За акането при бебетата!!

  • 1 084
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
Искам да попитам,нормално ли е бебе на 13 дена да ака мани4ко,и то в пове4ето слу4аи се налага да баркам с термометара.Така е от 2 дни.Днес се обаждахме на консултацията,и от там ми излязоха с обяснението,че кармата била по рядка,и по малко като количество през  10-12 ден.А искам да ви кажа,че имам много карма,днес като се къпах,имаше струика от цицката ми.Така ,че не вярвам да е от това.

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Бебетата на кърма може да акат и през 2-3 дни защото кърмата се усвоява почти изцяло от бебето. Внимавай с термометъра, че бебетата лесно свикват да акат така и после не искат сами.

# 2
  • Мнения: 3 457
и аз не вярвах ама детето не ака една седмица и се оказа че е от кърмата ,даваи му всеки път когато зареве -не спазвай режими и всичко ще се оправи.Иаз постоянно тека,но това неозначава че имаш много кърма,а че са ти широки каналите  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 457
а друго -внимаваи с термометъра наистина,че ще свикне детето,по-добре му вдигни крачетата към коремчето и ги дръж така 10 мин и ще видиш колко лесно ще се изаква-е не винаги става ,но в повечето случай когато на моето му се ака става Peace

# 4
Моят съвет е да не ползваш нищо за да се изаква.Много е грешно червата на бебчо ще станат лениви и ще му е още по-трудно.Според мен има повод за притеснение ако не е акало около 3 дни.Тогава ако масаж не помага се консултирай с педито!(но това си е мое мнение)Успех!  bouquet

# 5
  • Мнения: 158
Не се притеснявай, когато са на кърма някой бебета почти изцяло я усвояват и не акат по няколко дни - на моето му се е случвало и по повече от три. Сега като въведох и други храни нещата се нормализираха и си ака всеки ден. Не се престаравай с термометъра. Аз съм за термометър само в мноооого краен случай.
  Naughty

# 6
  • Мнения: 8 917
Внимавай с термометъра, че бебетата лесно свикват да акат така и после не искат сами.
Peace
 Гери правеше тая работа по 5-6 пъти на денонощие Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 806
какъв термомотър?????????
За пореден път го пиша и няма да се уморя:
моята щерка беше само на кърма и акаше на 12-14 дни без термометър. И това не беше запек, защото, каквото изкарваше си беше рядко. Педиатърката проверваше коремчето - нямаше втвърдяване от задържане. Просто кърмачетата усвояват добре кърмата и не е необходимо да акат всеки ден.
А с термометър могат да се причинят огрмони бели. Не го правете.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 057
Искам да попитам,нормално ли е бебе на 13 дена да ака мани4ко,и то в пове4ето слу4аи се налага да баркам с термометара.Така е от 2 дни.Днес се обаждахме на консултацията,и от там ми излязоха с обяснението,че кармата била по рядка,и по малко като количество през  10-12 ден.А искам да ви кажа,че имам много карма,днес като се къпах,имаше струика от цицката ми.Така ,че не вярвам да е от това.

Eх, вече се виждам в чудо   Shocked
Запек има тогава, когато бебето се напъва и акото трудно излиза на твърди (сухи) топчета.
Ето тази статия от библиотеката Запек при бебето - симптоми, причини, лечение със сигурност ще Ви бъде много полезна.
Изхождането чрез термометър може да доведе до лениви черва, затова не се препоръчва да се прави често.
Щом четете тук (във форумите) предполагам сте чели, че "рядка кърма" няма! както и статиите в библиотеката, които обясняват доста неща надълго и широко.
Затова не се затормозявайте с глупости - ако бебето е гладно и не се храни достатъчно, какво и колко да изака? А Вие, като не се храните добре (пример - пазите диета) и не ходите до тоалетна всеки ден, с термомтър ли си помагате?
Да, съвсем нормално е бебето да ака малко, по 5,6 пъти на ден...
Най-доброто решение е да се кърмите "на поискване" без да гледане часовници!

# 9
Съвсем нормално е. И аз имах същите проблеми с Дарина. Даже имаше периоди, когато по цяла седмица не акаше и никакви средства не помагаха. Просто така се получава и никой доктор не можа да ми го обясни. Бебчо си е ОК не се притеснявай засега.

# 10
  • Мнения: 1 878
Недей така с термометъра - опасно е, а  бебето ти е толкова малко. Кърмените бебета могат да акат на 10 - 12 дена - това да си е съвсем нормално и не означава че има запек.

# 11
  • Мнения: 240
Моят съвет е да не ползваш нищо за да се изаква.Много е грешно червата на бебчо ще станат лениви и ще му е още по-трудно.Според мен има повод за притеснение ако не е акало около 3 дни.Тогава ако масаж не помага се консултирай с педито!(но това си е мое мнение)Успех!  bouquet

 Peace Peace Peace

# 12
  • Мнения: 603
нямаш повод за притеснение,но недей с термометър,ще свикне

# 13
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
А моето ака по 5-6-7 пъти  Thinking и ние сме на кърма!
Трябва ли да се притеснявам,че не я усвоява  newsm78

# 14
  • Мнения: 505
Внимателно с термометъра! Naughty Според мене не е правилно да се вкърват разни неща в дупето на бебето.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт