Помощ!Иска да спи по корем!!

  • 2 982
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте!

Имам си две сладки дъщерички на 8 месеца. Едната девойка от няколко дни иска да спи по корем.Както си спи през деня и особенно през ноща започва да се мята и хоп по корем, като си обръща главичката на една страна и спи на бузката си. Знам от ортопед, че е изключително вредно и води до изкривявания на крачетата, гръбначния стълб и вратлето.
Започнах да я подпирам с възглавници , ха дано да спре. Принудих се да я вземам при мен за да я контролирам през ноща. Дано е временно...
Моля, ако има мама с подобно преживяване, да сподели своя опит.

# 1
  • Мнения: 507
Я не се вманиачавай толкова! Grinning Така му е удобно на детето и така спи. И двете ми деца заспиват по корем и след това си се обръщат накъдето си искат. Нямат никакви проблеми нито с гърба нито и крачетата ( а каката даже рано проходи - 11м.).

# 2
  • Мнения: 8 242
хм.. и ние от няколко дни спим по корем  newsm78 толкоз ли е вредно бе? Не ме шашкайте сега  #Crazy .. Така му е удобно на детенце.. иначе се буди и пищи.. спи по 15 минутки само по гръб и е ококорен..
А сега де  Shocked

# 3
  • Мнения: 8 917
Не виждам защо да не спи по коремче след като е п-удобно newsm78 Гери като се научи да се обръща си спи само по корем Peace

# 4
  • Мнения: 50
Ами ортопед ни каза, че не е полезно.Не завинаги разбира се . Поне до година и половина.Тъй като костите са още меки..

# 5
  • Мнения: 5 391
И моят син спи по корем от 2-3-та си седмица, това го спасяваше от коликите и така до сега.По гръб има нездрав сън и лесно се буди.

# 6
  • Мнения: 5 026
 И моят Бужи откато "откри" обръщането по корем, е неукротим! А е на 4 месеца! Даже сменянето на памперса е голяма борба!  newsm30 Голямо въртене пада. Нощем като стана да го видя е в най-невероятни пози.

# 7
  • Мнения: 47 963
мнения всякакви,и моето бебе от месеци спи по коремче,вече сам се върти и само така стои и спи по цял ден и по цяла нощ,дори да го въртя-пак се обръща по корем

# 8
  • София
  • Мнения: 2 901
Не се вманиачавайте с това спане по корем. Първо, има деца, които е задължително да спят по корем (редки случаи - примерно имат някаква операция, върху която не бива да лежат месеци наред) и второ, братовчедка ми ми е разказвала един кубински виц, който много не си спомням но ставаше въпрос за това, как един посланик с прискърбие се оплакал на един прием на друг, че били "развалили" бебето-момиченце на дъщеря му - не го слагали да спи по коремче и сега то нямало да има това характерно заоблено-щръкнало дупенце като порастне.

# 9
  • Мнения: 5 391
не го слагали да спи по коремче и сега то нямало да има това характерно заоблено-щръкнало дупенце като порастне.
да, това съм го чела тук някъде Laughing

# 10
  • Мнения: 8 917
как един посланик с прискърбие се оплакал на един прием на друг, че били "развалили" бебето-момиченце на дъщеря му - не го слагали да спи по коремче и сега то нямало да има това характерно заоблено-щръкнало дупенце като порастне.
Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 2 381
Понякога Паолина спи по корем.В петък бяхме при ортопеда.Не ми е казвал, че това може да доведе до подобни изкривявания.

# 12
  • Мнения: 1 737
Моя син обича да спи най-много по корем, за пръв път чувам, че ортопед го смята за вредно.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 028
това Драганов ли пак? последно той ги разправяше тези. Аз лично не бих се притеснявала. много бебета като почнт да се въртят и по корем им става любимата поза. щом й е удобно не бих й разваляла съня да се боричкам и коригирам позата и да мъча детето и себе си. остави бебка да си спи както си иска Wink

# 14
  • Мнения: 1 737
По мнение на хомеопата ни позата на съня е много важна и дори определяща в хомеопатичното лечение и детето трябва да се оставя да спи както му е удобно, ако ще да си е качило краката зад врата. Това по повод, че сина ми освен, че спи по корем, много често е със свити в коленете крака и вирнато дупе.

Общи условия

Активация на акаунт