Възможно ли е таткото да ревнува от бебето?

  • 2 409
  • 16
  •   1
Отговори
  • в реалността
  • Мнения: 73
Здравейте момичета!

От известно време чета този форум и толкова ми допадна че реших да се регистрирам и да се включа по-активно в 'живота' тук  Hug

Все още не съм мама, но и за това ще дойде време в недалечното бъдеще  Heart Eyes


И като за начало искам да ви попитам: възможно ли е таткото да ревнува от новороденото си детенце и знаете ли за такива случаи в действителност?

Моя приятелка, която живее в чужбина от много дълго време, ми разказа наскоро (когато се видяхме за първи път от 2 години насам) как ревността на съпруга й от новороденото им бебенце, е причинила светкавично бърз развод, след над 5 години щастлив и безпроблемен семеен живот  Shocked Много ме шокира чутото, толкова много всъщност че отказвам да приема че такива мъже съществуват в действителност (откровено казано като че ли се съмнявам малко в историята й  Embarassed) Казва че всичко е вървяло в брака им по мед и масло, и двама са искали детенце, а когато то най-сетне се е родило - изведнъж той изпаднал в страшна ревност: например не й давал да кърми бебето, пречел й всячески да се грижи за детето и други такива неща. Разбира се тя за броени дни се осъзнала и подала молба за развод, за да предпази детето си от него.

Възможно ли е такова нещо? Наистина ли има татковци, които реагират по такъв начин? Какво причинява реакцията им? Как да ги разпознаем, ако преди раждането на детето се държат напълно нормално?  Sad

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Тук нещо с развода намирисва. Има ревност, ама чак пък развод newsm78И не толкова е ревност, колкото промяна в заобикалящия свят. Поне пр нас беше така. Но след време свикна с малкото човече и вече не се съревновава за гърдите на мама, а културно се реди на опашката Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7 474
Възможно е да ревнува, но чак развод  newsm78 .Има и нещо друго тук. newsm78

# 3
  • Мнения: 145
Аз също съм чувала такива истории от мои познати. И да ти кажа честно не мисля, че има някакав начин по който да можеш предварително да прецениш как ще реагира един мъж на новороденото си бебе и дали това ще се отрази по някакъв начин на отношенията между двамата родители. Според мен е много важно дали и двамата искат детето. Ако въпреки това се получат подобни проблеми, може би самият мъж е бил по някакъв начин комплексиран, според мен за да ревнува от собственото си дете. Вярно, че появата на нов член в семейството е един своеобразен шок и всеки мъж реагира различно. Но чак пък такава ревност, според мен не може да е нормална. Може би, подобни мъже са били лишени от достатъчно внимание и грижи в детството си и по някакъв подсъзнателен начин се опитват да си отмъстят на своето дете. Аз лично познавам 2-ма подобни мъже, които тормозят страхотно синовете си, тъй като самите те са били подложени на тормоз от бащите си. Не го разбирам, но е факт, че има и такива хора.

# 4
  • Мнения: 22 717
Тук нещо с развода намирисва. Има ревност, ама чак пък развод newsm78И не толкова е ревност, колкото промяна в заобикалящия свят. Поне пр нас беше така. Но след време свикна с малкото човече и вече не се съревновава за гърдите на мама, а културно се реди на опашката Mr. Green
Peace hahaha

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
За съжаление е възможно. Голяма част от татковците, а не само мамите, страдат от така наречената следродилна депресия.Ако не се реагира адекватно през този период, е напълно възможно да се стигне да развод.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
.....Аз лично познавам 2-ма подобни мъже, които тормозят страхотно синовете си, тъй като самите те са били подложени на тормоз от бащите си. Не го разбирам, но е факт, че има и такива хора.
Shocked Ужас!!! Аз също не разбирам подобно поведение. Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 830
... и вече не се съревновава за гърдите на мама, а културно се реди на опашката Mr. Green
Сори за спама, ама това е  202uu
А иначе по въпроса: може, може. Случаите не са един или два. Има доста писано в специализираната литература.

# 8
  • Мнения: 5 183
Е, възможно е да изревнува в един момент ... ама 4ак пък да се стига до големи драми .... ми се струва странно и ненортмално. Нашия тати по едно време, към края на бременността ми, взе да ме пита дали като се роди бебето ще имам време и за него. Дали ще продължа да го оби4ам, да го гушкам и да съм нежна с него, или това ще е привилегия само на малкия. НО в момента, в който неговият син се роди, из4езнаха вси4ки притеснения и стана най-влюбения в детето си баща, когото някога съм виждала  Hug Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 924
напълно възможно е.  Жената трябва да погледне на подобно поведение напълно серионо и отговорно. И да предприеме съответните мерки, за да не се чувства изолиран новия татко. Родителския инстинкт не се придобива ,а се изгражда . Напълно в реда на нещата е един мъж, който за пръв път става баща да се почувства зарязан и нещастен след появата на малкото врещящо същество Simple Smile Особено след като до тогава той е бил за съпругата център на вселената и- обичали са се много както казваш.
Предполагам ,че съпругата му или от неопитност или от невопридобит майчински егоизъм напълно го е лишила от внимание, карайки го да се чувства излишен , а той недавайки и да кърми дедето просто е искал да е участник . Както когато непослушното дете чупи неща и върши пакости, когато мама не му обръща внимание.
 Много лошо е ,че толкова бързо е решила да се разведе. С това си действие е потвърдила мнението на съпруга и ,че вече е излишен. Грешка,която правят много нови майки. И причина за доста разводи. Т

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Може ... но този случай си е чиста патология ...

# 11
  • Мнения: 4 621
Възможно е да е объркан и да изпитва някаква ревност в началото когато се появи бебчо, но за да се стигне до развод, според мен причината е доста по-сериозна и е съществувала преди бебето.

# 12
  • Мнения: 5 475
Възможно е да ревнува, но чак развод  newsm78 .Има и нещо друго тук. newsm78

  Странно е подобно отношение,според мен нещата са започнали да куцат още преди да се появи бебето!  Peace

# 13
  • в реалността
  • Мнения: 73
Разкажете ми малко повече, моля ви, за тази следродилна депресия при татковците? В какво по-точно се изразява?

За първи път чувам за такава силно изразена ревност (като в случая с моята приятелка) и се притесних още повече когато казахте че ревността от бебето е често срещано явление... ами ако и бъдещия татко на моето дете така се преобрази?  ooooh!

# 14
  • Мнения: 707
И според мене приятелката ти или е "поиzопъчила" истината или е премълчала "накоя подробност", но zнае ли човек...?
Аz поzнавам едно семейство, в което мъжът е иzключително ревнив спрямо детето (син). Съпругът иzисква цялото внимание на съпругата си и се драzни, когато той не "център на Вселената". ОЩе са семейство - вероятно са намерили начин как двамата мъже да си поделят жената.
Но по съЩият начин съм чувала и zа ревност от страна на майката към съпругът, когато той е прекалено обсебен от грижи по дъЩерята. Естествено не веднага след раждането, но от момента, в който тя стане по-неzависима от майката.
А ти zаЩо се притесняваШ толкова? ИмаШ ли основание да се съмняваШ, че и при теб е въzможен подобен раzвой на събитията? Ако съпругът ти "страда" от нарцисиzъм, т.е. прекалено е суетен, очаква похвалите ти zа всяка постъпка, иска все да е "пръв", да е "най-", да е всеприzнат "номер 1", тогава имаШ право да се  страхуваШ. Но иначе - не си струва да се притесняваШ иzлиШно. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт