Загрубяла кожа на лактите и коленете

  • 3 583
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
От скоро забелязах оформени като петна места на лактите и коленете си,които са с много изсушена кожа,започваща да се лющи.Много са малки,но доста груби и незнам дали няма да почнат да се увеличават.Започнах да мажа обилно с Линола Фет,но за сега няма промяна.
Предполагам се дължат на липса на някакъв витамин?
Може би има връзка с това,че бебката ми е все още изцяло на кърма и имам недостиг на някакви вещества?

# 1
  • Мнения: 723
Не знам точно на какво се дължат, добре е да попиташ лекар, за да лекуваш причината, а не следствието. Мога само да ти препоръчам Lipobase крем - купува се от аптеката, с него мазах коленцата на дъшеря ми, на нея кожата на колената й беше страшно загрубяла (защото е по-суха, не от липса на витамини) и само това й помогна (предписа й го лекар).  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 326
Това не е от липса на витамини! Бебетата са със суха кожа...и от това се получава така..щом не помага Линола опитай с друг мазен крем, но гледай да не го мажеш с кортикостероиди......

# 3
  • Мнения: 3 457
моята приятелка днес е била при лекар за такъв проблем и са и казали ,че е от белтъците  вкърмата и да спре да пие мляко и млечни продукти-някакво мехлемче за правене са и изписали с цинк

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
За загрубяла кожа на петите и лактите знам домашно приготвен мехлем от невен. Много е ефикасен.  Peace

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
При мен докато кърмех беше същото помагаше ми много благ възелин е доста ефтиничък към 2-3 лева Peace

Общи условия

Активация на акаунт