По колко трябва да яде на 2-3 месеца

  • 644
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Ние сме на 2 месеца и сме на АМ.Към края на втория ве4е си ядеше по 110-120-130(рядко) през 3 4аса.
В резултат сме наддали 1500 втория месец и педиатърката каза да не му увели4аваме.Аз 4ета тука по разни книжки, 4е трябва 130-150 да изяжда през третия.Ама в тия жеги го забелязвам напоследък 4е и 120 трудно изяжда.
Да пробвам ли вместо 7 хранения през 3 4аса, да го храня 6 пъти през 3,5, за да хапвапове4е.Той и без туй все спи от тия жеги, едвам го будя понякога на 3 4аса да яде:)

# 1
  • Мнения: 99
Не буди бебко да яде под часовник, не е необходимо да нарушаваш съня му, тои е другото основно нещо в живота му сега освен храненето. Велко се хранеше много различно, понякога 4 -5 пъти на ден, друг път 6-7, но винаги при поискване, т.е когато е буден му редлагам по моя преценка, но ако не иска просто изхвърлям дозата и това е.Ние се кърмехме до 4 месец и се дохранвахме с адапте, затова не мога да кажа колко би трябвало да ти изяда на хранене, но сега вече сме в шестия месец и редовно пием по-малко/120-140мл/ от предписанията по опаковки на храни и книжки /180мл/.Така че не се притеснявай, то бебенце гладно няма да стои и ще ти покаже недвусмислено когато си иска храница.

# 2
  • Мнения: 1 181
не го буди, той като огладнее ще се събуди. Нека да яде колкото иска, щом наддава не го карай насила да изяжда 150 мл само защото така пише.

# 3
  • Мнения: 733
Не буди детето за ядене  Naughty. Здравия сън му е толкова необходим колкото и яденето. Когато е гладно то само ще си каже. Остави го да си поиска и му направи количеството, по-голямото, а ако му е много ще го остави. Моя син до тоя месец качваше по 1500кг и 5см и всички до сега, които съм питала /лекари/ казаха, че няма проблем /само старото ни педи, но тя не е критерии  #Cussing out/ Нека бебо сам си направи режима. Успех и не се стряскай, детенце яде, расте и спи колкото си иска, за расте   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 917
не го буди, той като огладнее ще се събуди. Нека да яде колкото иска, щом наддава не го карай насила да изяжда 150 мл само защото така пише.
Peace
Колкото до "порцията" - на 2 месеца - 120 мл, на 3 -130 мл Peace

# 5
  • между град и село
  • Мнения: 212
Според мен на 3,5часа ще му е по-добре  жегите.Може би 5хранения по 120-130мл ще са му достатъчни. Peace

# 6
  • Мнения: 962
Ние сме на 35 дена и ядем по 120 през 4 часа  Peace

# 7
  • Мнения: 6 390
и според мен не е хубаво бебето да го будиш за храна  Peace
ще си навакса при следващото хранене, не се безпокой  Wink
виж и тук мамите как хранят бебчетата ако искаш - за твое успокоение Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109494.msg1978713#msg1978713

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
В началото го будех, но после една приятелка ме попита, ако мен ме будят приятно ли ще ми е и от тогава спрях, когато стане, тогава папка, той ако е гладен няма да спи със сигурност, а ще реве, това поне го изпитах на собствен гръб и го знам. Иво папкаше до миналата седмица по около 150мл. но започна да мрънка и ги направих 160мл. незнам много ли е - малко ли е, но колкото иска толкова давам, в началото като започнахме да се храним качествено, а не да гладуваме, щото така се оказа накрая, наддаде за 11 дни - 700гр. но после се регулира явно и за следващите 21 дни пак беше наддал 700гр.

# 9
  • Мнения: 422
бе аз разредих яденетата, не през 3 а през 3,54аса приблизително, плюс-минус 15мин.
Ама той явно кат е свикнал на предишния режим ли или не знам от какво , вместо да увели4и туй което изяжда, го намали.
Преди редовно си ядеше по 120-130 7 пъти през 3 4аса.Сега през 3,5 ако изяде 100 аз се радвам. дано да е от жегите.
Ама ве4ер кат го нахраня в 10 и изяде 90 и се събуди 4ак в 5,30 не знам дали е добре.
за тия месеци по книгите дават да изяжда по около 150, ние сме доста под това.
Не вярвам да има нещо общо с имунизациите...

# 10
  • Мнения: 240
Не буди детето за ядене  Naughty. Здравия сън му е толкова необходим колкото и яденето. Когато е гладно то само ще си каже. Остави го да си поиска и му направи количеството, по-голямото, а ако му е много ще го остави. Моя син до тоя месец качваше по 1500кг и 5см и всички до сега, които съм питала /лекари/ казаха, че няма проблем /само старото ни педи, но тя не е критерии  #Cussing out/ Нека бебо сам си направи режима. Успех и не се стряскай, детенце яде, расте и спи колкото си иска, за расте   bouquet
Само дето ние качвахме по килограм.Но сега си хапваме по 130 през три часа - общо 6 хранения.Води се по детето. baby_neutral

# 11
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз пък будя.Ако не съм създала някакъв режим,не мога по никакъв начин да си организирам деня.Мога да кажа,че сега вече не ми се налага да будя,защото е станал като по часовник.Преди,пък и сега си знам кога спи,кога яде и кога будува.Мога да изляза без да мъкна подире си млека и други,че де да знам кога ще се събуди гладен.На мен този начин и режим много ме улесняват.Пък и не съм забелязала да ми е кисело детето или да ми мрънка.

# 12
  • Мнения: 4 362
Не съм я будела за хранене,тя си определя режима в момента е на 5 хранения през 4 часа през деня ако е горещо хапва до 110 мл макар че и правя 150 мл ,но вече и давам повечко около 150-160 мл
Остави то да си направи режима,но пък ако искаш не го буди ,виж кога ще се събуди и ще хапва и после в колко пак ще огладнее
Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 663
не го буди за ядене, когато е гладно бебчето само ще покаже, а до колко трябва да яде - това е индивидуално, само не го насилвай!

Общи условия

Активация на акаунт