помогнете!!!!незнаем какво да правим

  • 1 177
  • 8
  •   1
Отговори
здравеите!!! нашият проблем е следният,на мен всичко ми е ок ,но мъжа ми спермограмата е лоша,така каза докторката и каза че само ин витро може да стане да имаме деца Sad,това решение го взе само от направена спермограма,не трябва ли нищо друго да се направи,някакво дръго изседване преди да се каже че по нормален начин не става,помогнете ми моля ви!!!

# 1
  • Мнения: 2 122
Ако напишеш стойностите на спермограмата и кажеш от кой град сте и къде сте я правили ще могат да се дадат повечко насоки по случая ви.

# 2
живеем във Варна,правихме я в АГ при доктор Борисова-клинична лаборатория а аз ходих първо при "д-р Радева" и се отказах това не е доктор за мен но това е друга тема а сега ходих при доц.Маркова и тя направи заключението но все пак ще правим и втора за да видим дали ще е същата и ако е било само за ин витро
 
това е спермограмата

полово въздържане-5дни
количество/мл/-3мл
РН-8.5
вискозитет-нормален
концентрация на сперматозоидите в 1 мл- под 5 млн
подвижност след 1 час
нормокинеза-единични
хипокинеза--
акинеза-единични
седимент
левкоцити-8-10 левкоцита на поле
бактерии -
аглутинати

# 3
  • Мнения: 1 320
Не е добре.
Повторете я след 2 дни въздържание.
Като цяло спермограмата е изследването, което дава представа за състоянието на мъжката репродуктивна система. Посетете уролог-андролог, за да прегледа партньора ти и да каже поправими ли са нещата /ако има варикоцеле, например/.
Не се плаши-все пак има решение и това е инвитрото. Важното е, че има решение!
Доц. Маркова си знае работата.

# 4
  • Мнения: 112
Здравей Simple Smile Не съм компетентна и се включвам предимно за подкрепа. Не знам до колко е вярно, но това което съм чувала е, че почти винаги има надежда и е поправимо това което е при мъжа ти. Основното което знам е, че преди всякакви изследвания, най-основното нещо за мъжа е ако пуши да спре цигарите. Алкохола също, но цигарите са един от най-лошите фактори за мъжа. Почнете от там ако пуши, ако не - продължете с изследванията, консултирайте се с повече специалисти в областта и се борете! Вярвам че има надежда и стискам палци  Praynig Успехи и споделяй развитието, ние сме с теб  Hug

# 5
Мъжа ми не пуши може би вече 10г а и не е фен на алкохола и затова доста се притеснихме от това изследване,но все пак продължаваме да себорим,жалко че проблема е при него мен ми се искаше да е при мен защото аз през цялото време си мислех че в мен е проблема а ега всичко се обърна на 180 С,много му е трудно да го осъзнае  а и на мен ми е доста трудно да го успокоя не става,той си зне неговото и това е!!!!
Все пак БЛАГОДАРЯ че ви има!!!!!Ще ви държа в течение!!

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 186
истината е, че мъжките проблеми понякога са по-трудно поправими от женските.
Идете задължително при андролог-уролог, за да види дали наистина няма някаква причина за тази спермограма.

И горе главата!

# 7
  • Мнения: 2 149
Винаги ви трябва 2 консултация.
Отгорве на това може от притеснение да е дал лоша проба. Има и психология като знае, че ще е за изследване.

Аз бих препоръчала да си направи 2 изследване някъде другаде + консултация с още е един специалист.

Ако спре цигарите и не пие преди да даде за изследване, то той нарушава начина си на живот. Е, дали ще е реална картината на спермата  му тогава? Би трябвало ако е пушач да си пуши и да даде за проба. Виждате каква е - лоша или добра. Ок, да кажем , че е лоша. Спира цигарите, чака известно време и пак дава - има ли подобрение или не? И така се взима решение за действие.
Това не го пиша от опит, само споделям мнение...

# 8
  • Мнения: 1 320
Чаено момиче, ако нечия спермограма е добра, вЕрвай ми, никакво притеснение няма да я развали. Обратното, ако е лоша-мъжът може да е в олимпийско спокойствие и пак няма да му се подобри резултатът. Не подвеждай хората с неща, за които не знаеш.
Алката вече каза, че нейния мъж не пуши.
Още нещо: при лоша спермограма се търси най-добрия ефект, т.е. какво би станало, ако не се пуши, не се носят слипове, хладно е и се пият витамини и добавки и въздържението е от 3-5 дни. Лошият резултат така или иначе е ясен. Ама да чакаш някой да спре цигарите, че тогава да го изследваш е излишна загуба на време. Така както не може да се изисква да НЕ си нарушава обичайния начин на живот.

Общи условия

Активация на акаунт