Molq ikonomistite da pomognat sas suvet

  • 573
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Imam 2 firmi ednata registrirana po dds a drugata ne.

Firmata se zanimava s proektirane i parite idvat vednaj na nqkolko meseca .t.e. 3meseca nqmam prihodi no no imam razhodi i na chetvurtiq imam 5000 prihodi.

Problema e che kogato imam razhodi. za visokoskorosten internet. za tozi mesec firmata po dds izliza na zaguba. t.e. durjavata trqbva da mi vurne dds-to ot fakturata za internet. no pri tova polojenie pravqt reviziq. zatova moqta "schetovoditelka" prehvurlq pari ot drugata firma koqto ne e po dds tolkova pari che da pokrie fakturata za razhod i darjavata da ne mi dalji dds.
da no obache v drugata firma koqto ne eregistrirana po dds az si plashtam dds na parite koito sa prehvurlqni kam firmata po dds.
ako na sledvashtiq mesec polucha 5000 i iskam obratno da prehvurlq kam drugata firma dds-to mi se gubi


Vaprosa mi e pri dve firmi po dds i ne ako se prehvurlqt pari ot ednata kam drugata i obratno ne se li gubi mnogo ot dds
i kak moga da go izbegna tova..

# 1
  • Мнения: 1 680
Регистрирай още една фирма по ДДС, или пък се уговори с приятел с такава фирма да си правите такива услуги.

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
извини ме, но правите големи глупости.
първо да те попитам вискоскоростния интернет, който ползвате за дейността ли е?

ако искаш пиши на лични, но на кирилица Wink

# 3
  • Мнения: 6
ne interneta e za firmeni nujdi. hosting server s 391 lv na mesec.

Drugata firma ima 25 000 oborot no ne iskam da q registriram po dds che mnogo hora predpochitata da im puskam fakturi bez dds. taka im e po izgodno. a i ako neshto ti struva 5 000 s dds shte trqbva da se plati 6 000. ako firmata ne e po dds togava mojesh da poiskash 5 500 i klienta pak shte e po dovolen che ne dava 6000.Tova e osnovno proektantska firma i raboti s obshtini a te predpochitat da ne plashtat dds

# 4
  • Мнения: 293
с удоволствие бих помогнала, но tolkova maimunica ne mi se 4ete!

Общи условия

Активация на акаунт