Съвет при безапетитие

  • 19 642
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
Моля ви, дайте ми съвети как да възбудя апетита на дъщеря ми  Rolling Eyes На 2 години е, и има някакви странни периоди на безапетитие, които продължават около месец. Яде един път на ден, само закуска, и като дойдат тези периоди ми иде направо да се #2gunfire Пробвах с разни витамини, но явно при нея дават обратен ефект, вместо да и отварят апетита те го подтискат...  Shocked
С нетърпение чакам вашите идеи  Hug Благодаря!

# 1
  • Мнения: 76
Ами и аз много често имам такива проблеми с дребния, в момента му давам 3 пъти на ден  Мултисаностол, и яде изненадващо много. Понякога се притеснявам да не му стане лошо Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Ели, и Калина е така  Rolling Eyes. Да не би да е от тоя Суметролим, дето го пият? Аз й давам Мултисаностол, но никакъв ефект. Ще следя и аз темата, че взех да се притеснявам вече...

# 3
  • Мнения: 1 802
Нати, и аз и давах Мултисаностол, но не видях някакъв ефект, възможно е да е от Суметролима, ама тя това безапетитие го имаше и преди да започнем лечението... Може би са ни прекалено злояди децата, знам ли вече и аз какво да си мисля, ама започва да ми писва определено  ooooh! Ще ме принуди накрая да и давам пелин (билката) ама като знам как ще я запиееее  newsm78 Чудя се за някакъв чай, ама нямам идея какъв  да е, че и да го пие.... Някой мами ако са пробвали нещо което е дало ефект, моля да споделят опита си   bouquet

ПП.  и ако знаете кажете ми нещо повече за - апитонин (пчелно млечице)

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 18:45 от eleonora_76

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Тя и моята открай време си е капризна...Преди време й давах Мулти-Витамол на д-р Тайс и имаше ефект определено, доста голям апетит й отвори. Що не пробваш?!

# 5
  • Мнения: 1 802
Нати, аз вече не смятам да пробвам със витамини понеже явно че при нас няма ефект от тях. Обаче снощи се поразрових из нета и намерих инфо за този апитонин, точно за безапетитие при деца е, струва ми се безобидно, мисля да  взема днес от тези капсули и да пробвам няколко дена с тях, дано даде положителен ефект.   Hug
 

# 6
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Ние сме на същия хал ако има ефект от ампулите пиши ще следя с интерес че вече smile3511

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
единственото прилагано и успешно подействало лечение на безапетитие при моите деца е ГЛАД.
действа.

# 8
  • Мнения: 5 622

 Аз давам по съвет на педиатърката сироп КИДИ, който не е конкретно за повдигане на апетита, но го стимулира по естествен начин  и него. Освен това подпомага умственото развитие на децата и съдържа лизин. Аз мисля, че има ефект. Поне при моето дете  Peace

# 9
  • Мнения: 1 802
Привет! Сутринта ходих до аптеката, но не ми дадоха апитонин, аптекаря каза че няма за деца, макар че в листовката в интернет пише че е за деца...както и да е нямах време да ходя до друга аптека  Simple Smile Та в тази ми дадоха натурално пчелно млечице на хапчета. Вижда ми се хубаво, то не е лекарство а хранителна добавка, предназначено е за деца от 2 до 14 години.
прилижение Има освежаващо, тонизиращо, стимулиращо и общоукрепващо действие, повишава умствената и физическата дееспособност, намалява отрицателните ефекти от стреса, активира защитните сили на организма, засилва апетита, ускорява възстановяването след прекарани заболявания, анемии и др.
Значи аз и дадох на мойта хубостница днес вече 2 хапченца и казвам ви хора прояде  newsm10
Аз също съм пила ( преди време за укрепване) ама то явно е за възрастни, женшен (и тези капсулки съдържаха пчелно млечице) и тогава много добре ми подейства   smile3521
Ще продължавам да и давам на малката явно ще и повъзбуди апетита, дано не е временно само де  newsm78
Успех!  newsm51

# 10
  • Мнения: 1 427
Знам, че има доста такива теми, на аз да се оплача и да ми олекне.Йоана беше бебе с разкошен апетит-ядеше всичко и по много.Откак навърши годинка стана друго човече.Вярно , че й никнат зъби, вярно, че са няколко наведнъж, ама все трябва нещо да й влиза в устата в крайна сметка.Има дни когато само закусва малко каша и това е до другия ден.Мляко не пие, изобщо нищо млечно не яде и това ме притеснява още повече SadПлодове и зеленчуци не признава, само ябълка и банан минимални количества.Без нерви съм. Вече мисля да не й предлагам нищо.Приемам съвети всякакви.

# 11
  • Мнения: 1 802
единственото прилагано и успешно подействало лечение на безапетитие при моите деца е ГЛАД.
действа.

И това при дъщеря ми не действа...ако я оставя цял ден гладна, въобще не и прави впечатление, понякога се чудя как може да живее само със една закуска и то от 5-6 хапки... newsm78 То верно че и апетита идва с яденето, ама пък на нея ако не и е угодено...то незнам тогава на кого   Thinking

БУБА миналия месец и давах такива витамини, верно че апетита и спря напълно, но пък беше много жизнена докато ги пиеше...вече започвам да се чудя какво слагат из тези витамини че така действат...

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 14:40 от eleonora_76

# 12
  • Мнения: 3 537
Колко струва пчелното млечице за деца?

# 13
  • Мнения: 442
ами, какво да ти кажа! като сложим: първо - зъбите, второ - жегите, и трето, че това може да е един от първите периоди на отрицание, мисля че няма за какво да се притесняваш. и моите са имали такива периоди на неядене, но винаги си казвам, че няма дете умряло от глад, при наличието на храна.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Предлагай й, но не настоявай и не упражнявай натиск. Детето само ще покаже кога е гладно и какво иска. Моите и двамата са минали през това. С дъщеря ми много трудно го преодолях - терзаех се, измъчвах се, полудявах от безсилие. Да не говорим що приказки съм слушала как нямало злояди деца, а само родители, които не могат да ги нахранят. По такива умници ми е идвало да стрелям. Е, оправи се когато стана на... 5.  Simple Smile С брат й реших да не се ядосвам. Ако иска - яде, ако не иска - не яде. Сега е на 6, тежи 15 кг. За другите е слаб, за мен си е ОК, щом е здрав, жизнен и в тонус.

Общи условия

Активация на акаунт