Зайче и малко дете?

  • 6 530
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 863
От известно време насам сестра ми запо4на да ме навива да подари на Ивко зайче.Отна4ало бях доста против,сега ве4е май не толкова.Знам,че децата е хубаво от малки да живеят с някакво животно,убедена съм,4е това ги развива в много аспекти.Но все пак малко се притеснявам-Ивайло е на 1 година и 5 месеца,много оби4а животни.Искам да попитам има ли мами,които да гледат зайчета вкъщи, и какво е нужно да се направи, за да бъде съжителството им с децата безопасно,т.е. сигурно някакви ваксини се слагат или пък не newsm78  Също ме интересува какви грижи иска зайчето .Разяснете ми ,моля  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 914
За съжаление не мога да ти помогна, но ми стана много интересно защо иската да има точно зайче? newsm78

# 2
  • Мнения: 863
ами аз не си падам по котки,а ку4ето изисква прекалено много грижи и време,което аз нямам,тъй като освен вси4ко друго и уча,а пък зай4ето не иска разходки и 4ак толкова много внимание според мен,а пък са и много сладки и пухкави и мекички...

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Всички животни изискват грижи. Имай предвид, че зайчетата доста миришат и лесно се разболяват. Мисля, че им се слагат ваксини, но все пак...

# 4
  • Мнения: 25 400
Морско свинчеееееее! newsm10 smile3521

# 5
  • Мнения: 2 494
Много миришииииииии ooooh!

# 6
  • Popovo
  • Мнения: 571
Както са ти казали и другите майчета, зайчетата миришат, лесно се разболяват и също искат грижи. Настилката в клетката трябва да се сменя често, бият им се ваксини и въпреки това нашето зайче се разболя и умря. Но пък си имат и плюсове. Не ти дъвче мебелите, не вдига шум, понася безкрайно мачкането на децата( не че има избор) не му трябват разходки навън.

# 7
  • Мнения: 267
Аз имах зайче  Cry Казвам имах, защото, когато приятелят ми го подари за коледа беше най-милото същество, което съм виждала. Но искам да ти кажа, че и без малко дете ми беше трудно да се грижа за самия заек, особено както ходя на работа.

Предимствата мисля, че са ясни - както при всяка животинка, освен това са много любвеобилни, затова ще ти кажа недостатъците, за да си наясно
Като начало - няма начин да ги оставиш да спят в една стая, или зайците са такива, или моят беше доста "нощна птица" и по цяла нощ цагъркаше в тази клетка, направо кошмар.
Когато е малък е по-лесно - не дивее толкова, клетката му стига за разходки, изхожда се по-малко и общо взето се чисти лесно. Но когато порасне започва да беснее и абсолютно всичко наоколо става в талаш ! Искам да ти кажа, че дори всеки ден да чистиш пак не става, и пак мирише. Понеже ми е жал за животното - пусках го да се разхожда малко по дивана, за да не му се стяга душата. Е, там не пишкаше, но ако ти кажа как ги ръсеше тия малки кафяви топчета - като автомат Simple Smile Гризеше всичко, до което се докопа - самият диван, дървени неща, копчета на дистанционно. Изтраяхме го няколко месеца и го дадох на село. И досега намирам по някоя барабонка зад дивана.


Иначе е изключително мило животно и дори в белите си е толкова сладък, но просто си мисля, че все пак едва ли ти трябва още един  бяс, след когот да търчиш. Трябва да е нещо лесно.

Може би ако имаш тераса, или просто някакво пространство, където можеш да го държиш и да го пускаш на разходки, такова, че да не се налага да го надзираваш какво прави - тогава е добър вариант.
Съгласна съм за хамстерите, стига да не е прекалено малко детето, за да ги повреди Simple Smile Гледат се лесно, но моите всичките умираха от самота.

Аз иначе съм за котките.

# 8
  • Мнения: 7 914

То няма животно, което да не мирише! smile3521

# 9
  • Мнения: 99
Много сте мънички, всички грижи за животинчето пак на твоите ръчички ще бъдат.Ние имаме морско свинче от около 3 месеца, купих го след дълга и упорита борба с каката, която нейстово го желаеше, но дотам, нито си играе с него, нито пък се сеща да му почисти и да го храни - всичко насила с много уговорки.Сега заминаваме на почивка и намерих идеалният повод да занеса животното в зоомагазина  Confused. Иначе и аз съм чувала, че зайчетата са по- капризини и смъртността при тях не е малка.Според мен не пребързвай с тази покупка.

# 10
  • Мнения: 1 403
Аз имах заек и така миришеше, ужас  ooooh! Трябва и ваксини да му се бият на веки три месеца ина4е се разболява. Но много мирише, и всеки ден да му сменяш талаша пак си мирише

# 11
  • Мнения: 8 917
Всички животни изискват грижи. Имай предвид, че зайчетата доста миришат и лесно се разболяват. Мисля, че им се слагат ваксини, но все пак...
Peace

# 12
Еми-и,аз пък ИМАМ зайче. Grinning
не съм чувал аза животно,което да не иска грижи ,ако нямаш настройката да се грижим поне за най-основното /да е сито и чисто/за него,по-добре не го взимай.
Нашето си тича цяло лято на терасата,врно че от време на време изгризва по нещо,но това е заради зъбите и е хубаво да има постоянно дърво или нешо ,ч което да си пили зъбите.Чисти се почти през ден -мирише само ако го оставиш за повече време в талаша/и по принцип мъжките зайчета миришат повече/Имам колежка,която отглежда зайче заради 4 год си син и той обожава да си играе с него.
моето мнение е,че трябва да поизчакаш с взимането н азайчето -твоето сладурче е все още мъничко и не съм сигурна,че ще му хване интереса за дълго  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 863
момичета,наясно съм,4е всяко животно иска грижи-мисълта ми беше,4е едно зайче ,например,не иска два пъти дневно разходки,в което няма нищо лошо,но просто нямам време за това- и без това ти4ам достатъ4но след детето,ако трябва да ти4ам и след ку4е- Crazy Crazy Crazy
благодаря ви за отговорите-засега семейният съвет реши да поиз4акаме още мъни4ко,поне детето да стане на 2 годинки ,но тогава ве4е ще съм горе-долу подготвена,за това ,което ме 4ака
мерси много  bouquet

# 14
  • Мнения: 7 362
момичета,наясно съм,4е всяко животно иска грижи-мисълта ми беше,4е едно зайче ,например,не иска два пъти дневно разходки,в което няма нищо лошо,но просто нямам време за това- и без това ти4ам достатъ4но след детето,ако трябва да ти4ам и след ку4е- Crazy Crazy Crazy
благодаря ви за отговорите-засега семейният съвет реши да поиз4акаме още мъни4ко,поне детето да стане на 2 годинки ,но тогава ве4е ще съм горе-долу подготвена,за това ,което ме 4ака
мерси много  bouquet
    Няма подготовка.Сега е малък,а после сам ще ти го доведе.Аз ИМАМ зайче.Живее си добре в клетката и не ни мирише изобщо.След като не се преборихме с хвърчащия талаш,решихме да му поставим велпапе или картон и грижите ни свършиха /що се отнася за летящите стърготинки из цялата къща/ зайчето си гризе,драска велпапето и го прави на лентички,забравих да кажа,че под него поствихме найлон.Като се прибера вдигам всичко това от клетката и в боклука,понякога и по два пъти на ден.Но така изобщо не мирише.Имаме и куче и рибки,а сега се чудим на зайчето дали да купим приятелка то е мъжко.А за зъбките сме поставили средно големи камъчета и там то си ги изтрива.Опасното е ,че скача толкова високо,че може да излети над парапета на балкона и когато го пускаме сме малко като в цирка,захлупваме го под една касетка и то се разхожда с нея.Вчера се беше измъкнал така и не разбрах как и беше опасал юката,от палмичката стърчаха само най-горните листенца.
                 Но децата се радват толкова много/ 3г 6 м и 1 г 3 м/ че съм готова да слугувам на менажерията,въоръжила съм се с търпение. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт