Как се отучва от смучене на палец

  • 6 613
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 878
Мами, малкото синче се научи да си цока палеца и каквото и да опитвах до сега - слагахме ръкавички докато беше още малък, опитах се да го науча да цока залагалката даже с ластик му я връзвах та да не му изпада от устата, дърпам му палчето винаги когато го забележа в устицата, лепих му лепенки по пръстите, но той ги изгризва и какво ли още не........до  Crazy, но като захапе пръста и е като вакум не мож му го издърпа, а не искам да продължава с този неприятен навик. Та дайте ми моля идей или как се случи при вас преборването на проблема  Thinking

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На нас ни помогна залъгалката. Знам, че по аптеките продават някакви специални мазила за тази цел, но име не мога да ти кажа, защото не съм купувала. Попитай в някоя аптека или и някой друг изчакай да се включи с инфо.

# 2
  • Мнения: 46 434
Няма начин. Братовчедка ми е на 12 г. и все още има този проблем  Confused

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 01:27 от Никол

# 3
  • Мнения: 177
Ама мнооого гадна работа.
Иван, като беше на 2 месеца си спря нощното хранене и аз бях много щастлива. Докато не се събудих една нощ от звука на смученето   Sad . От тогава яка борба и нищо не помага. Още спи нощем с ръкавички, мажа му пръста с горчивката, ама той засмуква прави физиономията, че му е гадно и продължава да смуче. Няма оправия. А сега са го замъчили едни зъбиии още по-зловещо е положението. А на всичкото отгоре, като не си смуче пръста и съня му е неспокоен, абе как не съм си оскубала още косата незнам. Някъде четох, че смученето на палеца за децата е заместител на майчината ласка и явно тя му липсва, ама аз мойто хлапе го спуквам от целувки и милувки, чак се притеснявам да не го направя някой лигльо. Е, ще се поотпусна още малко, че скоро той няма да се дава.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 5 255
Ще следя темата  ooooh!
Успокоявам се, че Лора нито е първата, нито ще е последната с този навик.
Категорично не възприемам методите от типа - "намазан пръст с люта чушка"  Naughty
Рано или късно ще спре  Praynig
Говоря и непрекъснато, но кой ли ме слуша  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 4 629
Опитите за "отучване" само влошават положението. Децата започват да го приемат като борба за контрол - и тъй като палчето им винаги е на разположение - те печелят. Най-добре е детето да бъде оставено да се успокоява,приспива... с палчето си. На около 3 години децата обикновено сами спират.

# 6
  • Мнения: 5 255
.....На около 3 години децата обикновено сами спират.

Мммм, дано  Praynig, въпреки че е индивидуално  Tired

# 7
  • Мнения: 580
Моята девойка също си смучеше палеца.Доста изчетох и стигнах до извода, че трябва да я откажа /все пак отучването от палец е доста по-трудно тъй като той винаги е на разположение, докато при бибата това го няма - просто я махаш и готово/.
Номера стана, но с много много упорство.Купих всички възможни марки, форми и видове биберони.Предлагах й всичките.Всеки път като я видех с палец в уста го дърпах и слагах бибата, като я задържах известно време за да я засмуче.
Изрових ти и няколко теми от архива за този проблем.Сигурна съм, че има и още.Ако имаш време ги прочети - може и пък да намериш "своя" начин.Успех!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39379.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15292.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6967.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31174.msg600376;topicseen#msg600376
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94519.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46111.0

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ох,и ние го имаме проблема и направо вече ми са се изправили косите!Нищо не помага.Май сам тряя да си отвикне!

# 9
  • Мнения: 1 866
Нищо не можеш да направиш, мисля даже че разните разпространени методи само влошават ситуацията. Дъщеря ми също си смучи пръста, има даже мазол вече.  Sad Обаче и аз съм си го смукала, опитвали са се да ме оттучат, но съм го смукала до 7 годишна. В началото се опитах да се боря, но се отказах, тъй като прочетох по разните книги, че не бива да се прилагат насилствени методи.

# 10
  • Мнения: 765
Опитите за "отучване" само влошават положението. Децата започват да го приемат като борба за контрол - и тъй като палчето им винаги е на разположение - те печелят. Най-добре е детето да бъде оставено да се успокоява,приспива... с палчето си. На около 3 години децата обикновено сами спират.
И аз мисля така - за себе си реших да не се боря с нея , поне докато не навърши 3 години - четох доста по въпроса , нормално е , повечето бебета го правят и до 3-4 годишна възраст сами се отучват . След тази възраст може да се приложат някои по- драстични методи за отучване , мазила и т.н. Наскоро педиатърката ми сподели , че има родители , които така се обсебват от идеята да отучат бебетата си от този навик , че слагат на ръчичките им рязани пластмасови бутилки от Кока-Кола примерно . За мен това е садизъм , но всеки си знае .

# 11
  • Мнения: 5 647
На около 3 години децата обикновено сами спират.


Не е съвсем така. Дъщеря ми другата седмица ще стане на 4 години, а още не се е отучила. Сега ме е яд, че не бях по-упорите в борбата са палеца. Аз също се подведох по това, че на 3 години спират, но не би.

# 12
  • София
  • Мнения: 607
Нали знаеш, че забраненият плод е най-сладък? Аз самата съм си смукала палеца до 7-годишна. Баба ми един ден ми сложи лак за нокти и ми каза, че е отровен и ако си смуча пръстта.......И от тогава - край. Преди това слагаха какви ли не горчиви мазила - без ефект. НО естествено не ти казвам да използваш такива методи Naughty

Моят син си смучеше двата пръста и се отказа сам, когато беше на 10 месеца. Не съм го отучвала, оставих го сам да отвикне.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Нищо не помага. Синът ми е на 2г.2м. и е пристрастен. Оставила съм го. Вярвам, че ще дойде време, в което сам ще се откаже.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 605
Единственото, което помага е, да се отучи детето още в самото начало, преди да се затвърди навикът. Аз моя синковец първо много го жалих, а после се хванах за главата. Смука си палеца до 3-3 1/2г., после спря сам, но зъбките му са вече изкривени  Sad.  С дъщеря си не повторих тази грешка.
А вие се заредете с търпенеие, за да обяснявате всеки път като ви спрат доброжелателни баби на улицата, защо не мажете пръстчето с люта чушка.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт