Възможно ли е в един цикъл да има два пъти овулация?

  • 4 593
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Здравейте,
Моля да простите моето невежество, но отскоро започнах да следя овулацията си във връзка с желанието ми да си имам бебе и имам няколко въпроса. Ще Ви бъда благодарна, ако ми отговорите.
Значи ето фактите.

Дата на предпоследна менстурация: 01.05.2006
Дължина на цикъла: 33-34 дни
Дата на последна менстурация: 03.06.2006
Дата на предполагаема първа овулация: 15-16.06 2006 /определена на базата белтъкообразна разтеглива слуз, болки ниско долу в корема и повишена телесна /не базална!/температура /37/
Дата на предполагаема втра овулация: 25.06.2006 /определена на базата на повишена базална температура /37/, болки най - вече в десния яйчник и белтъкообразна разтеглива слуз.
История:
Имам една ранно завършила бременност преди три години. Причината за помятането беше кухо яйце. Направих спонтанен аборт в девета гестационна седмица. Изчистиха ме с абразио. По моите изчисления тогава съм забременяла около 14 дни след датата на месечния ми цикъл. Тогава беше така:
Дата на последна менстурация: 27.04.2006
Дължина на месечния цикъл: 33-34 дни
Дата на евентуално зачеване - 09,10,11 или 12  Wink /сори, ама не знам кога точно/
Дата на на спонтанен аборт: 13.06.2003

Според това, което прочетох в този сайт и в зачатие, овулацията ми би трябвало да е на 21-24 ден от цикъла ми, тоест на 25, когато и съм написала, че я усещам. Но съм сигурна, че признаците бяха същите и на 15-16, което е на четиринадесетия ден от цикъла ми. Възможно ли е овулация да има два пъти, или аз нещо не съм наред. Но най - важното, което искам да Ви попитам е кога според вас са фертилните ми дни Simple Smile?
Надявам се, че не съм била много обстоятелствена и вярвам, че и други момичета, които искат да забременеят ще четат с интерес тази темичка.
Очаквам Вашите отговори с нетърпение и пожелавам на всички като мен, които искат бебче скоро мечтата им да се сбъдне  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 120
Фернтилните ти дни са около 19 ден, ден, два преди и няколко след тази дата. Ако ти е точен цикъла 33-34 дни, трябва самото ову да е на 19 или 20 ден, но това при точна 14 дължина на ЛФ. Ти си определила правилно овуто.
Може да има две овулации, но това се среща не толкова често и все пак е възможно, не си полудяла.

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 11:53 от Дара

# 2
  • Мнения: 560
Благодаря ти, Дара Simple Smile
След като първия път съм забременяла около четиринадесетия ден, си мислех, че и сега овулацията ми е тогава и това ме обърка, но в крайна сметка се чудя и за друго: при тази дължина на цикъла /33-34/ дни "по учебник" овулацията ми трябва да е на 21-24 дни, пък аз съм забременяла около 14 ден миналия път. Уф! Много сложно го описах, ама предполагам, възможно е да ми се е изместила след спонтанния аборт овулацията или пък да имам две овулации  Rolling Eyes Проблема ми е най - вече /както и на всички, които искат да имат бебе, предполагам Embarassed/, че много се самонавивам и много се наблюдавам и.......... Пък и бебеправихме на 15-16 /около предполагаемата ми първа овулация/ много усилено и все се чудех дали е възможно тогава да сме направили "белята" Grinning .... Ама после пък тази овулация на 25-и. Абе въобще, е такива притеснения ме тресат Crazy Grinning

# 3
  • Мнения: 2 120
Е, не се притеснявай токова ти си правила секс и около втората овулация/според графиката ти/ Сега само чакаш и успех. Hug

# 4
  • Мнения: 686
Като ти гледам графиката - според мен си имала овулация на 24.06. По въпроса ти за две овулации - не е невъзможно. Има месеци, в които се чувствам по същия начин като теб - тогава обикновено цикълът ми става малко по-дълъг. Дано да съм ти била полезна.

# 5
  • Мнения: 560
Благодаря и на Дара още веднъж, и на Sunlight. Heart Eyes
Дарче, ти казваш, че съм правила секс и около втората овулация, ама по мои изчисления тя ми е била на 25, а ние последно сме правили на 21. Е, и това ми е въпроса - около 25 кои са тия пусти фертилни дни, а? Embarassed Малко ме е срам от невежеството ми, ама дано не съм много досадна. Heart Eyes
Sunlight, я и тебе да те питам нещо. Наистина ми беше полезно това, което прочетох за цикъла ти, защото наистина сега като смятам, ако последната ми овулация е била на 25-и, цикълът ще ми се увеличи - т.е. ще стане 36 дни / т.е. ще ми дойде на 8-ми юли според графиката ми/ Rolling Eyes Защото нали като ти е по - дълъг цикъла пише, че овулацията не била на 14-я ден, а 14 дни преди преди датата, на която трабва да ти дойде следващия цикъл. Еми по тая логика да ти кажа, ние с тебе все си имаме по две овулациики Wink Grinning

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Миа, според мен си имала овулация единствено на 24-и, но все пак трябва да се изчака още няколко дни, за да се види дали ще се задържи висока температурата. Това единично покачване на 15-и ден без да се поддържа темп не е овулация.
Иначе по въпроса, да, възможно е в един цикъл да има две овулации, но процента на случаите е много малък.

# 7
  • Мнения: 2 120
Е имаш шанс, правила си секс на 21, а овуто е било на 24. При хубава ЦС биха могли да издържат спермчовците.

# 8
  • Мнения: 686
Аз откакто меря БТ забелязах, че цикълът ми идва точно две седмици след овулацията. Но за всеки е различно - може да ти дойде след 10 до 16 дни след ову. Може и изобщо да не ти дойде  Grinning  което ти пожелавам!

# 9
  • Мнения: 1 465
Възможно е веднага след раждане на бебче. Затова и ми предписаха противозачатъчни на излизане от болницата, че точно това се случвало. За нераждали жени незнам. newsm78

# 10
От личен опит - Да! След спонтанен аборт ме следяха всяка седмица на УЗ. Тогава установиха овулация на 14 дена ляво и такава на двадесет и някой си ден в дясно. Вече не помня точно...

# 11
  • Мнения: 355
Скъпа Mia, разбира се че можеш да имаш повече от една овулация на месец.
Всички майки на двуяйчни близнаци са минали точно през това - две годни за оплождане яйцеклетки, оплодени в рамките на един месец и.... сега гушкат (и гонят) по две дечица.
Доколкото съм чела - това е, което се предава по наследство по майчина линия.
Никога не съм си следяла овулациите, но моите момиченца са еднояйчни. Доколкото знам, има тестове и за овулация, подобни на тестовете за бременност и мисля, че са доста сигурни.
Ако те интересува повече за двойната овулация - влез в близнашкия форум - има майки, които са доста по-компетентни и ще ти помогнат.
Хайде успех и да те видим скоро с лентичка (може и двойна)!

# 12

Общи условия

Активация на акаунт