изчакване след абразио/аборт

  • 5 722
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
колко минимум трябва да се чака? това "6 месеца" орпеделено е прекалено!!! дали е достатъчно: 2 месеца и малко = 3 цикъла: един веднага след аборта, един нормален, втори нормален и на овулацията му - старт  Crazy  Flutter  Blush
реално дали има медицински при4ини: всичко с операцията мина наред и нямам оплаквания... Praynig

обяснете ми разумно има ли списъл от 4акане, моля виии  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз не бих рискувала.Изчакай 6 месеца,ей сега ще минат.

# 2
  • Мнения: 1 531
исках само да допълня, че специално поразтърсих из тук библиотеката и темите, но не намерих  Embarassed

моля ви да ми обясните, ако трябва да се чака, ЗАЩО, а не просто не трябва: искам да разбера защо би било рисково, как и къде...

благодаря isaikova - ако имаш повече инфо, кажи  Thinking

# 3
  • Мнения: 379
аз мин. год. имах аборт пожелание и всичко беше OK.тогава ми казаха че трябва да минат 5-6 месеца и след това пак секс,защото ми обясниха че преди това имало по-голяма вероятност отново да забременея.но ние с приятеля ми така и не чакахме толкова, а след 1 седмица пак подновихме сексуалния си живот и всичко си беше същото при мен. и сега забременях точно 1 год. след аборта и то през същият месец както и тогава Winkнезнам съвпадение ли е или ... newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
другите ще ти обяснят,аз незная.
Но защо не попита лекаря си?

Аз съм минала през това,та знам какво ти е .Като ми казаха 6 месеца,направо гадно ми стана-тооолкова дълго да чакам.Но даже минаха 2 години после докато се реша...

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Има различни мнения за срока на изчакване след абразио - между 3 до 6 месеца. Лично аз чаках 6 месеца след такава процедура. Нетърпението едва ли е уместно в този случай - знам, че желанието е силно, но човек не трябва да е неразумен излишно.
Причината най-вече е в необходимостта от възстановяване на лигавицата на матката / напълно /, за да е способна да създаде благоприятна среда за закрепване на следващ зародиш.

# 6
Чака се, защото има опасност от нов аборт Sad Не зная защо, но след спонтанния аборт моят лекар ми каза, че се изчакват 6 месеца ако е зима, а през топлите месеци 3 били достатъчно Thinking Ние изчакахме 3 месеца... Друг е въпросът, че бебето стана чак след 9 Confused

# 7
  • Мнения: 5 391

Причината най-вече е в необходимостта от възстановяване на лигавицата на матката / напълно /, за да е способна да създаде благоприятна среда за закрепване на следващ зародиш.
точно Peace
и на мен ми се случвало подобно нещо и въпреки нетърпението си успях да изчакам 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 357
Понякога и три месеца са достатъчни! Чакането се препоръчва в повечето случаи за да се възстанови жената психически. Въпреки това, ако искаш да подновиш опитите по-рано, това трябва да стане НЕПРЕМЕНО след гинекологичен преглед. Опасността се крие в това, че има вероятност матката ти да не е възстановена напълно и да не успее да се задържи новия плод

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 13:46 от Марлийс

# 9
  • Мнения: 379
знаеш ли тука чета за една жена на която и направили аборт защото и поставили диагноза "кухо яйце" и лекарят и препоръчва да изчака 3-4 месеца след инцидента защото имало риск от повторение на диагнозата при следващата бременност.

# 10
  • Мнения: 1 531
благодаря за отговорите, но продължавайте - колкото повече толкова повече  Hug

а 3 месеца какво значи: 3 циъкла вкл. онзи първият веднага след операцията, така ли?

това с риска от повтаряне, просто не ми се вижда реално... причините са за "кухо яйце" едва ли се влияят от това май май  ... но може да не се влияят от матката, а от хормоните- ако още не са се възстановили в нормални граници  newsm78

# 11
  • Мнения: 357
Ами просто отиди на лекар след 3 цикъла и виж какво ще ти каже чичо док Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 807
Ние подновихме опитите 4 месеца след като абортирах т.е. минаха 4 цикъла (не броя този след аборта) и на 5-я вече бях бременна.
Не се препоръчва по-рано от третия месец жената да забременява поради риска от нов аборт.Независимо дали става въпрос за ″кухо яйце″ или мисед матката трябва да се възстанови.Най-добре изчакай,а когато се минат тези месеци първо се консултирай с лекар и след това деиствайте  Wink.

# 13
  • Мнения: 1 531
просто не ми се ходи на лекар: бях решила да ги сведа до минимум вече!  Confused  Close  Thinking  Crossing Arms  Naughty

# 14
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам, се препоръчва да се изчака за да се възстанови лигавица на матката, за да е готова да приеме нов зародиш Thinking
Лично моето мнение е да изчакаш оше 1-2 цикъла, за да си по-спокойна Peace
Успех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт