НЗОК спира млеката за алергични!

  • 2 535
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Здравейте!

Предполагам не малко хора са заинтересовани от този проблем. Затова ми се иска да има повече гласност и да "вдигнем повече шум"!
В клуб "Алергии" дискутираме темата последно време, но имаме нужда от подкрепа и идеи как точно да действаме за в бъдеще. Може би съвместен протест на 1 юли... Кое, как и доколко би могло да помогне?!

Ето линкове към двете теми в "Алергии". Надявам се проблема да получи по-голям отзвук, защото по мое мнение е много сериозен.

Тема 1

Тема 2

Благодаря на всички!

Милена

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
    Миленка, от доста време насам имам проблеми с дира, накрая за съжаление ми писна и не влизам вече, затова и не съм прочела темите - даже и сега успях само едната да отворя. Мисля няма нужда да споменавам колко е безумно всичко, за съжаление съм скептично настеона към евентуална промяна - все повече "привилегии" ще се режат. Не знам доколко съвместен протест би дал необходимия акцент върху точно този проблем - по-скоро си мисля че жалба, протестно писмо - нещо такова ще е по-удачно.

# 2
  • Мнения: 6 472
Просто нямам думи #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не мога да си представя как щях да си изхранвам първото дете, ако тези млека не се поемаха от здравната каса! Е нямаше от къде да ги изкопая тия пари, ако ще и да се гръмна #Cussing out #Cussing out #Cussing out В момента не ми трябват, но съм 100 % убедена, че има невероятно много майки в това положение!
Ще се включа, когато и с каквото мога! Аз също смятам, че двете неща не трябва да се смесват. Увеличаването на детските няма да стане веднага и за съжаление съществува реална опасност изобщо да не стане. Ако се обединят двата протеста съществува вероятност просто проблема да се забатачи покрай детските. Исканията са реалистични и имам чувството, че просто някой в НЗОК е проспал момента #2gunfire

# 3
  • Мнения: 3 271
Ами чудим се какво да мислим. Имаме разни контакти в медии, задействали сме се. Имаме и печени юристи наоколо, но НЗОК си е опекла работата документално...
Надявах се нестабилният дир да е причината, а не че на хората не им пука. Но аз като да се изхабих и обезверих в последно време. Уморих се да се боря с вятърни мелници и овче поведение/манталитет. Ти поне ще ме разбереш.

# 4
  • Мнения: 3 271
имам чувството, че просто някой в НЗОК е проспал момента #2gunfire

Ами не, не е. Говорихме с тях вече, оказа се, че алергията не е болест (виж линковете), така че няма нужда от специално мляко...
Какво мога да кажа  ooooh!

# 5
  • Мнения: 704
Преди 30 минути заверих поредния си  протокол за Фризопеп в местната РЗОК.
Протоколът ми е за 3 месеца, издават ми го от УМБАЛ гр. Плевен; месечна доза - 12 кутии.
Утре ще взема 1-та; попитах ги как стои въпросът с другите две месечни дози с оглед промяната от 1-ви юли.

Явно направиха запитване до НЗОК, защото се бавиха и суетиха четвърт час  Close ; обяснението беше: "Ще бъде променен само кодът МКБ и вероятно фирмата-вносител, с която ще сключат договор".

Последното не очаквах да ми го кажат. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 271
Vali, много ти благодаря за информацията!
НО, поражда следните въпроси:

1. Кога ще стане това?
2. Как, щом в новият списък няма млека?
3. Ако си видяла линковете ние също имахме запитване към тях и можеш да видиш, че ни отговориха негативно

Странна работа  ooooh! newsm78

# 7
  • Мнения: 121
Vali, аз също съм мнооого объркана от информацията, която са ти дали.
На въпросите, които зададох към НЗОК на официалната им страница, отговориха, че млеката Фризопеп, Алфаре и Пепти Джуниър няма да се поемат от тях от 1 юли. Отговориха ми също така, че всички заверени протоколи автоматично стават невалидни (както ти е писала Милена, това можеш да видиш в линковете)
Освен ако са предвидили някакво ново мляко, но не ми го побира главата кое ще е то.
Пак ще напиша запитване, да видим този път какво ще отговорят!

# 8
  • Мнения: 6 039
ох, ако е така наистина - ужас.
Малена беше н а Фризопеп от 20-ия ден до 1г и 2-3м. Ако не беше това мляко нямам идея какво щеше да е. newsm78
Разбирам как се 1увстват майките, които в момента са на този хал. #Cussing out #2gunfire #Cussing out

# 9
  • Мнения: 2 274
Това е..нямам думи...
Дано, дано  се вземат в ръце тези ненормалници.  Close

# 10
  • Мнения: 1 680
Изроди!

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ми като махат млеката за алергични да направят банки за кърма....то май единствената София я закриха....направо изродщина

# 12
  • Мнения: 121
Благодаря на мамите за подкрепата! Надявам се, ако пуснем подписка, да се включите в нея, защото не става въпрос само за бебоците, които сега имат нужда от тези млека, а и за геноцидната политика на НЗОК спрямо децата ни като цяло.

Vali, отново пуснах запитване до НЗОК, ето линк с отговора им.
http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=28360
Не зная защо така са ти отговорили в Плевен, но явно до последно се опитват да не разгласяват новите промени.

# 13
  • Мнения: 3 271
Благодаря ви за подкрепата. Утре на протестта И за това ще се говори (децата с хронични заболявания, нуждата от специални храни и лекарства...)
В неделя ще имаме снимане на репортаж за Нова ТВ (благодаря ти, kristia  newsm51  bouquet ). Ще се видим в Южният парк, ако някой може и иска нека се присъедини.

Крайно време е и държавата като цяло и всякакви институции като НЗОК да спрат този геноцид над децата ни   smile3513

# 14
  • Мнения: 121
Окончателно снимките за Репортажа за НОВА ще са утре Неделя 2.07, от 10 часа, в Борисовата градина, Централен вход, до езерото Ариана
Съжалявам, че пиша едва сега! Надявам се да ви видя утре там!

Общи условия

Активация на акаунт