Някой боляло ли го е при вагинален преглед?

  • 2 746
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
 ooooh!Здравейте! Датата на термина ми е днес, и по този повод бях на преглед на тоновете на бебчо, като доктора ми направи и вагинален преглед/ Confusedпоне доколкото можа/!Притеснявам се много от това, че в един момент се стягам, когато ръката му влезе по-дълбоко, и болката е ужасна, не мога да се отпусна и това си е! Така и не можа да ми каже какво ми е разкритието и се чувствам ужасно! Случвало ли се е на някоя от вас такова нещо и трябва ли това да ме притеснява и за раждането?

# 1
  • Мнения: 1 878
Боли повече защото тъканите там долу са станали много чуствителни и напрегнати и боли повече от обикновен преглед. НОрмално е и ти да си стегната - не се тревожи сега още мъничко остава, но пък аз позволих вагинален преглед само за приемането ми в болницата иначе не давах да ме пипнат  Crazy

Пожелавам ти леко и безаварийно раждане и да се похвалиш скоро  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4 806
имала съм такива прегледи - болезнено беше, че и прокървявах редовно след тях (това е непоредствено преди раждането). Не мисля, че после се е отразило по някакъв начин.
Бъди спокойна

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Мен много ме боляха тези прегледи.  SickИ прокървявах после, но освен, че ми направиха по-голямо разкритие, други последствия нямаше. Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 4 129
Не обичам вагиналните прегледи, защото болят. Понякога прокървявам след тях.
В болницата, когато щях да раждам нормално, на няколко пъти проверяваха какво става вътре. Дано да имаш леко и безпроблемно раждане.

# 5
  • Мнения: 55
 ConfusedАми така и доктора ме успокои, но аз нали съм си паника, а и ми е първа бременност, и раждането трябва да се случи до седмица, страх ме е да не навредя на бебчето с това стягане, а и чак срам ме хвана днес на този преглед! Благодаря ви много за успокоението, поне сега знам че не съм единствен случай, а и сега съм още по-напрегната защото ми остава от тук нататък само чакането да гушна бебчето по -скоро  и всичко да е наред! Flutter

# 6
  • Мнения: 8 917
Не ми се е случвало Rolling Eyes, но може и да е нормално newsm78

# 7
  • Мнения: 723
Спокойно, и на мен ми се е случвало така в края на бременността, и аз прокървях след това, като повечето мами. Просто си по-чувствителна сега.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, и мен много ме боля при преглед за разкритие непосредствено преди термина SickМного е неприятно, но е нормално. Леко раждане. Peace

# 9
  • Мнения: 4 392
Нормално е.
И за мен беше болезнено в края на бременността.
Имам усещането,че докторите нарочно ги правят тези прегледи накрая,защото така е възможно да предизвикат раждане.
Направо ми беше писнало вече от тяхното бъркане. Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 959
Никога не дадох да ми правят вагинален преглед с ръка през цялата бременност.И да не съм бременна умирам от болка,пък представям си ако съм.

# 11
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Според мен си зависи от доктора, който те преглежда. Когато бях в Майчин Дом за преносването (10 дни) всеки ден ме бърничкаха различни доктори. При някои не усещах нищо, но имаше една лекарка, която беше 1.50 и тя като бръкнеше ми изкачаха очите, предполагам, че пръстите са и били много къси  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 346
Аз все още съм бременна - в края на 9 месец, но последният път като ме прегледа и мен ме болеше, но не нетърпимо. Освен, че сме по-чувствителни, като не се отпуснем боли повече, но аз също никога не успявам да си отпусна таза.. Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Мен винаги ме е боляло при гинекологични прегледи.Като бях бременна също.Просто много се стягам и не могат да ме прегледат като хората Sad .Ами,гадно ми е,какво да направя Crossing Arms.

# 14
  • Мнения: 7 640
в случая е проверил разкритието, щом си на термин.
Затово те е заболяло, може и да те е подпомогнал, и вече да си мама Grinning

Общи условия

Активация на акаунт