разсърдихме си педиатъра

  • 1 882
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Момичета, разсърдихме си педиатъра!!!      newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed

Току що се връщаме от консултация. За 1 м. сме наддали 1,7 кг и сме пораснали 4,5 см!   Shocked Embarassed   С теглото сме в горната граница за момичетата... Докторът не може да повярва, че сме изключително на кърма - два пъти ме попита - само на кърма ли е...   Thinking  Каза да махам нощното ядене, от което нямало смисъл.

Нооо още в началото, като му казах, че не давам сокчета, че ще захранвам късно ... като се дръпна този доктор, като се нацупи...   Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms   Издекламира ми, че трябва да започвам с плодови пюрета, а 1 седмица преди да навършим 4 месеца - трябва едното кърмене да е изместено със зеленчуково пюре...  Shocked  Аз си глътнах граматиката   Sick и като ме пита, колко късно искам да захранвам - ме досрамя да му кажа - след 6-я месец. Embarassed

Е, те това е! Сега ми е хем ядосано, хем гузно...   Close Confused  Що така тези доктори, а нашият е и млад - не е някой дядо пред пенсия...!?    newsm78 newsm78 newsm78
Как се справяте вие в такива ситуации?

Извинете, че така ви рева, но ми се насъбра...!  Cry

# 1
  • Мнения: 863
Момичета, разсърдихме си педиатъра!!!      newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed

Току що се връщаме от консултация. За 1 м. сме наддали 1,7 кг и сме пораснали 4,5 см!   Shocked Embarassed   С теглото сме в горната граница за момичетата... Докторът не може да повярва, че сме изключително на кърма - два пъти ме попита - само на кърма ли е...   Thinking  Каза да махам нощното ядене, от което нямало смисъл.

Нооо още в началото, като му казах, че не давам сокчета, че ще захранвам късно ... като се дръпна този доктор, като се нацупи...   Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms   Издекламира ми, че трябва да започвам с плодови пюрета, а 1 седмица преди да навършим 4 месеца - трябва едното кърмене да е изместено със зеленчуково пюре...  Shocked  Аз си глътнах граматиката   Sick и като ме пита, колко късно искам да захранвам - ме досрамя да му кажа - след 6-я месец. Embarassed

Е, те това е! Сега ми е хем ядосано, хем гузно...   Close Confused  Що така тези доктори, а нашият е и млад - не е някой дядо пред пенсия...!?    newsm78 newsm78 newsm78
Как се справяте вие в такива ситуации?[/color]

Извинете, че така ви рева, но ми се насъбра...!  Cry


Сменям педиатъра, а ти имаш още един ден да го направиш Wink

# 2
  • Мнения: 2 100
Моята педиатърка ме покрепи-Сестрата и обаче беше в шок и всеки път на консултацията ме глудаше на кръв, сумтеше под мустак и говореше нещо от сорта на .." как ли ще го отгледаш това дете с тези идеи-така деца не се гледат....." едва ли не като убийца нещо и се виждах Laughing

# 3
  • Мнения: 1 290
абе момичета да ви запитам - защо тези педиатри и сестри искат да се захранва рано?
Каква е причината?
Да не стават те да кърмят в крайна сметка?

И някаква литература странична не четат ли да се информират?
хм...

# 4
  • Мнения: 3 521
Педиатъра да ходи джоджен да бере...нощното го остави докато се буди бебето...ще дойде момент, когато смото детенце няма да се събуди преz нощта и така ще се откажете самички и беz да ти се налага да ставаш по нощите да вариш води и пр.Захранвай си когато решиш.  bouquet...хайде давай го по_бодро...Симона имаше период, когато качваше по 20 гр. на седмица и после zапочна да качва по 600_640 гр. на седмица Whistling...всичко е нормално при кърмените бебоци...ти нали му правиш гимнастика и масажчета на твоя мушмурок? Grinning

# 5
  • Мнения: 9 990
Моята / на детето де Wink/ педиатърка никога не си е позволявала да коментира мои решения.Давала ми е информация, но никога не е настоявала да върша нещо както тя казва/ освен провеждано лечение все пак Wink/Но и аз не се обяснявам много де.
Не всички са така, незнам, аз никога не съм попадала на такива, които прокламират некърмене, чудно ми е.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 127
Не се притеснявай. Явно този лекар така е научен и не иска да приеме новостите. Ако е добър педиатър и искаш да останете при него може да му кажеш, че бебето не приема соковете и пюретата. А и в тези жеги най-доброто за бебето си е кърмата. Аз на нашата педиатърка й казах, че няма да въвеждам сокове докато бебето има колики. Не стига, че го боли коремчето, а и аз да го тормозя допълнително. И тя се съгласи. Каза - от следващия месец.

# 7
  • Мнения: 867
    След като последния път докторицата ми каза:"Ама ти още ли се цедиш и даваш кърма,че  то в кърмата няма нищо, тя  бедна на витамини, желязо и само едни антитела. Я си давай Фризолака."просто я смених  Laughing . Тъй като до навършен четвърти детето си беше преимуществено на кърма с малко добавка адапте, то бяха едни агитации за сокове, пюрета и т.н.Даже на една от консултациите ми заяви "Ама ти много четеш, то от толкова информация няма смисъл" . За себе си прецених, че е по-добре да я сменя! Дерзай и сменяй педито!  Naughty Naughty

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 84
Прецени си - ако педито иначе е добър диагностик, на удобно място е и си разбира от работата, а само разбиранията му за кърменето са остарели - просто премълчавай с какво храниш бебка, кимай си, съгласявай се, щом не искаш да спориш с него.
Но ако вече имаш изцяло негативно мнение - сменяй!!!

Аз така леееко послъгвам нашата педиатърка "яде ли вече храна за по-големи деца?" - "дааааа!", "кърмите ли се нощем?" - "нееее, само водичка"  Whistling

# 9
  • Мнения: 2 631
Така ви благодаря за подкрепата!!! Hug  bouquet Hug

Ама, и аз това се чудя - защо не обясняват, напр. трябва да даваш сокчета, или пюрета, защото така и така, така и така..., а просто нареждат.  Twisted Evil Тогава можеш да им опонираш, да коментираш, да изложиш своето виждане...

Но може би и вие сте прави - по-малко обесняване - по-добре... Но пък защо да се лъжем, нали сме цивилизовани, интелигентни хора... Thinking

Ох, много много ми е прикипяло... #2gunfire

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 823
Прецени си - ако педито иначе е добър диагностик, на удобно място е и си разбира от работата, а само разбиранията му за кърменето са остарели - просто премълчавай с какво храниш бебка, кимай си, съгласявай се, щом не искаш да спориш с него.
Но ако вече имаш изцяло негативно мнение - сменяй!!!

Аз така леееко послъгвам нашата педиатърка "яде ли вече храна за по-големи деца?" - "дааааа!", "кърмите ли се нощем?" - "нееее, само водичка"  Whistling

Напълно подкрепям това мнение.Аз също само кимах с глава,докато ми се декламираше какво трябва да давам за всеки месец.След като смяташ,че трябва да захраниш след 6-ия месец,така трябва да бъде.Всички участващи в този форум отдавна сме наясно с това,че именно това е правилното за децата ни.Като и това в крайна сметка е подкрепено с доста стаии и изследвания правени в тази област.Така,че смело напред и прави това,което мислиш,че е правилно,още повече,като се отнася за здравето на твоето дете!Само дето сега много по-смело бих си опонирала подобно мнение изказано или едва ли не заповядано от педиатър ,защото минах по пътя на късното захранване и вече съм убедена,че тогава постъпих правилно.

# 11
  • Мнения: 2 220
Е, не се връзвай толкова. И не смятам, че трябва да ги лъжем, няма да ни разстрелят, я?! Моята в един момент много взе да се гордее със сина ми, а аз не съм и помисляла на 1-2 месеца да го храня с пюрета и да го крия от нея. Сега изказванията са, че ще отглеждам Крали Марко - защото е на 1 година и още го кърмя  Rolling Eyes Е, само й се усмихвам - не ги говори тези неща с лошо чувство.

# 12
  • Мнения: 5 877
Ами... нашата педиатърка ми говореше такива глупости, първо да се цедя да видя стигала ли ми кърмата (то детето беше пухкаво и наддаваше  newsm78), после се почна "кога ще захранваш, кога ще отбиваш" от втория-третия месец. Към 5-6 й казах, че имам алергии в семейството и ще захранвам по американската система, точка. Със захранването ме остави на мира, почна с отбиването... ама й писна в един момент, а аз по едно време спрях да я информирам. После и без това я сменихме по друг повод.

Общо взето всички педиатри тук са така; такива са им учебниците, те са длъжни да следват наученото. Колко са тези, дето ще се информират допълнително? Моята беше трийсетинагодишна и пак...

Все пак децата имат нужда от педиатрична помощ. Този го смени не защото са му остарели разбиранията, а заради реакцията.  
Така ще ти реагира и ако си прочела да речем, че дадено изписано от него лекарство е неподходящо за вашата възраст...

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако си доволна по други параграфи (добър диагностик, не изписва лесно излишни лекарства, местоположение и пр.), по-скоро му разпечатай НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ«ХРАНИ И ХРАНЕНЕ – 2005-2010 Г. и тупкай с крак, че след като и Министерството на Здравеопазването е приело това за норма, то ти можеш да захранваш както прецениш и той трябва да те подкрепя. Или поне да не ти пречи. Но недей да криеш и да лъжеш - може да се наложи, не дай си Боже, медицинска намеса, педиатърът трябва да знае всички детайли за детето.
Успех  Grinning

# 14
  • на село
  • Мнения: 1 028
На мен ми омръзна да се разправям всеки месец с педито и накрая стигнах до извода че за да има мир  трябва да и казвам кавото иска да чуе -  "Храните ли се с пюрета?" -" да";" Даваш ли желтък?" - "да"; "Кога ще даваш месо?" - "тази седмица го почвам" и т.н. и т.н.
Ти си наблюдавай детето, и ако то се развива нормално и си наддава какъв е проблема?!

Общи условия

Активация на акаунт