Бъркане в ушите

  • 5 145
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте!
Напоследък забелязвам,че дъщеря ми доста често започна да си бърка с пръст в ухото и да прави отривисти движения,сякаш я сърби там.Забелязвали ли ли сте нещо подобно при вашите деца?Дали е повод за тревога?


Съжалявам,току-що видях,че съм постнала темата в грешния форум. Embarassed Моля,модераторите да я преместят. baby_neutral

# 1
  • Мнения: 4 621
При нас е същата работа. WinkНе знам на какво се дължи  newsm78, но не мисля, че е повод за тревога.

# 2
  • Мнения: 2 885
На Стефан са му любими ушите да си ги дърпа или бърка в тях, докато пие млякото.

# 3
  • Мнения: 3 116
И ние си бъркаме в ушите отскоро Simple Smile
Но явно и е приятно  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 7 013
И синът ми ги върши тези работи, даже понякога опитва да си бръкне в ухото и със солетка. Ако имаш притеснения за болка в ушенцето притисни дупчицата на ухото с пръст и рязко махни пръста, ако детето не изплаче, няма проблеми, така тестваха Мартин в поликлиниката, като се съмнявахме за болки в ушите.

# 5
  • Мнения: 8 917
Здравейте!
Напоследък забелязвам,че дъщеря ми доста често започна да си бърка с пръст в ухото и да прави отривисти движения,сякаш я сърби там.Забелязвали ли ли сте нещо подобно при вашите деца?Дали е повод за тревога?


Съжалявам,току-що видях,че съм постнала темата в грешния форум. Embarassed Моля,модераторите да я преместят. baby_neutral
Забелязала съм, да....и си отмина Mr. Green Поредният период Peace

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
При нас, за съжаление, се оказа не просто период  Sad

... Ако имаш притеснения за болка в ушенцето притисни дупчицата на ухото с пръст и рязко махни пръста, ако детето не изплаче, няма проблеми...

Не е точно така  Stop И аз "тествах" Силия по този начин, педката също, детето не реагираше изобщо. И след две седмици стигнахме до болницата.
Амарена, не искам да те плаша! Вероятно сме изключение, но така се получи при моето дете. Дано при вас всичко е наистина само период  Hug

# 7
  • Мнения: 4 392
При нас, за съжаление, се оказа не просто период  Sad

... Ако имаш притеснения за болка в ушенцето притисни дупчицата на ухото с пръст и рязко махни пръста, ако детето не изплаче, няма проблеми...

Не е точно така  Stop И аз "тествах" Силия по този начин, педката също, детето не реагираше изобщо. И след две седмици стигнахме до болницата.
Амарена, не искам да те плаша! Вероятно сме изключение, но така се получи при моето дете. Дано при вас всичко е наистина само период  Hug


Аз затова и пуснах тема,защото май не е само пъхане на пръст в ухото от любопитство.Това го правеше като беше по-малка ,даже и тогава бях питала доктора,но той ми каза,че ако я боли ,ще плаче.Сега е съвсем различно.Прави го така,все едно нещо я дразни.
Димана,какво се оказа в крайна сметка? И какво направление ще ми трябва?

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
При Силия се оказа задържане на някаква течност. Не е течност, дошла от вън, само това разбрах със сигурност, ама почти нищо не ми е ясно. Правиха й парацентеза- направиха отворчета някъде около тъпанчето май, за да изтече тази течност. Отворът заздравя за 2-3 дни. Процедурата беше с пълна упойка, за десетина минути работа. Нищо сериозно, но що нерви похабих...
Изивнявайте за профанските обяснения, опитах се да хвана главното  Peace

# 9
  • Мнения: 4 392
Ами аз току-що говорих с моя педиатър и той без преглед установи,че няма нищо страшно.Така правели някои деца.Предписа ми по телефона някакви капки ,защото предположи,че може да и се е събрала повече ушна кал ,та тези капки да я размекнат.
И аз вече наистина не зная какво да правя . ooooh!
Детето ти имаше ли някакви други симптоми...
Извинявай,че ставам досадна вече. Embarassed

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Първоначално освен бъркането в ушичките, нямаше никакви други симптоми.
След седмица вдигна Т, изписаха ни АБ.
Когато АБ не подейства, пак отидохме на УНГ. Тогава вече се видя прозрачната течност в ушичките. Преди това ни бяха казали, че нещата отиват към отит и затова дадоха АБ.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 275
И синът ми ги върши тези работи, даже понякога опитва да си бръкне в ухото и със солетка. Ако имаш притеснения за болка в ушенцето притисни дупчицата на ухото с пръст и рязко махни пръста, ако детето не изплаче, няма проблеми, така тестваха Мартин в поликлиниката, като се съмнявахме за болки в ушите.

солета не съм виждала да слага но клечките за уши си ги мушка сам иначе с разни химикали се е пробвал също Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 765
Женя също си бърка в ушите, най-вече дясното. Забелязах, че го прави когато и се спи или я тормозят зъбите. Не се бях замисляла до сега Thinking Почиствам ушите и след всяка баня- по-точно обирам ако има влязла вода, тя дори се наглася.

# 13
  • Мнения: 1 089
И Виктория има периоди, в които непрестано си бърка в ушите, по начина който описваш. в началото и аз доста се бях притеснила, да не я боли  и пр. При преглед се установи, че и няма нищо на ушета.

Забелязах, че го прави когато и се спи или я тормозят зъбите.

А това наистина е вярно. Самото зъбоникнене създава и дискомфорт в ушетата, наподобяващо сърбеж.

# 14
  • Мнения: 56
И Коко си бърка много често в ушите. Даже се дере и си прави малки ранички. Забелязала съм, че го прави когато му се спи или е нервен. За всеки случай питах педито и то ми каза, че просто се занимава с ушите си, защото са му в обсега. Ако съм го оставила гол пък, щял да си играе с пишката. Между другото и това прави. 

Общи условия

Активация на акаунт