече отговори. Та проблемът е следния. Миналата седмица съпругът ми вдигна много висока температура и припадна. Викнах бърза помощ и казаха "вирусно е, пийте антипиретици и много витамин С". Обадих се и на личния лекар-в отпуска била. И така цяла седмица той пие непрекъснато парацетамол и аналгин и се борим с бързокачващата се температура. Няма никакви други оплаквания, болки и т.н. Ходихме (по-точно съпругът ми) и при заместничката на джи пито - д-р Попова от Студ. поликн., която освен потребителската такса му взела пари и за "многото писане" и нито лекарства , нито изследвания-нищо. Днес говорихме и с педиатъра, каза ни какви изследвания трябва да се направят, но тя била педиатър и не можела да ни стане джи пи и т.н. И така съпругът ми е ок. 10 дни с температура ок. 38,7 (след това пие хапчета, че ни е страх) и чакаме джи пито да дойде на работа. Дано да има направления. Не мисля, че е редно като сме здравно осигурени да плащаме за изследвания, по-скоро съм склонна да дам пари на лекар, но другото няма и да можем да си го позволим-кръвни, ЕКГ, снимки или скенер и аз не знам, всеки ни казва различни неща. И сега чакаме........Това ли ни е здравеопазването и така ли трябва да се лекуваме- с чакане. Не знам какво да правим, дайте ми някакъв съвет, че до вторник, когато ще ходи на лекар ими цели 2 дни.

# 1
  • Мнения: 9 899
за съжаление.... платете, идете в частна клиника поне за първичен преглед. Или направо за кръвна картина - не е толкова скъпо. В края на месеца едва ли ще има останали направления....
И после, имате още 5 дни да смените джипито. Това е сериозна температура, не може да чакате...

# 2
  • Мнения: 197
Мила,още утре си сменете  личната лекарка.Не е никак трудно.В поликниниката популвате нови бланки  при избрания от вас лекар Peace
А за сегашния ви лекар  го зарязвайте.Та дори и да е отпуска би трябвало да има замесник....То това е недупостимо.Е и ще чакате ,че това да не е единствения лекар Mr. GreenСменете го веднага Hug
А за спешни случаи един добър лекар винаги има направления Peace

# 3
  • Мнения: 6 472
Хора не се шегувайте, ами отидете на лекар, та ако ще и частен да е! Здравеопазването ни е пълна нула! Не трябва да има такова нещо, но е факт #2gunfire Зарязали са народа да се оправя кой както може, с презункцията, че пари за здравето си ще намериш, ако ти се наложи #Cussing out Който не може да намери - кучета го яди #Crazy

# 4
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Хора не се шегувайте, ами отидете на лекар, та ако ще и частен да е! Здравеопазването ни е пълна нула! Не трябва да има такова нещо, но е факт #2gunfire Зарязали са народа да се оправя кой както може, с презункцията, че пари за здравето си ще намериш, ако ти се наложи #Cussing out Който не може да намери - кучета го яди #Crazy

Голата истина Sick

# 5
  • Мнения: 6 167
ами според мен щом сте здравно осигурени, след като ви даде направление джи пито, трябва изследванията му да са безплатни. аз бих изчакала, като в това време , непрекъснато напомням за себе си на този, който го замества ( по телефона например ще питам какво да правя, че мъжа ми е зле с температура и тн).това, че някой ви е взел пари ' за много писане' е безумно и незнам с кой акъл сте платили, т.е вие май дължите само такса 1.60 newsm78

опитай да свалиш температурата с течен аналгин. да пие мнгоо витамин Ц, течности.
не се притеснявай и не истерясвай.
ако нещата се влошат отидете в Пирогов, там няма да го върнат, и ще му направят изслеедвания ( ЕКГ например).  Лекарите там са опитни, независимо от многото слухове. Аз ги уважавам много.

след като преминете през това изпитание виж дали ДжиПито ви удовлетворява , т.е дава ли ви направления, цака ли ви с допълнителни пари и тн. и ако трябва го сменяй.
ние така сменихме нашия тарикат великия д-р, и сега сме ( тоест бях де, вече не) рахат с една лекарка, която винаги има направления и много подробна на прегледите, няма хиляди пациенти...

  bouquet


# 6
  • Мнения: 6 472
От Пирогов могат да те върнат като стой та гледай. Обяснението им е че там са спешни случаи. Спешните случаи ги кара бърза помощ. Ако не те е докарала бърза помощ, значи трябва да си с направление от Джипито. Ако нямаш и направление, просто не те приемат. Изумителен фак, плод на нечие малоумие #Cussing out #Cussing out #Cussing out На база личен опит го казвам #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out Изклучение мисля че прави само травматологията.

Та аз още веднъж казвам - подържането на едноседмична температура от 38,7 при възрастен човек не може да чака връщането на доктора от моренце. Самолечението е също толкова опасно! Температурата е притзнак за въпалителен процес. Дори и да е грип, пак не е безопасно. Отидете на доктор да му пуснат кръвна картина и да се види ниво на левкоцити. Място за паника разбира се няма. Нещата просто трябва да се хващат НАВРЕМЕ, за да няма послествия.

# 7
  • Мнения: 218
Има два периода в годината, в които пациентите имаме право да сменим личните си лекари. В момента тече единия от тях.Успех!

