Огретен

  • 34 460
  • 29
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Как правите огретен ? И ако сложа вътре и тиквички и картофи - дали ще стане нещо ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Ще стане. Най-лесно огретена става като изсипеш картофите на кубчета, барабар с тиквичките в намазана с олио тавичка и опечеш. После заливаш със заливката и допичаш.

# 2
  • Мнения: 1 708
500 гр.картофи
100 гр.бекон(може да се замени и с друг колбас)
2-3 кисели краставички
3 триъгълничета ъопено сирене
2 яйца
150 гр.кашкавал

Сварявате картофите и ги нарязвате на шайби.Подреждате половината в намаслена тавичка и отгоре слагате нарязаните краставички,бекон и топено сирене.Върху тях нареждате останалите картофи.Заливате с разбитите яйца и отгоре настъргания кашкавал.Запичате за 15 минути при 180 градуса.


Можеш да сложиш и тиквички без проблем.
Можеш да използваш и готовата смес на Маги ако ти допада.
Импровизирай смело!Каквото имаш в хладилника това слагай!

 

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Стандартно:

варени картофи, настъргани на едро ренде, ред картофи в тавата, ред настъргано сирене, после пак ред картофи. Като се запече- изливам отгоре разбити 2-3 яйца с кофичка кисело мляко и 2 лъжици брашно.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Додо, аз правя картофения огретен на Звездев ..много ми харесва, ще го напиша и може би няма да е лошо и тиквички ако се добавят Thinking.
Ей тук се вижда малко.




Огретен от картофи

1кг картофи

за соса(бешамел):
1с.л. брашно
50 г масло
400 мл пр. мляко
100 г кашкавал
галета
сол, черен пипер

Картофите се сваряват, обелват, нарязват и изплакват със студена вода. Соса се приготвя, кипва и ври няколко мин. до сгъстяване, настъргва се кашкавала и се бърка, за да се разстопи.
В намазнена тава се слагат картофите, заливат се със соса, разбърквата се леко и се поръсват с галета. Отгоре се разхвърлят парченца масло и се пече в загрята на 180° фурна за о-о 30 мин. , до златисто.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Благодаря ви !!!!!!!!!! Hug

# 6
  • Мнения: 183
Додо, аз правя картофения огретен на Звездев ..много ми харесва, ще го напиша и може би няма да е лошо и тиквички ако се добавят Thinking.
Ей тук се вижда малко.




Огретен от картофи



Ша ма поканиш ли на гости кат готфиш следфаштия пат

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз правих огретен с тиквички - настъргани, сирене, заливка от яйца и кисело мляко.

Ама нещо не съм супер очарована, въпреки че се изяде - или просто ми втръснаха тиквичките?  Thinking

# 8
  • Мнения: 353
Ще стане. Най-лесно огретена става като изсипеш картофите на кубчета, барабар с тиквичките в намазана с олио тавичка и опечеш. После заливаш със заливката и допичаш.

 newsm10 newsm10 и аз така го правя, като импровизирам - послдно сложих с малко след картофите и нарязана шунка на кубчета, а в заливката освек киселото, яйцето и сиренето сложих и кашкавал.  бързи смели сръчни

а като мноооооооооого ме мързи използвам маги малки тайни за картофен огретен

# 9
  • Мнения: 2 495
В сряда импровизирах с такъв огретен GrinningСтана чуден.Картофи-около 1кг. се слагат да се варят като във водата сложих едно зеленчуково бульонче.След като се сварят се режат на кубчета;салам(аз купих Камчия)също се реже на кубченца; слагат се в тавичка картофите и салама, поръсва се с със сол, черен пипер, чубрица.Навсякъде в тавичката сложих по парченце масло.За заливката използвах две яйца и малко сметана(може и прясно мляко).Десет минути преди огретена да стане готов, настъргах кашкавал и обратно във фурната, докато не придобие златиста коричка Simple Smile

# 10
  • Мнения: 502
А пробвали ли сте с фикс за катрофен огретен на Маги?Аз съм  го купила ,но още не съм го правила.Ако някой е правил с него да сподели как става. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 922
А пробвали ли сте с фикс за катрофен огретен на Маги?Аз съм  го купила ,но още не съм го правила.Ако някой е правил с него да сподели как става. Simple Smile

Ужасно солено  Stop Въобще не по мой вкус...

# 12
  • Вече на село
  • Мнения: 569
А пробвали ли сте с фикс за катрофен огретен на Маги?Аз съм  го купила ,но още не съм го правила.Ако някой е правил с него да сподели как става. Simple Smile
Аз много държа на соса бешамел. Правя си го сама, но съм пробвала и с този на Маги и то два пъти. Не беше солено. Може би са ми били повече картофките. И т. к. обичам да импровизирам, продуктите никога не са ми "заковани". За лятно ядене си е супер Naughty

# 13
  • Мнения: 2 220
А пробвали ли сте с фикс за катрофен огретен на Маги?Аз съм  го купила ,но още не съм го правила.Ако някой е правил с него да сподели как става. Simple Smile

Да, много ни харесва вкъщи.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 244
И на мен ми харесва фикса на Маги, но дава по-различен вкус.

А огретена го правя така:
Сваряват се картофите и се намачкват, директно в тавата ги разбърквам с намачкано сирене, сол, черен пипер и чубрица. Приготвям заливка от 1 кисело мляко и три яйца. Половината я обърквам с картофената смес, а другата половина - отгоре като заливка.
После се яде с кисело мляко, с копър или пък без.

П.П. Забравих - малко олио или масло.

Общи условия

Активация на акаунт