Давате ли зимафлуор?

  • 1 496
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Зъболекарят ми ме посъветва да започна флуорна профилактика на малкия със зимафлуор,така зъбките му ще бъдат по устойчиви на кариеси.Не съм много сигурна дали трябва и ми се иска да попитам вие на какво мнение сте и давали ли сте на вашите бебчета/дечица?
Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 1 353
И аз се интересувам относно зъбната профилактика. От кога е желателно да се започне и какво е по-добре да давам

# 2
  • Мнения: 4 915
Не.  Naughty

Ето мнението ми от друга тема:
"Не давам.

Доста противоречива информация съм чела за ползите и вредите.
Дори детската паста за зъби, която смятам да купя, е без флуор /засега мие зъбките само с четка и вода/.

Ако в природата не  е замислено как бебето естествено да получава флуор, не виждам защо зорлем трябва да му давам аз, още повече, ако има някакъв риск за здравето му. "

А ето и една тема, в която са обсъдени рисковете:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101468.0;all

# 3
  • Мнения: 863
не съм давала досега Thinking

# 4
  • Мнения: 1 559
Не,не мисля да давам - ползите са съмнителни, а пък безразборното даване на синтетични добавки не е безвредно Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 586
Не!
Синтетичните флуорни добавки са много вредни.

# 6
  • Мнения: 2 220
Давах до 6-ия месец, но го спрях по собствена преценка!

# 7
  • Мнения: 422
Много ви благодаря за бързите отговори,Free Soul много благодаря и за линк-а.Добре,че попитах ,ползите определено са съмнителни,т.е въобще май няма ползи.

# 8
  • Мнения: 462
На Сашо му давах. Но сега на бебе Хриси - не  Naughty

# 9
  • Мнения: 3 760
Твърдо няма да давам!!!

# 10
  • Мнения: 6 472
Не съм давала, няма и да давам. И да не кърмех, пак нямаше да давам. Free Soul е дала причините Grinning

# 11
  • Мнения: 8 585
Имаме вече официални препоръки да не даваме флуор от Американската Асоциация на дентистите. Поддържат становището, че метода е с недоказана полза, редица странични въздействия и крайно дискутабилен като полза. Аз съм давал на деца флуор само през 2000 година и то "разредена програма". Оттогава се отказах.

Виждал съм толкова хора, които никога не са вземали флуор или друго и имат перфектни зъби и други, които само със зъбите си се занимават и въпреки това са като "паважа пред Народното Събрание" от пломби.

Най-важните неща:

*не биберон след 12 месеца-гумата разваля зъбите. само чашка... Изключение за вечерният биберон с мляко. Отучване от залъгалката, колкото е възможно по-рано.
*не сокове и други захарни разтвори в количката, които се дават за "успокоение".
*добре е детето да се научи да мие зъбките, колкото по-рано е възможно.
*навременно поправяне на всички кариеси. Много е трудно, но няма как-много е важно.
*тук се практикува един метод на "покритие". Всички зъбки се покриват със специален "филм", който предпазва от кариеси. Имам чудесни впечатления от метода.

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 19:08 от Birdie

# 12
  • Мнения: 7 474
Не, повече вреди отколкото помага според моя зъболекар!  Naughty

# 13
  • Мнения: 4 915
Birdie, мерси за включването. Мнение на педиатър по тази тема е много на място.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И педиатъра и споматолога ми препоръчаха да давам на малката, дори съм купила капки. Сега като чета се колебая  Embarassed Мразя да взимам решения за детето на своя глава, но явно специалистите ни са толкова запознати  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт