Да цедя ли гърдите след отбиване?

  • 864
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте!
Първо искам да ви благодаря, че ви има Hug Досега не съм писала тук, но от доста време чета и винаги съм намирала много ценни съвети за кърменето в този форум Simple Smile Благодарение на това кърмих дъщеря си до 1г. и 2месеца Grinning
От няколко дни обаче, тя се отказа от кърменето и сега въпросът ми е - трябва ли да правя нещо по-специално?
От около месец и половина се кърмихме само сутрин. Преди няколко дни обаче, тя отказа и това кърмене. И сега не знам дали трябва да правя нещо, за да спирам кърмата или това ще си стане естествено?
Получих много съвети да се изцедя до край и да си стегна гърдите за 24 часа, но пък в библиотеката четох, че стягането не е нужно Thinking В момента гърдите ми не се препълват и не ми създават някакъв дискомфорт. Като ги стисна - потича кърма, но до този момент не съм цедила напълно.
Благодаря предварително на тези от вас, които ще ми отговорят - трябва ли да се изцедя и да се стегна или не? Кога кърмата спира напълно? И колко време след отбиването е добре да се отиде на мамолог?
Приятен ден!  bouquet

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 12:29 от Бъжева

# 1
  • Мнения: 1 586
Щом не ти е дискомфортно на гърдите, значи няма нужда да правиш нищо и си постигнала едно напълно естествено отбиване. Поздравления! Simple Smile
Капчици кърма може да имаш и 1-2 години след отбиването, не се притеснявай. На мамолог се ходи не по-рано от 6 месеца след отбиването, ако няма други индикации за проблеми. За това време се смята, че жлезите се възстановяват в некърмачески вид Simple Smile.

# 2
  • София
  • Мнения: 63
Аз нямам опит, но съм попадала на подобна тема из форума и ето какво научих от нея. По принцип най-добре е да не правиш нищо - нито да се изцеждаш, нито да се пристягаш, нито да ограничаваш течностите. Ако чувстваш дискомфорт от препълнени гърди, може да изцеждаш малко, до облекчаване, да пиеш чай от салвия /май така беше/ и да слагаш зелеви листа в сутиена, но едва ли ще се наложи, след като при вас отбиването е станало естествено и постепенно.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 8 917
Само ако ги чувстваш напрегнати Peace

# 4
  • Мнения: 179
Много ви благодаря за отговорите!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт