Кога празнува Преслава?

  • 4 376
  • 8
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Момичета,искам да ви питам нещо.....
Днес цял ден у дома звъни телефона и всички ми задават един и същ въпрос"Ще празнувате ли утре вечер именият ден на Преславка?"
Та въпроса ми е това....
Кога имаме имен ден?

# 1
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Никой ли не знае? newsm78

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
29 юни - ПЕТРОВДЕН

Именници: Петър, Пенка, Петрана, Петя, Пейо, Камен; още Румен, Асен, Ася, Апостол, Крум, Чавдар, а също и Павел, Павлин, Павлина, Пoлина (въпреки, че те празнуват по-скоро на следващия ден, 30 юни). В народния календар Петровден се предшества от Петровите заговезни, които започват с първата седмица след Петдесетница. В този ден завършва постът и се отговява с младо петровско пиле. Празникът съвпада с времето на жътвата и на него се работи, обикновено през първата половина на деня

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 899
Утре празнува  Grinning,
нали се казва Петя, значи на Петровден.

# 4
  • Мнения: 2 212
Според мен Преслава няма имен ден утре, ако няма друг по-специален ден, може би на 5 Декември, когато е Сава и Варвара и имат имен ден Свтослав и тези, които завършват на слав, съответно и на слава...но за Петровден мисля, че нямате имен ден...

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз пък Crossing Arms няма да ти кажа!Днес за най-важното не се сети да ми пишеш smile3527

# 6
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Само заради Преси ще ти кажа-Преслава празнува на Вси светии,който празник мина скоро HugНо понеже ти си знаеш,пък и аз знам,на кого е кръстена сладуранката  4470 съвсем спокойно можете да празнувате именният и ден днес newsm19 kyllmg newsm19 newsm18 newsm19 newsm18  Gift

# 7
  • Мнения: 2 013
 Party Party От вас зависи дали да спретнете един купон и да поставите началото на традиция Преслава да празнува винаги имения си ден на Петровден. Хубаво е да имаш имен ден, особено на голям християнски празник.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 899
Леле, чак сега прочетох цялото ти питане/ ама така е, който работи и чете през ред във форума  Embarassed/,
срам аз пък помислих, че питаш кога певицата Преслава има имен ден и набързо отговорих, че е утре понеже е Петя.

Извинения от мен и да ти е жива и здрава малката сладурана и с имен ден,
 и без имен ден   bouquet !

Общи условия

Активация на акаунт