секцио или нормално раждане?

  • 2 166
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 277
здравейте на всички настоящи и бъдещи мамчета на близнаци.
аз също чакам две сладурчета през октомври,поне термина ми е на 15.10. , но се интересувам според вас как е по-добре да се родят близнаци и изобщо имам ли право на избор ,мога ли да поискам да родя със секцио и това по-добрия вариант ли е за бебетата? Аз лично бих предпочела да родя по естествен начин,но се страхувам да не им се случи нещо,да не ги мъчат или нещо по-лошо ( пу-пу -пу).ще се радвам ако ми пишете и ми дадете някакъв съвет.

# 1
  • Мнения: 355
Здравей и добре дошла при нас. Въпросът скоро бе дискутиран тук , ето ти и линк към темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107110.0

Аз специално родих секцио по лекарска препоръка.
До термина ти има доста време и много зависи как са разположени бебетата, дали имаш някакви показания за секцио (диоптър и т.н. - няма да ги изброявам).
Според мен това е въпрос, който лекарят, на когото имаш доверие, трябва да реши.

# 2
  • Мнения: 216
Аз мисля, че е най-добре секцио!

# 3
  • Мнения: 2 013
Аз исках секцио - шубе ме беше да е нормално. Докторът обаче настояваше за нормално, и дума не даваше да се издума за излишно секцио. Ами - започнах нормално, но не ставаше, та по спешност ме смъкнаха в операционната. Та така преживях двойно раждане - с 10 см разкритие и всички екстри плюс операция. Оказа се, че девойката се е смъкнала върху младежа и му пречи да излезе и бяха започнали да губят тонове... Това го разбрах по-късно, като ме смъкнаха в операционната, реших, че са чули молбите ми да ме режат.
Ако всичко е нормално, може би естественото раждане е по-добре, близнаците винаги са по-дребни, така че няма да е по-трудно, а даже може би по-лесно да излязат.

# 4
  • Мнения: 123
Моите бебоци до края на 5 месец бяха напречно и двамата. В шести месец първият се завъртя като за норнално , а в средата на седмия и втория се завъртя подходящо за нормално раждане  - все още лежи странично, но поне е с главичката надолу и гръбчето нагоре. В края на осми месец първия бебо беше с главичка смъкната и наместана ниско в таза и доки каза че няма изгледи нито да се завърти нито да отстъпи място на втория и за сега ще чакам да родя нормално. Ако в процеса на раждане се получат усложнения - едва тогава ще се мисли за секцио.
Аз лично предпочитам нормално раждане, от секциото малко ме е страх и възстановяването след него е по-дълго и болезненно.
Това е за сега - само прогнози , като стане реалност  - ще пиша какво точно е станало

# 5
  • Мнения: 50
Моите момичета бяха и двете с главата надолу до последно.Моят лекар беше против раждането със секцио поради много фактори, а и нямаше причина да ме режат. Според мен секцио се прави в повечето случаи защото раждането на две бебета е с по-голям риск а и за лекарите е по-лесно. В "Света София " където родих всички бяха много учудени как така се навивам да родя нормално две деца, там буквално лекарите, които бяха в Патология( където се наложи да полежа малко) ми казваха - ти ще раждаш секцио нали?Имаш ли вече насрочена дата?
Благодаря на д-р Георгиев,че ме насочи и подкрепи в избора ми да родя нормално.
Искам да ти кажа че и раждането е по-лесно, защото налягането, което оказват децата е по- голямо , а и самите те винаги са по малки на рамери и тегло.
Моето раждане - с изтичане на води, разкритие, контракции, напъни и т.н. отне само 3 часа.
Така че аз лично ти препоръчвам, ако имаш необходимите фактори да родиш нормално.
Секциото е коремна операция и възтановяването е по трудно. Срежат ли ти веднъж коремните мускули, забрави за плосък корем после. Може и да и ма такива случаи, но те са рядкост. Аз нямах ниакакъв корем 10 дни след като родих!
А и повечето жени избират секцио защото се страхуват. Имам предвид, когато секциото е по желание. Но те не разбират, че така децата се вадят изведнъж от средата в която са били толкова месеци и стреса за тях е по-голям.
Когато раждането става по  нормалния начин е 100 пъти по добре за децата.
Аз не съжалавам, че родих нормално и ако трябва да избирам отново, дори и пак за близници( дай боже:) пак бих родила така.

# 6
  • Мнения: 826

Секциото е коремна операция и възтановяването е по трудно. Срежат ли ти веднъж коремните мускули, забрави за плосък корем после. Може и да и ма такива случаи, но те са рядкост. Аз нямах ниакакъв корем 10 дни след като родих!


За това си много права. Confused
Въпреки 4е си върнах старите кг. 3м. след раждането,въпреки неимоверните ми усилия в залата и работата с ли4ен треньор,корема ми виси! Twisted Evil
Сега събирам 8хил$ за пласти4на операция,само имам противоре4иви мнения от пласти4ния хирург и гинеколожката ми.
Тя казва 4е след тази орерация бъдеща бременност е немислима-той твърди 4е няма да имам проблем. Crazy
Ако някой знае нещо по въпроса-да казва! Thinking

Ина4е по темата-тук при нас секцио по желание няма!
Аз родих по този на4ин,защото първото бебе беше с краката надолу,а второто беше хоризонтално! Peace

# 7
  • Мнения: 7 640
не съм съгласна за корема и секциото Naughty, нямат нищо общо!
И напълно е в реда на нещата да няма операции по желание- то и тук формално е така Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт