Внимание!!! Слънце!

  • 4 531
  • 44
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Чудех се дали да пусна темата на друго, по-подходящо място, но знам, че тук четат най-много потребители.

През уикенда бяхме на море. Синът ми прекара ЕДИН (!) ден на плажа. Изгоря според мен в рамките на нормалното. Позачерви се, намазах го. Сутринта като му съблякох пижамата кожата му беше на огромни мехури, на места почти се свличаше. Гледката беше ужасна. Оказа се с изгаряне трета степен. Преди малко се върнах от Клиниката по изгаряния. Детето ще се лекуа там минимум 10-12 дни, ще останат белези, една година слънце не трябва да помирисва /а лятото сега започва/, ще го лекуваме и в къщи не се знае докога, превързан е от кръста нагоре, не мога и да го облека дори... Ужасно е.

Не знам какво е това слънце, не знам как се получи. Водя ги на море откакто са се родили. Ние сме къмпингари, по цял ден сме на слънце, аз ходя на море от 8-месчна. Такова чудо не съм допускала нито за секунда, че е възможно да се случи. Не подценявайте и най-лекото зачервяване дори. Пазете децата и по-добре се презастраховайте, отколкото после да се чудите откъде ви е дошло на главата.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Ти не беше ли го намазала предварително с нещо?

# 2
  • Мнения: 46 492
С какво го беше намазала?

М/у 11 и 16 ч. въобще не трябва да се извеждат децата, а за плаж не може и дума да става. И задължително слънцезащитен с голям фактор, не замо за плаж, за разходки също  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 9 850
Това което пишеш е ужасно.Дано детенце скоро се оправи Praynig.А ти мазала ли си го със слънцезащитен крем и с какъв?А по кое време на деня сте били изложени на слънце?Сподели,за да имаме едно на ум.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние бяхме в четвъртък миналата седмица в Бургас. Почти цял ден бяхме на плажа с малка почивка за обяд. Големия беше обилно намазван с 20-ти фактор, но пък почти не излезе от водата. Леко се позачерви, в къщи го намазах профилактично с Дефламол. Няма мехури, червеното потъмня(покафеня). Малката беше с фактор 30, през цялото време беше под чадъра, даже от 13-15ч. спа в количката и под чадъра. На нея пък нищо й няма - беличка си е. Аз малко поизгорях, но не е толкова зле.
Малко повече предпазни мерки за децата и съобразяване с типовете кожа. Peace

# 5
  • Мнения: 819
Наистина е ужасно, дано бързо се оправи!  Ние за 1-ви път заведохме дъщеря ни на 4 месеца на море и от тогава не пропускаме, но винаги е обилно намазана и не сме имали проблеми с изгаряне, освен леко зачервяване. Сигурно сте прекалили, не знам...а колко е голямо детето?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 352
Ужасссссссс. А на вас нищо ли ви няма? Само той ли е изгорял?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Мазах го, да. Затова и съм така изумена. Преди ползвахме на Виши фактор 60, от 4 години сме с Нивеа фактор 15. Досега не съм имала проблем. Ходим с децата на море за стотен път поне. Никога не съм допускала, че подобно нещо може да се получи от слънчево изгаряне. И понеже знам, че ако не бях го видяла, а някой ми беше казал, че това може да се случи бих му казала да ходи да се пери с маймуните, затова и предупреждавам така истерично.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 901
Много ми се вижда - цял ден на плажа, как издържате, а и всеки си знае колко е вредно обедното слънце дори под чадъра.
Аз понеже имам проблеми с въпросното слънце  Wink при нас се ходи на плаж сутрин от 8.30 -9 до към 11 и следобяд след 16.30.

Затова друг път внимателно и умната с плажа!
Дано детенцето оздравее по -бързо!

# 9
  • Мнения: 3 334
леле ужасно,дано се възтанови бързо без да го боли Sad!Стискам палци да няма и белези Praynig

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ужасссссссс. А на вас нищо ли ви няма? Само той ли е изгорял?

Ние имахме работа в къщата и не сме си показали носа навън. Плажа ни е на 5 метра от къщата. Децата щъкаха сами наоколо. Не са плажували в буквалния смисъл на думата. Следобед си спаха по леглата.

Ние че се издънихме - издънихме се. Но не сме направили нищо по-различно от друг път. Това е, което ме втрещи. Детето е бяло, светло, аз имам едно на ум, общо взето го пазя. Не е бил 24 часа на слънце, безнадзорен и изоставен. Слушала съм хиляди легенди за слънцето и слънчевите изгаряния, но никога не съм мислила, че те такова може да се случи. Предполагам, такива като мен тук има десетки. Просто имайте едно на ум. Затова пуснах и темата.

# 11
  • Мнения: 4 068
Ох, ужасно! Дара, дано бързо да се оправи детенце, да не останат белези и да не го боли. Според мен си права да си изненадана от това изгаряне щом редовно го водите на море и редовно се пече на слънце и дасега нищо му е нямало. Не се обвинявай. Предполагам, че е трудно, но ти явно си направила всичко нужно за да предпазиш детето.
Иначе аз между 12 и 16 часа изобщо не я извеждам. Вземам кухнята и право у дома. Даже и в 16 часа ми се вижда жегаво и следобяд я извеждам чак след 18 часа. И винаги мажа слънцезащитен крем. Сега изпробвам бебешкия на Орифлейм фактор 40. Подарък ми е от свеки.

# 12
  • Мнения: 442
горкото хлапе! дано се оправи по-скоро. боли ли го? само не се самообвинявай, просто си имай едно на ум занапред. аз също ще имам, след като прочетох какво ви се е случило на вас. иначе и аз, като renci извеждам малката намазана рано сутрин и най-късно в 12.30-13ч се прибираме. после излизаме към 17ч, за да вземем голямата от градина. нея пък, като я оставям на градина, винаги я мажа със слънцезащитен лосион, защото е много бяла и ме е страх от слънцето. поради тази причина на плажа й обличам винаги тениска.

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не знам кое точно те учудва, но 1 ден на слънце Shocked Shocked Shocked. Никога не бих си подложила детето на това. Само след 16 часа. Никога през деня не ходим на море. За мен това е най- лошото за детето ми- да го изложа на слънце. И не ме убеждавайте в полезността от слънчеви бани. На мнение съм, че вредата е по-голяма в сравнение с ползата.
Съчувствам на детето ти, дано се оправи по-бързо. Сигурно изпитва ужасни болки, горкичкото.

# 14
  • Мнения: 5 877
Милото.
Благодаря за темата, наистина за мен е полезно предупреждение.
Не мога да кажа, че не съм я извеждала по обяд въпреки доброто си желание да се съобразявам. Вчера например беше навън в жегата...

Какво сте насмели Дара, чак се подразних. Детето си е мазано и е спало следобед на сянка. Нищо по-различно не е правила от вас.

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 15:49 от Anda

Общи условия

Активация на акаунт