4 дни с 39,5 на Аугоментин и продължава с тази температура

  • 7 019
  • 15
  •   1
Отговори
Моля помогнете! Сина ми - 4 годишен от събота е с температура - 39,5 и от неделя сутринта пие Аугоментин. Такова чудо не съм преживявала. Доктора твърди че лечението е превилно и да продължавам с антибиотика, но може ли за 4 дни да не спадне температурата. Диагнозата е бронхит. Има и сополи. Страх ме е от тази температура  и не знам какво да правя. Да спра ли антибиотика или каквооо... Ако има някой преминал през подобна ситуация, моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 750
Миналата година преживях същото с моя син, който тогава беше на 3. На 4-тия ден сменихме Аугментинъ със Зинат и положението се оправи. Консултирай се пак с педиатъра си. На своя глава смяна на антибиотик не те съветвам да правиш.

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 901
Точно с Аугментина Ради поддържаше 3-4 дни Т., но мен лекарката ме предупреди, че е възможно да не спадне за първите дни от приема.
Друг е въпроса, че въобще не съм доволна от този АБ.

# 3
  • в баира
  • Мнения: 861
Изобщо не съм доволна от този АБ. След като го изпи, дъщеря ми започна наново да се разболява. А комшийката също се оплакваше, че дъщеря й поддържа Т с този АБ. Педито й го смени със Зинат и тогава детето се оправи.

# 4
  • Мнения: 37
Pri nas puk e obratnoto. Nie se opraviame samo s Augumentin. Predi nego sme bili na mnogo drugi vklu4itelno i na Zinat kato na 7-mia den ot priema mu triabva6e da vlezem v bolnica.
Koeto zna4i , 4e vsi4ko e 4isto individualno!
A za temperaturata znam, 4e tribva da padne sled 3-ia den ot priema na antibiotika.

# 5
  • Мнения: 2 237
В момента моята Калина е така ! Трети ден сме с 39.5-40 градуса.Казаха че е бактериална инфекция,засегнала е гърлото.
Преди месец пак беше така,пи Аугументин който изобщо не помогна Close
Сега сме на Клацид,но след направена антибиограма ! Не давай антибиотик без направена антибиограма.
Мисля че лошият период е отминал,Т вече ща спадне,споко.
Пийте антибиотика поне 7-10 дни,за да има ефект.След това ако се наложи педито да даде имуностимулант.
Дано детенцето се оправи скоро,защото знам какво изпитваш в момента и ти съчувствам Praynig
Успех !

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Моля помогнете! Сина ми - 4 годишен от събота е с температура - 39,5 и от неделя сутринта пие Аугоментин. Такова чудо не съм преживявала. Доктора твърди че лечението е превилно и да продължавам с антибиотика, но може ли за 4 дни да не спадне температурата. Диагнозата е бронхит. Има и сополи. Страх ме е от тази температура  и не знам какво да правя. Да спра ли антибиотика или каквооо... Ако има някой преминал през подобна ситуация, моля за съвет.

и 4 дни е само с 39.5 Т, така ли? и изобщо не слиза надолу....4 дни ли я поддържа?

# 7
  • Мнения: 42
При нас също Аугоментина не ни върши работа - на четвъртия ден би трябвало вече да свали температурата - нашата лекарка ни лекува със Зинат,защото най-добре му действа още на втория ден се вижда ефекта. Потърси консултация с лекаря, кажи си притесненията не действай на своя глава. Аз в началото давах антибиотик по 5 дни и се чудех защото детето бавно се оправя - никой не ми беше казал, че малките деца трябва да пият 7 дни АБ за да се излекуват добре.
Не се тревожи защото децата оздравяват и нямат спомени за болестите си - после ние мамите сме месеци като болни от стреса. Ще се оправи детенцето спокойно. Успех   Peace

# 8
Благодаря на всички за мненията и подкрепата. Днес температурата е 38 С. Слава богу, но все пак е 5 - тия ден на АБ.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Благодаря на всички за мненията и подкрепата. Днес температурата е 38 С. Слава богу, но все пак е 5 - тия ден на АБ.

стискам палци, всичко да минава по-бързо. Hug

# 10
  • Варна
  • Мнения: 617
Моето дете започна да пие Fromilid заради бронхит от петък и след 5 дни вдигна 39градуса които поддържа почти постоянно.След направена снимка и откриха пневмония и включиха още един АБ- Cefzil. След два дни комбиниран прием, резултата е, че Фромилида свърши и го заменяме с Clacid. Вече ще се гръмна... Добре, че температурата ви е спаднала, скорошно оздравяване....

# 11
  • Мнения: 319
Преди известно време Криси също беше болна - сополи, леко зачервено гърло + негноен отит на средното ухо. Личната ни изписа Аугментин. Давах и го 5 дни, но ухото не спря да я боли. Също имах чувството, че все едно вместо АБ пие вода - ефектът беше същият, т.е. никакъв. Заведох я при д-р Чапкънов - известен УНГ в София, разказах му за Аугментина и той ми обясни следното: Аугментънът е един от най-хубавите АБ в момента, НО... действието му е забавено. Започва едва 48 часа (т.е. два дни) след първия прием. Затова се пиел не 5, а минимум 7 дни. Де факто Аугментин 156 като милилитри готова суспензия е именно за 7 дни на 12 ч. по 5 мл. Заради описаните дотук факти повечето майки имаме усещането, че Аугментинът не помага на децата ни. Имайте предвид това, когато ви обземе познатото чувство. Успех и бързо оздравяване!

# 12
Моят син поддържа такава температура почти постоянно 5 дни и пиеше антибиотик Sumamed. Точно, когато температурата му спадна ни направиха снимка и се оказа с пневмония. Лежахме 10 дни в болница и му вливаха венозно антибиотици. В момента има бум на пневмонии и в никакъв случай не оставяйте личните лекари да ви убеждават, че поддържането на такава температура е нормално. Водете децата си при специалисти! Пожелавам на всички много здраве и късмет!

# 13
  • Мнения: 1 680
Sumamed се пие 3 дни. Декември се налоди Вики да го пие 6 дни именно заради поддържането на температура, на косъм се разминахме с болницата и венозните антибиотици.

# 14
  • Мнения: 220
След като няма повлияване от антибиотика първите три дни, обезателно трябва да се замени, защото всички сме свидетели на едно безразборно изписване на антибиотици и съответно  бактериите стават резистентни, устойчиви спрямо тях и съответно антибиотика няма ефект

Общи условия

Активация на акаунт