# 8
  • Мнения: 8 917
Задължително изследвайте кръв и урина!И не се бавете - може въобще да не е грип - просто се убедете какво е - казвам го от опит, но няма защо да те притеснявам с повече инфо PeaceСтискам палци  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 352
Според мен подържането 10 дни на такава висока температура НЕ е грип, и смятам че въобще не е за пренебрегване. Когато става въпрос за здравето на мен или някой от семейството ми не се питам дали сме здравноосигурени и на ваше място бих си платила изследванията, независимо дали ми се полагат от касата или не. Действайте бързо и дано не се окаже нещо сериозно. Успех и да сажеш после какви са резултатите.
 

# 10
  • София
  • Мнения: 650
По закон всички JP-та трябва да сключат договор с някой медицински център и когато не са на розположение пациентите се пренасочват към тези центрове където също ги обслужват безплатно/ само срещу потребителската такса/ и им дават направления ако е необходимо. Нашта докторка има сключен договор с център "Лора" например и когато ми се случвало примерно в неделя да ми трябва лекар и Дж П-то го няма съм ходила там. Само си носиш здравната книжка. И здравната каса плаща на тези центрове. Там също могат да те пратят за изследване. Питайте си докторката с кой е сключила такъв договор. Това е направено точно заради това че не може един лекал да е на разположение 24 часа 356 дни в годината.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 175
Така, така, направо сменяйте доктора! А защо педиатърът на детето не може да ви стане джи пи?! Аз съм при педката на дъщеря ми, защото съм доволна от нея и не мисля, че имат ограничение за възрастта на пациентите. Важното е да ги има...

А високата Т толкова време далеч не е шега работа. Колко време мислиш, че можеш да даваш антипирептици?! И аз от опит знам, че нещата вземат друг обрат след подобно явление... Отивайте на лекар поне за първичен преглед наистина! А една КК струва не повече от 5 кинта...

# 12
  • Мнения: 600
Сигурно ще прозвучи драстично, но - мразя ги тия лекари и тъпото ни здравеопазване  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Дъщеря ми отказа да се храни точно на 24-ти май и аз притеснена се обадих на Джипката - отговора - Днес е празник, иди в спешния. Отиваме и госпожата там още от врата пита - къде ви е здравната книжка. После писа дълго без въобще да погледне детето  #2gunfire После накратко попита какво й е и даже не благоволи да я прегледа. Главното от което се интересуваше беше личния живот на мен и съпруга ми, как сме се били оправяли на тримата в една стая на квартира и тн. Идеше ми да я удоша.
Идете в някоя клиника и колкото и да е неприятно - ПЛЯТЕТЕ СИ!!! Защото никой няма да ви обърне внимание.
Извинявам се за тона - но просто не мога да се побера в кожата си. Нашите здравни осигуровки плащат заплатите на лекарите, но нашата педиатърка и пет пари не дава за детето. Чувствам че й досаждам като й се обадя притеснена, но не се притеснява да сложи още нещичко отгоре, върху заплатата си, "обслужвайки" нашето дете. Мислих да я сменя и поразпитах тук и там, но не останах очарована от никой педиатър.
Извинявам се, то стана като ОФФ, ама не можах да се стърпя

# 13
  • Мнения: 6 167
От Пирогов могат да те върнат като стой та гледай. Обяснението им е че там са спешни случаи. Спешните случаи ги кара бърза помощ. Ако не те е докарала бърза помощ, значи трябва да си с направление от Джипито. Ако нямаш и направление, просто не те приемат. Изумителен фак, плод на нечие малоумие #Cussing out #Cussing out #Cussing out На база личен опит го казвам #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out Изклучение мисля че прави само травматологията.


колкото пъти сме отишли ( последния път водих асистентката си, която я стягаше нещо към сърцето) , както и дядо ми ( който имаше херния заклещена) никой не ни е връщал.
вероятно си права, че нещата 'много зависят', от това на кого попаднеш и в момента той с какво настроение е . това е ужасното.  но за 1в път чувам за направление за спешна помощ.
това ако е истина е поредното малоумие.

това, да не те погледнат обаче го има
последния път в българия отидох на кожен лекар, на който дадох 20 лева за
'преглед', който изобщо не се състоя.
тоест, аз седях и обяснявах проблема, след което тя ( доста известна и прехвалена дерматоложка) ми обясни последните тенденции в козметиката за коса, даде ми 3 проби и ме отпрати по живо по здраво.
със същия успех можех да отида в кварталната аптека да питам кои са най-новите серии козметични продукти.

жалко.

# 14
  • Мнения: 197
Ето и какво се случи. Джипи-то се върна на работа и даде направления за изследвания на кръв, урина и снимка на бял дроб. Диагнозата беше бронхит и ни изписа аугментин (преди това пихме оспамокс). Не помогна. Накрая отидохме и я помолихме за направление за преглед при специалист- прати ни в Инфекциозна болница. От там ни върнаха пак при нея за направление за хоспитализация и за ехография на коремни органи, което се оказа проблем, защото можело да глобят лекарката. Но ни даде направленията, явно се беше притеснила. Сега съпругът ми ще лежи поне 10 дни в болница. За сега диагнозата, въз основа на същата снимка е двустранна атипична пневмония и в понеделник ще уточнят каква точно. Жалко, че трябваше да се мъчи 15 дни, заради ограничените им направления. От него разбрах, че в болницата има и по-тежки случаи пак заради ограничените направления на джипитата. Например болен с белодробна емболия, на когото се прилагат хирургически манипулации и не може да бъде лекуван, защото джипито му от провинцията не му издава направление (освен ако не си плати).
  Благодаря ви за отговорите, в нашия случай едва ли смяната на лекаря щеше да имаефект, защото не познавам по-добър лекар, а не ми се експериментира.

Общи условия

Активация на акаунт