бебешка музика през лятото

  • 2 294
  • 17
  •   1
Отговори
В енорийския център на храма "Св.Покров Богородичен" - зад хотел "Родина" - и през м.юли продължават заниманията по МУЗИКА ЗА БЕБЕТА И ДЕЦА ДО 3-ГОДИШНА ВЪЗРАСТ!!!!!
Всеки петък, от 10 или от 11ч.
Купонът е велик!!!Елате!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 39 754
Мисля, че там водят и бебетата от дома за сираци. Доволни са Simple Smile

# 2
А има и на Орлов мост, на ул."Загоре"N6 - пряка на "Цар Иван-Асен ІІ",втората вдясно от Орлов мост. Но там е в четвътък, пак от 10ч.

# 3
  • Мнения: 705
А нещо повече за незапознатите?

Доколко е църковно обвързано? Коко деца ходят?

# 4
Мисля, че там водят и бебетата от дома за сираци. Доволни са Simple Smile
Те са направо страхотни! Тъй като рядко излизат от дома, докато свикнат с нови хора и нови лица, бяха доста затворени. Но сега да ги видите - понякога не може да се разбере кое бебе чие е! Само дето ми се налага да избягвам всички песнички, в които се споменават думите "мама" и "татко" - ей това ми е най-тъжно!!!!
Обичам ги всичките!!!!!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 16
А дали все още се провежда? И как става-има ли записване или просто отиваш...?
Може ли малко повече инфо моля  Laughing

# 6
  • Мнения: 705
seny, аз ходих 2 пъти в "Св.Покров Богородичен". Заниманията са много интересни... поне за родителите  Laughing защото Кирчо втория път си тръгна посредата.

За да разбереш дали конкретен петък ще има занимания от 10 и/или 11 часа, можеш да се обадиш на телефона на храма (02)9533523.

Заплащането е 5 лв. на еднократно посещение или 16 лв. за 4 посещения.

Дано да ви хареса  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 16
Благодаря за инфо-то. Определено ще пробваме-като гледам на малката колко и е интересно да пеем песнички...  Laughing
Поздрави

# 8
  • Мнения: 705
За да се допълни темата, слагам тук отговора, който получих преди доста време от Мария:

МУЗИКА ЗА БЕБЕТА И МАЛКИ ДЕЦА
                                          / МУЗИКАЛНА АНИМАЦИЯ/

                                                       Мария Момирова

      Първата група по музикална анимация организирах през юни 1998г. След двегодишен престой в Лондон и редовни посещения на подобни занимания с двегодишния ми син, намерих за изключително интересно ипредизвикателството да поставя началото на тази толкова полезна музикално-педагогическа практика и у нас.
      От 1998г. досега в заниманията са взели участие над 150 деца на възраст от 6 месеца до 3 години. В момента ръководя 5 групи, които включват общо около 45 деца.
      Заниманието по музикална анимация (МА) продължава около 60 мин. веднъж седмично. В него задължително активно участва майката (или таткото,бабата,бавачката),която стриктно изпълнява поставените задачи. Децата, обратно, имат пълна свобода. Този подход разчита на естествения стремеж на децата в тази възраст да подражават на възрастните, а най-вече на майката, с която връзката все още е много силна.
      МА представлява динамично редуване на музикални дейности, съпроводени с движение. Това са ритмически упражнения и игри (с бебешки дрънкалки, с дървени кубчета, с дайре или други подходящи за възрастта ударни инструменти); изпълнение на детски песни с имитация на различни звуци; с участие на ръцете, лицето, частите на тялото; с илюстрация или условно разиграване на сюжета; музикални игри и ,разбира се, танци.
      Изключително важно е музикалният педагог да следи реакциите и вниманието на малчуганите и при признаци на умора да редува активните дейности с музикална релаксация – най-често около средата на заниманието за около 4-5 мин.
       Диапазонът на ЦЕЛИТЕ, които преследват заниманията по МА е много широк.  Създаване на интерес към музикалното изкуство и подобряване на звуковата среда в семейството; заучаване от майката, а впоследствие и от детето на подходящ за възрастта и възможностите му  репертоар от правилно подбрани детски песни и игри; ранно провокиране, развитие и изява на музикалността – метро-ритмично чувство, музикален слух, музикално-слухови представи, възпроизвеждане; запознаване с образци на класическата музика, с различни музикални инструменти, с основните музикални жанрове.
      Нерядко някои от децата развиват повишен интерес и отрано изявяват желание за занимания с музика.  Доста от тях впоследствие започват да свирят или да пеят в детски вокални групи. Две деца учат в НМУ “Л.Пипков” в София без да произхождат от семейства на музиканти, с интерес към музиката създаден предимно в групата по музикална анимация.
       Безспорна е ползата  от заниманията по МА и за цялостното психо-физическо развитие на бебетата и малките деца.
       Провокирането на вроденото у всеки човек чувство за ритъм още в първите месеци води до ранна емоционална отзивчивост и чувствителност към римата, ритмическата пулсация, което от своя страна ускорява и подпомага активно развитието на двигателните умения.
       Музикалните игри с участието на частите на тялото имат познавателен ефект, могат да подпомагат основни моменти от дневния режим на детето-къпане,обличане,хранене-особено ако те са свързани с известни затруднения.
       Песните и игрите с пръсти развиват фината моторика и  имат доказан от физиолозите ефект върху развиването на активния говор у малкото дете.
       По-нататък песните, имитиращи различни звуци с повтарящи се срички и звукосъчетания,които децата улавят и многократно изговарят с удоволствие, активно развиват фонематичния слух и подготвят детето за правилното произнасяне на звуците в процеса на проговаряне.
        Особено за най-малките участници важен ефект е изключително позитивната емоционална обстановка, присъща на музикалните занимания. Възпитава се емоционална отзивчивост, която подпомага общуването както на детето с възрастния, така и с останалите деца. Нерядко е и важен фактор при решаване на поведенчески проблеми.
       По мое мнение най-важната цел и най-желаният резултат от тази дейност, обаче, трябва да бъде ВЪЗПИТАВАНЕ НА ДОБЪР МУЗИКАЛЕН ВКУС у децата и техните родители, създаване на верен критерий за качествената музика и, в крайна сметка, възпитаване на грамотна  публика.
Мая, позволих си да Ви изпратя резюмето на участието си в една конференция - дано не е твърде обширен отговор на въпросите Ви! А краткият е: МУЗИКАЛНО ЗАБАВЛЕНИЕ за мами и бебоци!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, а кога най-рано мога да заведа и моята принцеса в такова музикално студио? Забелязвам, че реагира на музиката и като спра да й пея, тя продължава с пълно гърло да "пее" с бебешки викове Simple Smile

# 10
  • Мнения: 119
Не искам да прозвуча гадно ,но маи така ще стане...Защо трябва да е платено в църквата...нали за доброто на децата го правят... newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 4 412
Храмът /"Покров богородичен"/, в който се провеждат заниманията на Българска провославна църква ли е? Дали продължават още?

http://milamamo.dir.bg/ - аз водя дъщеря ми тук и съм много доволна.

# 12
Момичета, а кога най-рано мога да заведа и моята принцеса в такова музикално студио? Забелязвам, че реагира на музиката и като спра да й пея, тя продължава с пълно гърло да "пее" с бебешки викове Simple Smile
Ако сте навършили 6 месеца и седите стабилно, заповядайте! baby_neutral

# 13
Не искам да прозвуча гадно ,но маи така ще стане...Защо трябва да е платено в църквата...нали за доброто на децата го правят... newsm78
Цената на едно занимание е 5лв. когато се плаща всяко посещение. Ако предплатите 4-те занимания в месеца е 16 лв., т.е. по 4лв. (Ако пропуснете занимание, но сте предупредили за отсъствието си, то ви се приспада от следващия месец.)
Аз, като ръководител, получавам процент от тази сума. Няма как, това ми е професията, от това се изхранвам. Мисля, че сумата е повече от символична.
Безплатно обучавам децата от Дом "Св.София".

# 14
Храмът /"Покров богородичен"/, в който се провеждат заниманията на Българска провославна църква ли е? Дали продължават още?

http://milamamo.dir.bg/ - аз водя дъщеря ми тук и съм много доволна.

Elizabet, макар, че цитирам друг постинг, в http://milamamo.dir.bg/ цените са двойни. Не коментирам.
Групите в Храма "Св.Покров Богородичен" от няколко години вече водя аз.
И понеже имам занимания на още едно място (на същите цени) - близо до Орлов мост - си позволявам да публикувам и съвсем новичкия си сайт! Далеч по-скромен, но ми е скъп подарък от една прекрасна МАМА! На която БЛАГОДАРЯ от сърце    bouquet!!!

http://babymusicbg.com/

Общи условия

Активация на акаунт