Бебешка козметика-моля, дайте ми съвет

  • 2 121
  • 28
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 745
не мога да предцения какво трябва да се купи за бебока(като козметика)...толкова много неща се предлагат от всяка една фирма-шампоани,гелове,лосиони,оля....,а аз съм сигурна,че няма нужда да се прекалява особено в началото,когатао изобщо не се знае на бебока какво ще му понася.да,но нали все пак трябва да се спра на най-необходимото Rolling Eyes,какво да бъде?моля,дай те ми съвет newsm53.аз си мисля за шампоан за тяло и коса,за крем против подсичане,за масъзно олио  Thinking знам ли...




--------------------------
Пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 10:38 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 2 220
Някакво бебешко сапунче, преварен зехтин за мазане и крем Бочко. Нищо повече  Hug

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз ползвам сапун Джонсън с лавандула, тоалетно мляко Бубхен, крем за подсечено дупе Пенатен и крем Бочко за всичко-пъпки от претопляне, дупе и каквото се сетиш

# 3
  • Мнения: 3 334
Някакво бебешко сапунче, преварен зехтин за мазане и крем Бочко. Нищо повече  Hug

  202uu

и аз подкрепям!Искам да уточня,че ползвам бебешки сапун на Джонсън!

# 4
  • Мнения: 1 878
Може да си купиш за начало гел за баня без сапун, за да не се изсушава кожичката,
олио не ти е необходимо особено лятото - запушва кожата и я изсушава,
за подсичане аз взех Мустела и съм мнооого доволна, още повече че и ние сме лятно бебе (родихме се края на юли  Hug) и бяхме страшно посечени от болницата, та в къщи с Мустелата се оправихме за 3 дни.
Ще ти трябва и топоцин пудричка за пъпчето и ако още нещо е необходимо ще ти кажат в б-цата.
Друга козметика която е важна е слънцезащитен крем - нашия е 50 фактор на Чико но има и други добри - важното е да се мажете винаги когато излизате навън.

Поне за сега друго не се сещам  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 047
  Да, много са нещата на пръв поглед, но бавно свършват  Laughing
 
 За лятно бебе е достатъчно сапун и лосион (дори лосион не ползваме в тези жеги).

  Макар, че рано или късно ще купиш от всичко  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 116
За летните бебета:

1. Душ-гел или сапун;
2. Овлажняващо мляко (олиото е твърде тежко за лятото);
3. Слънцезащитно мляко или олио;
4. Кремче против подсичане или пудра.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 164
Душ-гел от глава до пети, масажно олио за след баня (хубаво е новородените бебета да се мажат с олио, малко по-късно с мляко) и кремче против подсичане. Хубава бебешка козметика е Бюбхен, изцяло на растителна основа.
Слънцезащитните продукти не се препоръчват за бебета под една годинка.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз си бях взела студено пресован зехтин,гелчето за коса и тяло на Бюбхен,крем Бочко и сапун Тео.

# 9
  • Мнения: 8 917
Гел за измиване
Олио за след баня
Кремче за подсичане
 Peace

# 10
  • Мнения: 115
Вземи си продукти на Seba med, това е медецинска козметика за бебета, аз я използвам и съм много доволна. Аз използвам шампоан, крем против подсичане и лосион за тяло.

# 11
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
За дупето - крем "Бочко" против подсичане, много е хубав и не само за дупе става, за подсечено дупе има много хубав крем на АВС Дерма, за лятото не е много подходящ зехтинът, защото омазнява без да овлажнява, има хубава бебешка козметика на Мустела, Бюбхен, А-дерма, Авене.
За къпане - вода, от време на време нещо измиващо, но много нежно, пак ще си избереш от хубавите марки.

# 12
  • Мнения: 1 629
Преварен зехтин, нежно гел-душче за цялото тяло(Бюбхен, примерно), Линола Фет - крем против подсичане. Сапунче започнах да ползвам след третия месец.

# 13
  • Мнения: 2 381
Сапун и шампоанче Тео-бебе, крем Бочко, студенопресован зехтин.Това бях взела.

# 14
  • Мнения: 1 425
Тук ме посъветваха първите месеци да къпем бебето само с вода, без сапуни и гелове. Като го къпем, търкаме тялото с една тензухена кърпичка - така ни показаха в болницата. За тяло ползвам бадемово масло. За дупе, ако е подсечено мажа с Бепантен , но рядко се случва. И също ползвам крем за лице с бадемово масло. Слънцезащитен крем може да се ползва след една година, дотогава криене от слънцето или единственият крем, който е за такива малки бебета е Microsun Baby.

Общи условия

Активация на акаунт