Поддържа някаква странна температура

  • 1 879
  • 14
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
От миналия понеделник, вече десет дни, Силия е с хремичка. Казвам хремичка, защото само първите два дни нослето й беше запушено и спеше зле. Оттогава понякога потича бистро сополче, нищо повече, но не е като да й е чист носа. Tired
От сряда или четвъртък обаче поддържа Т 37.2- 37.4. Меря 3 пъти дневно, по- висока не е ставала, но и под 37 не пада. За мен това не е нормално. Не давам антипирептици, тя се чувства и изглежда чудесно  Praynig.
Никнат й зъби.
Според вас каква е причината за тази Т? Знам, че при зъбоникнене Т се покачва еднократно. При бактерии в урината пак ми поддържаше Т, но доста над 38. При вирус си мисля, че пак би била по- висока... Червеното гърло?!  newsm78
Изобщо- споделете опит, ако имате такъв!

# 1
  • Мнения: 1 428
Не се шашкай-Нормално е при тия жеги да е завишена малко телесната температура.Пък и може и някое леко вирусче да е.Пуснете едни изследвания на кръвта и урина за презастраховка и ако и там всичко е Ок го приеми за нормално.И аз от 9 месеца си потдъжам такава температура без причина.Е-жива съм още Joy Joy JoyСкъсах се да ходя по лекари и нищо.Всеки казва ,че съм здрава,но температурата е налице. newsm78Аз даже вече спрях да я меря,защото мъжът ми като ме види с термометъра и ме скъсва от бъзици. hahahaМоже нормалната й темп.да е малко по-висока.Преди това мерила ли си я в здраво състояние?

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
О, разбира се, че съм я мерила! Нормално е около 36.6- 36.8.
 На моя приятелка детето, откакто се е родило, е с Т между 37 и 37.5. Но при моето не е така.  Sad

# 3
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Миналия  месец синът ми беше така само ,че имаше и зачервено гърло, 3 дни подържаше темп. между 37.5- 37.7 и на четвъртия  се оправи. Лекарката каза ,че  било някакъв вирус . Оправихме се само с антипирептици, понеже като вдигне над 37.5 започва да хленчи и си личи , че не му е добре на детето.

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
И Моника вчера сутринта вдигна температура 37,5. Иначе нищо друго й няма. Давам Панадол, като видя че започне да става кисела. Най много й беше вчера след обяд 38 градуса. Днес пак има малко над 37.
Какво стана с вашата температура, спадна ли вече?

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ми не, не е спаднала... Снощи беше точно 37, днес наобяд- 37.1.
Чудя се дали изобщо да я заведа на лекар?! Като я знам нашата докторка- за едно кихане може да нажули АБ... От друга страна в събота заминаваме на море и сякаш е по- добре преди това да я види...

# 6
  • на Север
  • Мнения: 503
Все се надявам да спадне Praynig. Днес лекарката ни е следобяд и се чудя дали да я заведа Confused
Оф, май ще изчакам малко Tired

# 7
  • Мнения: 5 531
Моята дъщеря подържа такава т почти цял месец.Отиди да и пуснат кръв и урина, защото така най-точно ще се види имаи нещо.А щом заминавате на море, мисля че е задължително да се увериш че детенцето е добре.

# 8
  • на Север
  • Мнения: 503
Моята дъщеря подържа такава т почти цял месец.Отиди да и пуснат кръв и урина, защото така най-точно ще се види имаи нещо.А щом заминавате на море, мисля че е задължително да се увериш че детенцето е добре.

А вашият педиатър какво каза?

# 9
  • Мнения: 5 531
Ние започнахме с такава т 37,2-37,7 на 23 май.Понеже я подържа 7-8 дена пуснаха кръв и урина -много висока утайка и увеличени левкоцити.Изписаха ни Зинат, който пихме 10 дена 3 дена след като го спряхме Мария отново вдигна т пак 37,7-38.Този път съпроводена и с повръщане, и зачервено гърло.Взеха секрет от гърлото, оказа се че иам наличие на стрептококи гр А, тя м/у временно се пооправи, свали т, за около 3-4 дена и от мин. петък пак започна да вдига.Сега е на друг антибиотик. #Crazy

# 10
  • на Север
  • Мнения: 503
Тази сутрин ходихме на лекар. Изписа ни Оспамокс, била зачервила гърло. Мисля да изчакам до утре все пак, ако не спадне утре ще го взема пустия антибиотик

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Тази сутрин ходихме на лекар. Изписа ни Оспамокс, била зачервила гърло. Мисля да изчакам до утре все пак, ако не спадне утре ще го взема пустия антибиотик

Мда, и аз си мисля, че моята е с червено гърло и затова така с Т. Но пък снощи и днес няма  Praynig Praynig Praynig

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравей Димана,
 - от оскъдната информация която даваш, предполагам че може би става въпрос за някое рино/фаренгиално вирусче, а те са стотици хиляди видове и са част от "Учебния материал" необходим за укрепване и изграждане на имунната с-ма на всяко дете.
  - Щом Жизнената му сила не е счела за необходима да вдига по-висока Т. и още по-важно,че детето е жизнено и както казвате "тя се чувства и изглежда чудесно" вероятно ще се справи сама - без АБ.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Здравей Димана,
 - от оскъдната информация която даваш, предполагам че може би става въпрос за някое рино/фаренгиално вирусче, а те са стотици хиляди видове и са част от "Учебния материал" необходим за укрепване и изграждане на имунната с-ма на всяко дете.
  - Щом Жизнената му сила не е счела за необходима да вдига по-висока Т. и още по-важно,че детето е жизнено и както казвате "тя се чувства и изглежда чудесно" вероятно ще се справи сама - без АБ.

Благодаря! Сега се връщаме от морето- Силия се чувстваше прекрасно. От време на време я "хващах" с подобна Т, но все така поведението и видът й не се отличават по никакъв начин от тези, когато няма никаква Т.
А бактериална инфекция някаква дали може да протича по този начин?! Или ще прави по- висока Т? Че вече 2 седмици се точи това състояние...

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
При бактериална инфекция секретите от носа от бистри стават жълтеникави или зеленикави, по същия начин се променя цвета и на храчките. smile3529

Общи условия

Активация на акаунт