Кога запо4нахте със сок4етата и как

  • 2 048
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Ние сме на 2 месеца и от средата на втория педиатърката ни кара да пием сок4ета.
Аз об4е 4ета по разни книжки, 4е това го препоръ4ват след 3-4, а някъде и след 6-ия месец да става.затова отлагах.В4ера оба4е на консултацията се оказа 4е сме наддали втория месец 1500 и реших да по4на със сок4етата.Не 4е яде много АМ-по 110-120г, ама се надявам от сок4етата да не наддаваме толкоз, 4е ме е страх от рахит.
Та въпроса ми е по колко по4нахте да давате и колко време преди да се увели4и дозата.Каза ми педито по 1-2 4.л. и постепенно да увели4авам.ма какво зна4ипостепенно-след 2-3 дни, след седмица или...
Ползвате ли ел.сокоизстисква4ка или карате с рендето и марлята?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз започнах да давам сок чак след 10 месец Peace.Според мен соковете не дават нищо особено полезно на децата,най-много да засилят коликите,както стана с няколко дечица около нас Naughty
Още сте много мънички.Детенцето има нужда само от мляко Peace
 

# 2
  • Мнения: 4 621
Здравей Grinning
Ние започнахме със сокче от ябълка, когато Яна беше на около 2 месеца и половина. В началото давах по 1-2 лъжички сутрин между храненията,като постепенно увеличавах количеството докато стигнахме до 50 мл.

# 3
  • Мнения: 330
Здравей,ние започнахме с ябълка,когато беше на 1 месец.Първо по една лъжичка,после всеки ден се увеличава дозата с по 1-на,докато не сигнеш до 50мл.Аз понякога и ги смесвах,давах и и моркови,круши,череши(микс или отделно)Морковчето трябва да се остъргва,а ябълката съответно се обелва,после с рендето и в марлята.Аз си бях намерила домашни български моркови и ябълки и от там не ми беше притеснено за нитратите.Криска като стана на 2 месеца пиехме по 100мл.Нямаме нито колики,нито каквито и да е проблеми.На 3 и половина месеца вече и купувах от готовите сокчета на Хип и Кинела,съответно цялата бутилчица за деня.Сега сме на 4 и продължаваме с готовите сокчета.Навън е ужасно топло и сокчетата и чайчето си ги пие с голям кеф Heart EyesАко искаш да даваш по-малко,можеш да разреждаш сокчетата с преварена водичка или с чайчето(чувала съм даже,че отначало било по добре да се разреждат).Крушата я оправяше,когато имаше запек,а за черешката знам,че е много любима на бебчовците:)

# 4
  • Мнения: 2 885
Забрави за сокчета, ако не искаш да му увеличиш коликите.
Няма нищо полезно в соковете, тъкмо обратното. Витамините при прясно изцедените сокове се изпаряват за няма и 5 минути.
Моркова е грудка, пълна с нитрати. Ябълката е със силни плодови киселини.
Изяж ти една ябълка на гладно и да видиш как ще ти се свие корема от киселини!
Детето си наддава много добре, не я слушай педиатърката!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Ние сме на два и половина мес. и на нас педито ни каза, първия ден лъжичка, на втория - две и тн. като станат 6 лъжички т.е. 30мл. да давам вече от шише, но аз твърдо няма да давам сокове, като навърши 5мес. тогава, достатъчно го боли коремчето и още с млякото се бори храносмилателната му система, че да го тормозя толкова рано и със сок, вече ме взеха за луда заради недаване на сок, щото видиш ли то на 4ри месеца вече пюрета трябвало да яде, ами аз пък няма да давам, те ако искат и хляб и яйце да  дават на децата си на 4ри месеца. Ох отнесох се ама таман за пореден път се възмутиха от моите възгледи та затова, извинявай, че затормозявам темата с размишленията ми.  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 6 965
Започнах с "чудесното" сокче от ябълка на 40 ден по съвет от GP-то ми, малкият беше само на кърма и наддаваше по 1.300 - резултатът от ранното захранване -  запек до 4 месеца, обриви, колики до 6 месеца. Ако имам второ дете никой не може да ме убеди да му дам "витаминозни сокчета" по-рано от четвъртия месец.

# 7
az i dawam ot 40 stiq den ne i e uweli4ila kolikite no sigurno e razli4no za wsqko dete . zapo4nah sys sok ot qbylka s 2 lugi4ki , posle 4 i taka uweli4awa6 s po dwe . znam 4e koli4estwoto koeto dawa6 trqbwa da otgowarq na mesecite po 10 . t. e  2 . 10 - 20 gr i taka  i se spira na 70 grama . za morkowa i az znam 4e kolkoto e polezxen tolkowa e i wreden za6toto ima mnogo nitrati
dawaj sezonnite plodowe i takiwa koito sa tipi4ni za stranata

# 8
  • Мнения: 386
На първото давах, на второто след 6 месец, естествено си понесох на своя отговорност упреците от педи. Мъжът ми ме подкрепяше, казвайки , че чудесно гледам детето. Мисля, че всичко от което се нуждае бебето взема чрез кърмата. И тъй само кърма до 6м., сокове и сега не предпочита.

# 9
  • Мнения: 3 334
Аз започнах да давам сок чак след 10 месец Peace.Според мен соковете не дават нищо особено полезно на децата,най-много да засилят коликите,както стана с няколко дечица около нас Naughty
Още сте много мънички.Детенцето има нужда само от мляко Peace
 
Peace Peace Peace
аз обаче започнах да давам сокчета на 2м.,но ако имам второ дете,ще изчакам определено.

# 10
  • Мнения: 4 392
На 2 месеца детето  има нужда САМО от мляко!
Аз направих тази глупост да дам на 3 месечна възраст и детето ми получи силни колики.

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 19:36 от Amarena

# 11
  • Мнения: 8 917
Аз започнах да давам сок чак след 10 месец Peace.Според мен соковете не дават нищо особено полезно на децата,най-много да засилят коликите,както стана с няколко дечица около нас Naughty
Още сте много мънички.Детенцето има нужда само от мляко Peace
 
Peace
Започнах след 6-7 месец Peace

# 12
  • Мнения: 4 668
Сок започнах да давам от средата на 4 - тия месец , по 50 мл. на ден , започнахме с ябълка , но никак не го искаше  Sad , пиеше другите на ХИП . За сметка на това сега умира за ябълка и пие по много , но той е вече голям !

# 13
  • Мнения: 6 390
сокчета на давам 18м.вече
тя и като опита се мръщи сега  Sick не ще  Wink
само вода Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
На 2,5м дадох сок от моркови. Педиатърката ми и Лиляна Трифонова бяха на едно мнение и бях спокойна, че постъпвам правилно. Що не мога да върна времето назаааааад  smile3511 smile3514 smile3512 Banghead Banghead smile3538 smile3538 yahoo_49 cry newsm45 НИКОГА вече не бих дала сок толкова рано.....

Общи условия

Активация на акаунт