Моля за рецепта на тутманик!!!

  • 1 212
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Моля за изпитана и добра рецепта за тутманик.Понеже сега съм се запалила по усъвършенстване на тестените изделия и ми се ще да изпробвам и това чудо.

# 1
# 2
  • Мнения: 694
Благодаря ти!!От тези рецепти-не само на тутмяника свят ми се зави-текат ми лигите пред компа!!

# 3
  • Мнения: 6 472
За тестото:

700 грама брашно
1 пак. суха мая
1 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч кисело мялко
2 яйца + 1 жълтък
1 с.л захар
1 и 1/2 ч.л сол
150 гр мазнина

За плънката:

2 яйца
300 гр краве сирене


Маята се разтваря в хладкото прясно мляко, 1 с.л брашно и захарта. В средата на останалото брашно се оформя кладенче, в което се изсипва шупналата мая, 2 яйца, солта, 1/2 от мазнината и киселото мляко. Омесва се гладко и сравнително меко тесто, като ако е необходимо се добавя хладка вода. До като се меси, ръцете се топят в мазнина. Оставя се в намазнена дълбока купа, до като удвои обема си. Слага се на масата и от него се разточва кора с дебелина около 1 см. Намазва се обилно с мазнина и се ръси с плънката. Навива се на руло, нарязва се на еднакви пънчета, които се подреждат в тавичката. Заливат се с остатъка от мазнинаната и се оставят да втасат пак. Преди да се пъхнат във фурната се намазват с жълтъка. Пекат се 40 мин на 180 гр в предварително загрята фурна. Резултата e нещо ето такова:



# 4
  • Мнения: 1 708
Ето и тутманик без мая:

400 г брашно
4 яйца
150 г (олио)
200 г кисело мляко
250 г сирене
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. ким
 Яйцата се разбиват и към тях се прибавя киселото мляко с погасената в него сода, натрошеното сирене и олио. Сместа се разбърква и към нея постепенно се прибавя брашното. Полученото не много гъсто тесто се изсипва в намазнена  тавичка поръсва се с кима и се пече при  температура 180 градуса.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Аа, и аз благодаря Embarassed bowuu! Пробвай ги ! Grinning

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз правя тутманик по описаната от Лулуто технология за оформяне, като съвместявам 2 в едно - правя цяла доза от тестото за кренвиршки, с половината от него и 3 кренвирша правя 12 кренвиршки, а с останалата половина - тутманик. Така са осигурени 2 закуски с едно месене Grinning

Общи условия

Активация на акаунт