Биберони и шишета.Какво да направя?

  • 1 479
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Здравейте мами имам следния проблем.Захраних бебето си с плодовите пюрета и започнах зеленчуковите но не ги давам с лъжица а в млякото да но повечето шишета са с малки дупки и когато например смеся мляко с пюре трудно минава през дупките пробих по големи но тогава бебка не иска да яде защото дупката и идва голяма.Не мога да разчитам да я храня с лъжица защото повечето го плюе.Моля ви кажете ми какви шишета да купя през които дупки да минават смесените храни или ми дайте съвет къде греша.Цялото хранене се е превърнало в една мъка за мен смяна на биберони а и бебка също се изнервя.Благодаря ви разчитам на вас че ще ме посъветвате правилно

# 1
  • Мнения: 5 790
Можеш да купиш шишета или само биберони на Авент, които са с регулираща се дупка. Когато завъртиш шишето по определен начин, тече определено количество от него. Ето ги, разгледай ги, ако искаш! Заслужават си всяка стотинка!
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_159&products_id=1604

# 2
  • Мнения: 992
аз ще те посъветвам да е храниш с лъжица, защото веднъж научи ли се с шише ще ти те трудно да е отучиш. мойта щерка също не може хубаво да се храно с лъжица чъпреки че и аз към 4-тия месец почнах да захранвам, т.е. вече 2 месеца почти и още не се е научила като хората, но мисля че така е по добре от колкото после да се тръшка и да си иска шишето
а ако въпреки всичко не искаш да й даваш с лъжица Алекс1 ти е предложила най изгодните биби  Peace

# 3
  • Мнения: 128
аз ще те посъветвам да е храниш с лъжица, защото веднъж научи ли се с шише ще ти те трудно да е отучиш...
Не съм съгласна с това.Бебетата до 6тия месец нямат развит гълтателен рефлекс и много от тях не могат да се хранят с лъжица.За бебето е мъчение и най - много да започне да изпитва ужас когато дойде момент за хранене.
Моят син ревеше от лъжицата на тази възраст.Изчаках няколко седмици и пак опитах - хапваше няколко лъжички и пак рев.Изчаках докато навърши 6 1/2 месеца и когато опитах си изяде цялото пюре все едно винаги е ял с лъжица Wink
Когато храних с шише ползвах шишета и биби на д-р Браун - -през 3-ката минават. Hug

# 4
  • Мнения: 733
Можеш да купиш шишета или само биберони на Авент, които са с регулираща се дупка. Когато завъртиш шишето по определен начин, тече определено количество от него. Ето ги, разгледай ги, ако искаш! Заслужават си всяка стотинка!
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_159&products_id=1604
И аз съм с тях и съм много доволна  newsm10 стават и за каша и за вода. Ако си спомням правилно бибата беше 4.50лв.  Аз слагам само плодово пюре в млякото и кашата давам с бибата, зеленчуковото го ядем с лъжичка  newsm53.

# 5
  • Мнения: 294
мерси на всички след работа ще отида да купя Авент дано да стане защото толкова ми е криво когато имам проблем. Grinning

# 6
  • между град и село
  • Мнения: 212
И аз съм с Dr.Brown, но имам приятелки, които ползват на Камера биберони, на които отвора им е като кръст и са доволни. Успех Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 4 621
аз ще те посъветвам да  храниш с лъжица, защото веднъж научи ли се с шише ще ти те трудно да го отучиш.
Peace

# 8
  • Мнения: 3 356
Шишетата на Камера,размер L

# 9
  • Мнения: X
Давай само с лъужичка, за да нхямаш грижи по-късно, когато ще разбира и ще си търси биберона за всичко. Има прекраснио гумирани лъжички за захранване по магазините, а много добра работа върши и лъжичка за кафе от най-малките - много са удобни на бебетата, нищо, че са метални.

Нормално е да има проблеми в началото, защото се опитва да суче от лъжичката. Затова бъди търпелива и лекичко изсипвай пюрето в бузката, така постепенно детето ще се научи. Храненето с лъжичка е и вид упражнение за говорене, но за повече подробности можеш да потърсиш някоя тема за лъжичката.

# 10
  • Мнения: 128
Не виждам защо след като бебето плюе, трябва да се насилва да яде с лъжица.Ами то детето си показва че не е готово!
По всички книги пише че на около 6 месеца изчезва сукателния рефлекс и се заменя от гълтателен.Разбира се при някои бебета по - рано, при други по - късно.Както и със сядането, изправянето, прохождането.
До 6 месеца няма смисъл да се насилва детето.Отучването от биберон на 6-7 месечно не е изобщо трудно! PeaceТогава и бебето се справя много по - лесно с лъжицата.

# 11
  • Мнения: 8 917
Давай само с лъужичка, за да нхямаш грижи по-късно, когато ще разбира и ще си търси биберона за всичко. Има прекраснио гумирани лъжички за захранване по магазините, а много добра работа върши и лъжичка за кафе от най-малките - много са удобни на бебетата, нищо, че са метални.

.

Аз съм много доволна от  лъжичките на Нуби - с показателя за Т Peace

# 12
  • Мнения: 5 299
Не виждам защо след като бебето плюе, трябва да се насилва да яде с лъжица.Ами то детето си показва че не е готово!
По всички книги пише че на около 6 месеца изчезва сукателния рефлекс и се заменя от гълтателен.Разбира се при някои бебета по - рано, при други по - късно.Както и със сядането, изправянето, прохождането.
До 6 месеца няма смисъл да се насилва детето.Отучването от биберон на 6-7 месечно не е изобщо трудно! PeaceТогава и бебето се справя много по - лесно с лъжицата.

Moeto мнение е същото. Гледам и се чудя как някои майки тикат упорито лъжицата с пюрето, а детето хем плюе, хем се дави ooooh! но те продължават да навират лъжицата.

# 13
  • Мнения: 4 392
Не виждам защо след като бебето плюе, трябва да се насилва да яде с лъжица.Ами то детето си показва че не е готово!
По всички книги пише че на около 6 месеца изчезва сукателния рефлекс и се заменя от гълтателен.Разбира се при някои бебета по - рано, при други по - късно.Както и със сядането, изправянето, прохождането.
До 6 месеца няма смисъл да се насилва детето.Отучването от биберон на 6-7 месечно не е изобщо трудно! PeaceТогава и бебето се справя много по - лесно с лъжицата.

Не виждам защо след като бебето плюе, трябва да се насилва да яде с лъжица.Ами то детето си показва че не е готово!
По всички книги пише че на около 6 месеца изчезва сукателния рефлекс и се заменя от гълтателен.Разбира се при някои бебета по - рано, при други по - късно.Както и със сядането, изправянето, прохождането.
До 6 месеца няма смисъл да се насилва детето.Отучването от биберон на 6-7 месечно не е изобщо трудно! PeaceТогава и бебето се справя много по - лесно с лъжицата.

Moeto мнение е същото. Гледам и се чудя как някои майки тикат упорито лъжицата с пюрето, а детето хем плюе, хем се дави ooooh! но те продължават да навират лъжицата.

Абсолютно подкрепям! Peace
Само в случай ,че детето показва признаци,че е готово за захранване с твърда храна, е оправдана упоритостта на майката.

# 14
  • Мнения: 600
да кажа и аз как се справих с проблема 'зеленчуково пюре' - след плодовото нищо друго не пожела, даже и месно, така че в момента и зел. и месно смесвам с малко морков+тиква и яде безотказно, всичко с лъжица. както виждам, щом ядете плодово, проблема със зеленчуковото не е в лъжицата, а във вкуца. смесвай с нещо вкусно и постепенно намаляй.

Общи условия

Активация на акаунт