Помош счупена пъчичка. Как да се справим?

  • 1 220
  • 10
  •   1
Отговори
Моля ако някой мозе да ми помогне на 20.06 синат ми Крис си счупи ръката. Целичт проблем е че след шест дена превразката коиато бе направена започна да мирише.

# 1
  • Мнения: 5 790
Отидете в болницата, където са му гипсирали ръката и им кажете да му сменят гипса.

# 2
  • Мнения: 984
отидете да му го сменят има едни шини които са дишащи и няма да му запарва ръката

# 3
момичета това счупване ми отне много нерви. Уж директно отидохме в пирогов но там отношението е под всякаква критика. Уж доцент уж голямо светило но нишо. никаква информация нищо. гледахме със съпруга ми всякакви превръзки, но те жсички са за големи хора. няма гипс само бинт, който обездвижва ръката . Днес са го махнали този бинт и са казали че можем да сиго сваляме сами , да го къпем и ние да сеправим на доктори отново да си го превързваме. Благодаря  все пак за информацията.

# 4
  • Мнения: 3 154
Е как така счупена ръка само с бинт, който на всичкото отгоре "можете да махате и слагате"? Какъв е смисъла? #Crazy newsm78 Нали трябва да е обездвижена?

# 5
  • Мнения: 1 493
Сигурни ли сте, че ръчичката е счупена? Не вярвам да нямат гипс в Пирогов !

# 6
  • Мнения: 492
Ти имаш ли епикриза, на която пише, че е счупено? Какво пише на снимката?Струва ми се невероятно да оставят счупена кост само на превръзка?!Да не би да е само навехнато? newsm78
Моят син преди години си чупи ръчичката и си беше с гипс.
А за гипсовете сегаима тънки  - те са като тиско и с тях може да се къпе - не пропускат!По-скъпи са, но ще ти е по-удобно и по-леко на детенце - отиди да ти го сменят!
Бързо оздравяване на палавника!

# 7
  • Мнения: 131
И аз мисля,че ако е счупена костта трябва да има гипс.Детето ми преди две години си счупи крачето - беше на 2 г. и му сложиха гипс до кръста , с които стоя 45 дена , но на 20 ден гипса взе да му се разчупва и се наложи да го сменят в болницата . Но на малките деца им минава бързо - сега да чукна на дърво не го боли хич и дано все да е така.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
НАй- вероятно ръчичката е само навехната  Peace
Като ученичка скъсах мускулно влакно на единия прасец и ми обездвижиха крака от бедрото до върха на пръстите. Не вярвам при счупена ръка да направят подобна превръзка  Stop

# 9
Наистина е счупена. Вижда се ясно на снимката. За съжаление е счупена. Питахме отно за друг тип прежръзки , но пак нищо. Просто немога да си обясна как могат да оставят детето просто так. Сега друго сме решили да отидем на друг ортопед та и той да си каже думата. Ще го заведем  в Горна Баня. Можели да ми дадете някаква информация? Ще съм много благодарна.

# 10
Забражих да спомена че счупването е един пръст под рамото, т.е. коста която тръгва от лакъта към раменцето. За това счупване трябва да обездвижат цялата ръка и гипса да мине през коремчето жероятно. Претесненията ми са да незарастне на криво.

Общи условия

Активация на акаунт