Как може да има такива родители!!!!

  • 2 052
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Пред нашия блок направиха пързалка с пясъчник, на който към 17.00 часа се събират много дечица, и днес както обикновено всички сме долу, няма и 5 мин откакто ние с Вики сме дошли и забелязвам на съседната пейка седи един татко от нашия вход (няма да коментирам семейството му, от написаното сами ще разберете за какви хора става въпрос)и забелязвам момиченцето му, на около 5 годинки цялото в пъпки, ама цялото, седи на пясъчника с Вики и другите деца и си играе, в същия момент аз и свекърва ми се поинтересувахме какво е на детенцото и бащата с абсолютно безразличие отговаря " ами с варицела сме, 4-ти ден ", при което свеки го нахока и той се прибра, веднага се обадих на доктора, който ми каза, че поне до 6-тия ден детето, болно от варицела не трябва да излиза и, че болестта е силно заразна, никое от децата не е имало пряк контакт, но как може такова нещо, баща си седеше съвсем спокоен, направо съм излязла от кожата си #Cussing out, е...и хората #2gunfire, в събота живот и здраве трябва да заминем на море, а ако вземе да се изпъпчи мойта незнам, да не говорим, че баща й също не е боледувал и за него се притеснявам много повече
иде ми да ида и незнам какво да го направя, то бива бива безотговорност, разбирам, че сигурно и на детенцето му се е играело, ама поне да го заведе на място, където няма други дечица, въпреки че и това не е правилно според мен

# 1
  • Мнения: 7 474
 doh doh  Нали знаеш - Важното е на Вуте да му е гадно!  smile3505

# 2
  • Мнения: 3 394
виж сега- и да се ядосваш, и да не се, станалото , станало.
наблюдавай детето и ако вдигне тем веднага се обади на педиатъра.
освен това за шарките, подходящо според твоите планове няма!!!

Стела хвана варицела на 8 месеца докато бяхме на почивка в Испания-не ме питай що за чудо беше, тъй че едно море да пропадне още колко са пред вас-здраве да е!

# 3
  • Мнения: 863
имам 4увството,4е понякога бащите са от друга планета или поне изобщо не са в 4ас newsm12

# 4
  • Мнения: 2 274
   Наистина е много безотговорен тоя татко  Shocked! Ние се бяхме събрали няколко майки с варицелни дребоси на отделна площадка и само дето не бяхме сложили табела: Болни от шарка  Mr. Green, за да не припарват други деца / макар че имаше и желаещи за заразяване Joy /! Сега освен да я наблюдаваш малката, друго не можеш да направиш! Кофти е че таткото не я е карал, защото големите по трудно я преборват от бебоците! Ако сте се заразили - леко боледуване   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
Това поведение наистина е безотговорно. Дияна приритваше, но цялата карантина беше под ключ, у дома.
Наблюдавай детето, дано се разминете.
Ако ти се занимава, може да попадеш сигнал в ХЕИ. Педиатърката на Дияна като ни пишеше карантината ме предупреди, че праща данните в ХЕИ, те могат да направят проверка, и ако у дома няма никой - налагат глоби.

# 6
  • Мнения: 1 983
преди малко ходих до магазина, където работи майката и тя ми каза, че от миналия понеделник били с варицела, ама не разбрах дали са под карантина от тогава или самото дете е с пъпки оттогава, а и днес като го загледах му бяха позавехнали пъпките
като се прибирахме нарочно минах покрай апартамента им и нямаше такава лепенка за карантина, а си спомням, че едно време слагаха
а бе луди хора...
незнам...
дано се разминем, че толкова искахме да я заведем на море заради постоянните й боледувания Sad

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
имам 4увството,4е понякога бащите са от друга планета или поне изобщо не са в 4ас newsm12

Да бе, а майката, дето го е пуснала да излезе с детето, е точно от нашата планета  ooooh!
 Неприятно, наистина. Моята дъщеря по подобен начин се разболя последния път, а какво остава да мерна някое опъпчено дете сред играещите... Не ще хокам, ами беля до главата ще им докарам с ХЕИ- то.

# 8
  • Мнения: 1 983
имам 4увството,4е понякога бащите са от друга планета или поне изобщо не са в 4ас newsm12

Да бе, а майката, дето го е пуснала да излезе с детето, е точно от нашата планета  ooooh!
 Неприятно, наистина. Моята дъщеря по подобен начин се разболя последния път, а какво остава да мерна някое опъпчено дете сред играещите... Не ще хокам, ами беля до главата ще им докарам с ХЕИ- то.
и това с ХЕИ-то го мислех ама кел файда, тя ако е заразена вече, ако ще и арменския поп да викна пак същото, яд ме е, че заради някакви си, дето хич не могат да си гледат детето, сега мойто ще страда и няма да мога да го заведа на почивка

# 9
  • Мнения: 1 866
Не се шашкай. Първо ако на детето пъпките му вече са били завехнали, то значи не е заразно. Освен това вероятността и твоето дете да се зарази не е чак толкова голяма. Дъщеря ми изкара 2 карантини от варицела на яслата (значи 2 пъти в контакт) и не се зарази.

# 10
  • Мнения: 8 917
Ами за съжаление има и такива родители Rolling Eyes

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами проблемът не е толкова световен-ако те притеснява, че ще се изпъпчи на морето- вероятността е много малка- най- вероятно това ще се случи към 20-21 ден след контакта, така, че вероятно ще изкарате нормално море. Ако забележиш пъпки и се притесняваш за таткото- изолирате го и така го спасявате- наистина възрастните карат тежко Варицелата. Но в крайна сметка, ако детето наистина е било със завехнали пъпки, макар и все още ярки и зачервени, значи просто няма никакво място за безпокойство. Пък и при липса на пряк контакт с пъпките....Спокойствие и само спокойствие. Не е толкова страшно. Grinning

# 12
  • Мнения: 46 434
Ужас! Дано се разминете! Praynig

Много съм наплашена с тая Варицела и исках да сложа ваксина на София като във всяка нормална държава, но се оказа, че не можело  #Cussing out

# 13
  • Мнения: 1 403
Ох многосе дразня на такива родители  #Cussing out И лошото е, 4е напоследък стават все пове4е и пове4е  Sick

# 14
  • Мнения: 4 621
Пълна безотговорност #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт