Каква марината да направя за пилешко на барбекю?

  • 50 479
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте момичета!
Моля ви, кажете ми ако знаете някаква марината за пилешки пържоли, които ще печем довечера на барбекюто. Нямам много време, затова ми се иска да е някаква дето не се налага да седят 24 часа в хладилника, че трябва да върна гостите за другия ден  Mr. Green
Благодаря  smile3525

# 1
  • Мнения: 672
Това е една марината от И.Звездев:


600-700 г пилешки крилца или пържоли
1-2 с. л. сусамово семе

за маринатата:
2 стръка пресен чесън
6-8 с. л. соев сос
2 с. л. пчелен мед
1 с. л. олио
1/2 ч. л. сух джинджифил
сокът от 1/2 лимон

Начин на приготвяне
В купа се смесват наситненият чесън, лимоновият сок, медът, соевият сос, олиото и джинджифилът. Маринатата се разбърква, в нея се поставят пилешките крилца и се натриват добре. Оставят се за няколко часа в хладилник, като периодично се обръщат.
След като се опекат ( или изпържат), се поръсват със сусамово семе.

# 2
  • Мнения: 867
    Нареждаш пържолите в купа като ги ръсиш със соев сос, чесън настърган/ако обичате чесън/, черен или бял пипер, червен пипер, не солиш тъй като соевия сос е солен. Достатъчни и са едни-два часа , за да се овкусят! Стават невероятни на скара!

# 3
  • Мнения: 9 107
аз правя една /подобна/ и държа около 2 часа /няма време за повече, колкото и да се препоръчва/ - за всякакъв вид пилешки материал

сок на половин лимон
2-3  лъж. соев сос
2 лъж. горчица
2 лъж. майонеза
1 к.ч. твърд алкохол
черен пипер, червен лют малко
щипка мащерка или розмарин
1 с.л. чесън на прах (или счукан чесън - по ароматен е/

Всичко смесвам, овалвам месото вътре, завивам купата с найлон и в хладилник.

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Зехтин сокът на един лимон черен пипер соев сос сусам 1 пакетче щипка босилек и щипка риган стоят няколка часа  eat cheers

# 5
  • Мнения: 267
Благодаря, много сте бързи. Със сигурност ще направя едната довечера. (като си избера коя де, защото всички ми се струват много хубави) Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 825
Сока от половин лимон
3 с.л. соев сос
сол
черен пипер
червен пипер
чесън на прах
магданоз
подправка за пиле за скара
много барбекю (не знам дали има такава подправка в БГ)
олио

Колкото повече стоят в маринатата, толкова по-вкусни стават  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 256
Аз правя  марината която знам от моя баща.Първо пържолите се начукват леко и се поставят в   следната маринатата:
1/2 ч.ч бяло вино
чер пипер
чубрица
сол
малко олио
1/2 с.л. мед
1 глава лук
Стават супер.

# 8
  • Мнения: 5 183
соев сос, мед и 4есън - божествена комбинация!

# 9
  • Мнения: 75
Сос Teriyaki и чесън на прах-страхотни стават  chef

# 10
  • Мнения: 267
Момичета, направих една комбинация по свое усмотрение от всичко изброено, пълна каша в общи линии... Маринатата ми беше: счукан пресен чесън, соев сос, лимонов сок, черен пипер, розмарин, лъжичка зехтин.
Оставих за 2 часа в хласилника и после на барбекюто. Стана страхотно. Довечера за втората група гости пак ще е същото  Mr. Green
10х Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт