Дарбите на нашите деца!

  • 1 983
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 462
Здравейте, момичета. Първо искам да се извиня за нескопосаното заглавие, но май не можах да измисля по-добро...но сега ще ви разкажа какво имам предвид, пък който измисли нещо по-добро нека го промени.
Днес взимайки от градина моят Гоги се разприказвах с лелята какъв ми е песнопоец и тя недвусмислено ми заяви, че трябва да работим с него в тази насока, защото "това е дарба, която не трябва да се губи" ми каза лелята. Не че не си го знам и от преди този разговор, не че не съм го чувала стотици пъти, не че и проф. от Музикалната академия не ми го беше казвал, но... нали знаете... всяко мнение затвърждава нещата в главата ни. А и някъде другъде из форума си бяхме говорили за нашите специални деца с техните дарби и затова реших, че можем да си отворим и една такава темичка, в която като влизаме да се хвалим Wink че ние май имаме нужда и от това...та да се отклоняваме поне за миг от опашката за жълти книжки  hahaha А и тук може да разменяме и информация как мислим, че можем да доразвием дарбите на децата си...нещо което е много, много важно...
Дано темата да ви хареса Simple Smile

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
браво за дарбата,ама трябва да я развиеш - в ПИМ ПАМ или Радиодецата на Илина например  bouquet

ето ви за художниците и фотографите да си докажат дарбите един конкурс по случай деня на река Дунав
http://consult.speednetbg.net/konkursi/index.html

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
И аз да кажа за дарбата на моята Буби-тя има всички заложби да стане гимнастичка. GrinningНе е просто пъргава,ами като че ли няма кости ,а ластици-това го казвам не само аз.Още преди да навърши две годинки правеше шпагат.Сега спокойно се набира на висока маса примерно само на мускулите на ръчичките.За перфектното и кълбо да не говоря.Наистина смятам да я запиша-само се притеснявам,че като не говори няма как да я разбират.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 883
Моят син май ще става инженер или поне монтьор с подпрофесия шофьор. Нито музиката, нито телевизията го влече, дай му само отверки и всякакви други инструменти и няколко колички без гуми, и гледай как ръчка часове наред в тях с идеята да ги поправи. Любимо занимание му е да подава истинските инструменти на баща си, докато той поправя колата или камиона. И учудващо.. различава кое е ключ, кое чук и кое болтове и гайки например. С две думи знае повече от мен в тая област. Влюбен е във всички таратайки по улиците, на които им липсва я фар, я гума, да не говорим, че ако попаднем на някоя изгоряла или смачкана кола, изпада в екстаз от радост. И ако няма подръка инструменти да я поправя, си намира някоя пръчка и се започва ремонта.
Та така..Определено няма да е човек на изкуството..

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
Малеее,Габи,твоя син все едно моя мъж му е баща-точно такъв си мислех ,че ще е синът ни-ама то се пръкна Мими.Извинете ме да отклонението,ама не се стърпях. Embarassed

# 5
  • Мнения: 816
Кремена, ако тръгнете да се записвате в някой хор, моля те пиши ( сигурна съм, че ще го направиш, де Wink ) защото и аз търся хор за голямата ми щерка. Много чисто и правилно пее. Обаче търся някой хем сериозен, хем не много сериозен хор. Защото има такива дето много сериозно занимават децата, и ги правят професионални музиканти, от което им отива цялото детство и ни игри виждат, ни училище, като хората. Ама има и едни много смотани хорове ( така ли е правилното newsm78 да се изпише), не помня но скоро гледах концет на един такъв хор, кой беше, бре и 6 дечица два часа ги държаха прави да пеят, без смяна, без нищо раздвижено, горките.
И аз си мисля, за Пим Пам, или Бонбоните.  newsm78  bouquet

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Моето отроче явно към компютрите се е насочил  Wink Вече е факир направо, отдавна отмина времето, когато правеше неща, които и аз не можех  Embarassed, вече е почнал да прави разни неща, които и баща му не знае как  Shocked Не само ни гледа в ръцете и после прави същото, ами сам си се пробва и рови и си човърка... Последното, което се е научил го гледам е да смъква картинки от Нета и да ги лепи като тапет. Миналата седмица ми лепнал една страница от icq там с дяволчетата, ама понеже на целия екран и поразмазана стоеше и аз пет минути натисках горе хиксчето да изляза  Embarassed  и не се затваря и не се затваря, викам си това дете пак сгъбяса всичко, реших, че компютърът е блокирал и в един момент загрявам, че малкият сложил картинката като тапет  ooooh!, а аз кликам, кликам да затворя  Laughing
Но като се има предвид, че на прощрапулника си хвана компютърната мишка, сигурно не би трябвало да се учудвам...

# 7
  • Мнения: 462
Много сладки истории да Simple Smile

Петя, май ще се обръщам към сина ти за съвет като имам проблеми с компютъра а Wink

Доротея, честно казано със сигурност ще го запиша и в хор, но май ми се иска и инструмент да понаучи...но не знам дали ще му стигнат силичките за това...специалистите ще се изкажат по въпроса, но ще се обадя непременно като имам лично становище по въпроса Simple Smile

Габи, страхотен майстор си имаш в къщи Simple Smile

И така като се разприказвахме та се сетих да се похваля, че и аз си имам техничарче в къщи де...малкия ми син вече сам си пуска видеото, сам си слага и маха касетата...абе днешните младежи май от сега вече ще ни слагат в малкия си джоб Wink

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
И аз да кажа за дарбата на моята Буби-тя има всички заложби да стане гимнастичка. GrinningНе е просто пъргава,ами като че ли няма кости ,а ластици-това го казвам не само аз.Още преди да навърши две годинки правеше шпагат.Сега спокойно се набира на висока маса примерно само на мускулите на ръчичките.За перфектното и кълбо да не говоря.Наистина смятам да я запиша-само се притеснявам,че като не говори няма как да я разбират.

Ако детето има желание и няма някаква друга причина да не я запишеш, изобщо не се колебай! Аз съм играла 4г худ.гимнастика и после още 5г модерен балет и никой не е искал от мен да говоря, важното е да разбираш и да изпълняваш Wink

За моето гардже нямам какво да се похваля, има една дарба, която е малко спорна - отгатва точно времето на началото на "Шоуто на Слави" Grinning Първо си мислех че го свързва със заспиването на брат си, но и в 9ч да го сложа, тя в 10,30 идва да ми казва "Слави Би Ти Ви- то".Същото е и на обед Wink Случвало се е и с други предавания, или има страхотна ориентация за времето, или е някакво шесто чувство Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Хе хе, ами те днешните деца вече се раждат с висше техническо образование  Grinning Да не ми се смеете, но Белослава например като гледа нас с баща й на компютъра и само там иска да седи. Още откак се научи да пълзи и да се качва на спалнята, непрекъснато е върху клавиатурата качена, думка по нея, натиска копчетата на монитора, вади някакви менюта (е, случайно) и се кефи. Чувала съм, че с каквото се занимава майката по време на бременността на детето му се отдава лесно.  Laughing Аз бях в болнични 9 месеца, защото в работата ми е с вредности и само на комп-а стоях, да видим ще излезе ли от нея някой компютърен гений. Но пък на 40те дни (на погачата) й пожелаха лекар да станела...  ooooh!  Laughing

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не съм се похвалила до сега, защото не мислех че е кой знае какво, но моето музикално гардже тази година завърши първи клас по пиано-много спорен момент, защото го записах едва втория срок и отсъства страшно много. Важно  е обаче, че има голямо желание за сега и беше по негова инициатива. Малечка- палечка още не е открила за мен специалните си умения, освен, че е отявлен Десняк и както казва баба и Фърля гюбеци като обитателите на ТатарлИ Laughing
Но, ако някой добие опит с хорове - да сподели- ще следя с интерес. Grinning

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 21:46 от yosarian

# 11
  • Мнения: 2 327
Моето гардже май компютърджия ще става и той Simple Smile
От сега успява да ми смени картинката на десктопа, успя да ми изтрие някакви файлове... Сръчно е детето. И като види някой на компютъра и веднага е залепен там Simple Smile
Ще стане като мама... Аз съм казала, че в скоро време ще го слагам на компютъра и да си изкарва сам прехраната Laughing

Петя, при нас търсим програмисти - давай го Йоан насам Simple Smile Нали той беше пуснал анкета във форума Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 531
 Ха сега кажете аз къде де насоча сина си - Луд е по колите това което описва gabiplus  важи и за нас! Даже се научи сам да си пуска компа и да сърфира из сайтовете за коли и да ги разглежда!
От друга страна пък е със много еластични стави, на едно място не се спира, няма умора ! Пробвах го за карате, но не прояви никакъв интерес! Искам да го насоча към някакъв спорт, но незнам какъв newsm78

# 13
  • Мнения: 462
veni-b, защо не оставиш детето само да те насочи към спорта, който ще си избере? имам предвид да го наблюдаваш какво го влече например като пуснете някакъв спортен канал по кои спортове се заглежда и по кои не...иначе може и към някаква гимнастика да го насочите, но ако спорта не му доставя удоволствие...и това не си е работа...

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз все пак да отговоря на майките, които се интересуват за хоровете. Аз виждам , че на първата спирка на петицата в сградата на БСП, но от страна на Княз Борис има съобщение, че там се намира хор Бодра смяна. В същата сграда знам, че се намират и "Сладки пуканки" и поне още един хор. Ако нещо Ви трябва мога да мина оттам да проверя.

А моят малък сладур, е с голяма ориентация. Някъдето да го поведа от различна посока пак му става ясно къде сме. Иначе обича да танцува, но нещо не се харесаха с госпожата от народните танци в детската. С компютъра отдавна се оправя добре и ми дава съвети. Много е пристрастен към телевизията и когато преди му изключех кабелната, гледам го първия път следи кабела и намери къде е прекъснат и ми вика Bingo успях

Общи условия

Активация на акаунт