Как стерилизирахте помпата и шишетата в болницата?

  • 1 499
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Момичета,
за пореден път се обръщам към вас за съвет, защото наистина можете да бъдете мнооого полезни Peace
Аз съм много навита да кърмя моя бебо колкото е възможно по-отрано и по-продължително. В тази връзка ме интересува, ако Живот и Здраве! кърмата ми дойде още в болницата (Шейново) и се налага да се цедя как ще стерилизирам помпата и шишетата за да носят безценната коластра на слънчицето ми?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По- добре е да сложиш бебо на цица ако искаш да се кърмите,следователно шишета не са ви нужни.А помпата се ползва, за да се отпушат каналите и кърмата се хвърля,затова може и да не е стерилизирана.Успех Peace

# 2
  • Мнения: 3 116
Стерилизирах със студен разтвор на Чико, в легенче  Peace

# 3
  • Мнения: 658
А ако не ми го дават всеки път, когато циците ми  Mr. Green са пълни и ме болят за да ги изпразня ... тогава какво правя?  newsm78

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
По принцип на повечето майки не им се налага да изцеждат кърма в болницата, тъй като там престоят е обикновено 3 дни при нормално раждане и около 5-7 при секцио. Кърмата идва едва на втория-третия ден, а понякога и малко по-късно. В "Шейново" носят бебето на три часа, което е напълно достатъчно, за да изгълта то каквото има. Помпа ще ти трябва само, ако се наложи да останете по-дълго време.
Ние бяхме точно такъв случай. Дъщеря ми се роди преждевременно, с месец по-рано и седмица стоя в кувьоз, последвала от още три дни за адаптиране. Прекарахме там общо 10 дни. Аз мислех, че няма да имам нужда от помпа и затова не я бях взела. Първият ден нямах дори коластра, но на втория тръгна, макар и леко. Тогава се наложи мъжът ми да ми донесе помпата. Тъй като детето беше в кувьоз и захранването му беше по-особено, в началото изобщо не стерилизирах. Кърмата отиваше за съжаление, в мивката. Но изцеждах редовно. Това е задължително. Когато малката започна да се храни, а това се случи на петия ден от раждането, се наложи да стерилизирам.
В Шейново има два варианта. Първият е да си даваш шишето и помпата на персонала. Те ще ги стерилизират едновременно с техните шишета. Ако помпата ти е евтина, няма проблем. Но ако имаш скъпа, по-добре не го прави. Анатомичните на "Авент" и "Чико" със силиконови мембрани и джаджи направо отказват да ги вземат. Вече са имали не един и два случая на изгаряне. Моята беше на "Авент" и се наложи сама да си я стерилизирам, заедно с шишето. Най-лесният вариант е с т.нар. суха стерилизация. Купуваш си една пластмасова по-голяма кутия, която да побере помпата и шишето. Тази кутия се пълни с вода, доколкото си спомням водата трябва да покрива поставените вътре неща. После се пуска таблетка, която извършва стерилизацията. Най-добрите таблетки за стерилизация са на "Чико". Но не ги купувай предварително, а чак когато ти се наложи - не са много евтини и после остават доста, които няма за какво да ползваш. С тази таблетка съдовете престояват май около половин час. После се изплакват. Но за изплакването трябва да поискаш шише с преварена вода от персонала. С чешмяната не може, тъй като се обезсмисля стерилизацията. С известно неудоволствие, ще ти дават преварена.
Ако искаш да носиш изцедена кърма на детето си в "Шейново", по принцип е сложно. Трябва да си намериш познат лекар, който да ти издейства това. Иначе не са съгласни. А би трябвало да го правят, кърмата е толкова полезна. На мен ми помогна зам.шефката на неонатологията, която е много свестен човек. Но пак ти казвам, подобно нещо ще ти се наложи само, ако бебето е по някаква причина в неонатология и решат да поостанете повече дни от необходимото. Иначе - не. 

# 5
  • Мнения: 1 165
леле поста на lulumba все едно аз съм го писала.и при мен обстоятелствата бяха същите и стерилизирах в една кофичка с таблетките на чико.стерилизацията става за 30 мин., но може да престоят и повече, а разтвора сменяш на всеки 24 часа.в АГ ст.загора също ни даваха на майките да дават собствена кърма, но аз явно минах между капките, а и шефа на отд.ми позволи за ужас на акушерките му.наистина не смятам,че стерилизирах както трябва, но бях твърдо решила да давам кърма на дъщеря си и да не им позволявам да ми я хранят с най-различни АМ(защото точно това се случваше-смениха марките поне два пъти докато аз бях там

# 6
  • Мнения: 658
lulumba, много ти благодаря за изчерпателния отговор Simple Smile

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Никак.
Кърми си бебето по естествен път.
Никой няма да се занимава с това да му носи кърма.
Ако имаш много мляко и се налага цедене, цедиш колкото да се облекчат гърдите.
Защо не си избереш болница, в която бебетата са при майките, за да даваш когато поиска?

# 8
  • Мнения: 4 915
Мда, подкрепям мнението на firebird.

В Шейново бебето е отделено от майката, ще ти го носят на 3 часа заедно с шишето АМ. Никой няма да му дава твоята коластра.
Ползвай помпата, ако гърдите ти са напрегнати. А всеки миг с бебето използвай, за да го слагаш на гърдата.

# 9
  • Мнения: 8 917
Момичета,
за пореден път се обръщам към вас за съвет, защото наистина можете да бъдете мнооого полезни Peace
Аз съм много навита да кърмя моя бебо колкото е възможно по-отрано и по-продължително. В тази връзка ме интересува, ако Живот и Здраве! кърмата ми дойде още в болницата (Шейново) и се налага да се цедя как ще стерилизирам помпата и шишетата за да носят безценната коластра на слънчицето ми?
В кутия и стерилизиращи таблетки на Чико Peace

# 10
  • Мнения: 5 647
Повярвай ми, въобще няма да стигнеш до шишета и помпи в болницата, още повече да ги стерилизираш. По-добре е да сложиш бебето на гърда. А и дори да се изцеждаш да не мислиш, че после това мляко ще го дадеш на бебето. Там няма къде да съхраняваш кърмата, направо се хвърля.

# 11
  • Мнения: 7 186
Най- добре е да го слагаш на гърдата да свиква от началото.
Иначе, ако разрешават в болницата може да ползваш разтвор за стерилизация /ако въобще имаш сили и с това да се занимаваш в болницата Laughing/. На Чико таблетките са хубави.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 381
Не си бях взела помпа, но на 2-ия ден мъжът ми ми донесе.Гърдите ми бяха напрегнати и сякаш щяха да се пръснат.Освен, че кърмих, се и цедях.Помпата измивах с вряла вода.

# 13
  • Мнения: 3 116
Хмм, в 1АГ Света София пък ме стимулираха всячески да нося кърма на малката (беше в кувиоз). В резултат на това, малката АМ в болницата не помириса. Видяха как стерилизирам и никакъв проблем не ми направиха, даже носих кърмата в мой шишета, не ползвах техните.

Много си я обичкам тази болница  Hug Heart Eyes Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 39 717
На мен ми се наложи 1во да отпушвам каналите с помпа, даже и на голямата помпа ме сложиха. Доизцеждах се в б-цата. Шишета не съм ползвала. Помпата не съм я стерилизирала.

Общи условия

Активация на акаунт