vypros za zahranvaneto

  • 2 064
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 794
Zdraveite,
nie ve4e sme na 3,5 meseca i zapo4nahme da se zahranvame s piurenca.Zapo4nahme s piure ot morkov i iabylka,s po 2 lyji4ki uveli4avahme dokato stignahme 60ml.Sego iskam da raznoobrazq,no neznam kakvi drugi piureta sa podhodq6ti za tazi vyzrast.V magazina mi prepory4aha da mu dam iabylka i tikva.No sy6to neznam kato zapo4na da mu davam drug vid piure pak li trqbva da zapo4na s po 2 lyji4ki ili moga da mu dam napravo po-golqmo koli4estvo.
I o6te edin vypros za piuretata-az za sega sym mu davala samo na Hipp.Sy6to mnogo mi pohvaliha Nestle,no v na6iq raion tezi marki  vse se svyr6vat.Vijdam drugi ,no neznam koi sa hubavi i koi moje da se davat na deca pod 4 mes
Mi tova e,daite syvet

# 1
  • Мнения: 928
Ами не ти ли е много рано за захранване?

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Всяка нова храна я даваш постепенно, по лъжица, две като постепенно увеличаваш. Може да сложиш от новата храна във старата малко, ако искаш количеството да е по-голямо.
Освен Хип, моите деца харесваха Гербер и Плазмон, Нестле нещо не ги ядяха, но всяко дете си е различно. Взимала съм и Хаме, а и другите марки. На бурканчето си пише от каква възраст могат да се дават!

Моля, използвай Кредора, че така е трудно да се чете  Wink !

# 3
  • София
  • Мнения: 794
Лакарката ни каза,че малкия се развива добре,че едно от условията за захранване е детето да си е удвоило теглото,а моя юнак вече го е направил и каза да изчакаме докато навърши 3,5 мес.и да започнем по малко с плодовите пюрета .
Значи Гербер са хубави-при нас ги има,също има и една марка ам-ам за тях нищо не съм чувала.За пюретата на Ганчев ми казаха,че е рано,те се за над 4 месеца.А от какви плодове е наи-добре да му давам за сега?

# 4
# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не бързай с разнообразието.
Много малко храни са подходящи за толкова малко бебе, а според някои школи даже е рано за пюрета.
На бебето няма да му омръзне едно и също пюре, тькмо обратното - честата смяна на храната само внася смут в организма. Не забравяй, че стомахчето му отделя ензими, които разграждат мляко, и то белтъчини и захари, характерни за човешкото мляко, и от пюрето се  усвоява съвсем малка част... да не кажа само малко захари и вода...
Всяка нова храна въвеждай постепенно, като са ти казали по-горе майките - почваш с две-три лъжици и ако няма съмнителни реакции, постепенно увеличаваш.

# 6
  • Мнения: 2 978
http://www.bpcniksi.com/
Това са производителите на Ам-Ам....

Аз започнах с тях, малката е доволна....Но както може да се сетиш всяко бебенце е различно.

Успех!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 794
Благодаря ви за съветите,всички са ми много полезни.
Кажете от каква възраст е наи-подходящо да се почва с пюретата.Лекарката на малкия каза,че след 3,5 мес. може да започваме,но сега виждам,че повечето жени във форума казват,че е рано.За щастие той много добре ги приема.
Още веднъж ви благодаря за съветите

# 8
  • Мнения: 4 414
Цитат на: lo80

Кажете от каква възраст е наи-подходящо да се почва с пюретата.


най-рано след навършен 4 месец, препоръчително след 6-ти. аз захраних на 6 и 1/2.
води се по детенцето. то си показва кога е готово - посяга към чиниите, мляска, когато мама и тати се хранят... за мен е важно детето да може да седи - струва ми се неестествено да яде твъда храна в легнало положение.
ето тук има още признаци, дали детенцето е готово за захранване:
http://karmene.greatnow.com/gotovo.html

# 9
  • Мнения: 3 379
Аз също захраних на 6 месеца и малко. Захранваме се доста бавно. Мисля, че 3.5 месеца е доста рано. Ако все пак държиш да захраниш рано, направи го бавно и внимателно, като изчакваш по 5-7 дни между предлагането на нова храна и следиш реакциите.

Общи условия

Активация на акаунт