ядки и сушени плодове-откога?

  • 1 018
  • 6
  •   1
Отговори
Едва ли някой ще оспори отличните качества,които тези храни притежават,та съм се замислила откога можем да ги прибавяме в храните на бебетата ,разбира се смлени.
Ние сме само на 4м. и е много рано,но нека да кажат майчетата ,които са се интересували,а и такива ,които не живеят в БГ.
Сега се сещам и за кълновете............

# 1
  • Мнения: 4 358
Ядки най-рано на годинка (дори да не сте предразположени към алергии).
Изчакай и за сушените плодове, има време, всичко ще опитате.

# 2
  • Мнения: 5 228
Ядките освен че могат да алергизират детето, можгат да станат причина за задавяне, така че е добре да се изчака повече- чела съм за препоръки след втората годинка.

# 3
  • Мнения: 2 232
Я да попитам в тон с темата: А каша с лешници(така пише на кутията) тогава може ли да се дава на 10 месечно бебе?На нея пише, че е за бебета над 6 месеца и  е на Блевит.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Пак в духа на темата да кажа, че моя племеник се задави преди години с фъстъци или лешници /не помня точно/, когато беше на година и нещо. Попаднаха му в белия дроб и тъй като са органични не се виждаха на снимка. Два месеца беше с температура и съмнение за бронхит, пневмония и какво ли не. Пиеше и антибиотици и естествено не се подобряваше... Накрая един педиатър се сети за чуждо тяло и му ги извадиха под пълна упойка със специални щипки.

Така че - не давайте такива неща на бебета и малки деца много са опасни.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
От ядките при неалрегични деца след годинката могат да се правят т.н. млека - бадемово, лешниково: ядките обелени и смлени заедно с течност.
За сушените плодове - както при несушените, накиснати във вода и евентуално пюрирани. Но при ярките плодове като кайсиите и белите стафиди, трабва да се има предвид фабр. обработката със сяра.

# 6
  • Мнения: 3 927
аз си мисля изобщо да не бързам с неща като сушени плодове, ядки и подобни......бебка има мнооооого години пред себеси, живот и здраве, от всичко ще опита.
иначе като идея ми е хрумвало да слагам фино смлени ядки към каша или овесени ядки, но всяко нещо с времето си...

Общи условия

Активация на акаунт