знаете ли мляко, което се препоръчва срещу дефицит на желязо

  • 511
  • 6
  •   1
Отговори
дъщеря ми е на 7 месеца и хемоглоб и е 107 , не знам какво да правя казаха ми че не е страшно но трябва да се помени храненето не знам от къде да започна

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 15:11 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 498
По-добре погожори с педиатъра на детето.
Мисля че НАН са обогатени с желязо.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
В НАНа има най-много желязо, на нас ни го препоръчаха тъй като бебо се роди с анемия, аз обаче нещо не го харесах и се ориентирах към Фризолака и в него има доста желязо. Като влезеш в някой магазин просто ги разгледай и сравни, моето педи въобще не се съобрази с това, че детето има анемия, направо си ми каза една марка и това е, явно си работи с тях.

# 3
  • Мнения: 8 917
Ние бяхме с НАН Peace Имаше тема за сравнение на състава на млеката - погледни я Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Ето тази тема има предвид The Sun :

Да сравним състава на адаптираните млека

За съжаление, в нея все още няма информация за всички адаптирани млека на пазара, но за повечето марки АМ можеш да добиеш представа.

# 5
  • Мнения: 548
Доколкото ми е известно, 107 не е нисък хемоглобин за тази възраст. Зависи кога е захранено детето и какво му е менюто в момента. Чела съм, че ранното въвеждане на кис. мляко например може да доведе до желязодефицитна анемия, щото пречи на усвояването на желязото. Това е само 1 възможна причина. При нисък Хб обикновено изписват капки Малтофер. Все пак педито какво казва?

# 6
е много ви благодаря , е да май не е много ниско 107 ама ми препоръчаха да си търся мляко което е с по високо съдържание на желязо ох глаъата вече ме боли ... започвам да сравнявам newsm78
сега етикетите на различните млека и ще видя ако открия нещичко интересно ще свиркам   Laughing

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 15:39 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт