Повече околоплодна вода

  • 1 252
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, аз съм в 27г.седмица и докторите ми казаха че съм с повече околоплодна вода.Казаха ми да лежа , но не ми обясниха нищо повече.Моля Ви ако знаете нещо по този въпрос да ми пишете, дали е опасно за бебето и за мен.
Благодаря и целувки!

# 1
  • Мнения: 580
С втората бременност и аз бях с много води.Док ми каза, че така бебето има възможност за повече движение и наистина малката няколко дена преди да се роди се въртеше като гламава - от седалищно в главично, на следващия ден обратно....Опасно е самото въртене, за да не се оплете в пъпната връв бебето.Предполагам че за това са ти казали да лежиш.....Но тъй като не съм на 100% сигурна и не искам да те плаша не го приемай на вътре.Най-добре нека доктора ти да ти обясни, за да си спокойна

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ми аз знам,че трябва да полежаваш по често,за да не ти се подуват краката.Мисля,че не е толкова страшно като си с повече вода.

# 3
  • Мнения: 2 292
малина, знам,че при гестационен диабет се увеличава количеството на околоплодните води. при подобен симптом правят в Германия тест за кръвна захар. Ако искаш помоли да ти направят теста. Дано не е гест. диабет, но и да има покачване в повечето случаи с диета се коригират нещата. Успех  Wink

# 4
Благодаря момичета за полезната информация
дано да не е нищо лошо за бебо и мен

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз също бях с повече околоплодни води.През бременноста си ходих на доста лекари и никой не ми е споменал че е опасно за мен или за бебето Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 359
Аз съм с по-малко околоплодни води. Питах лекара си дали е опасно и какво може да означава, защото бях чела някъде по форумите, че това говорело за малоформации на плода. Каза ми, че околоплодните води представляват урината на бебето и колкото е по-малко, толкова са по-малки и  водите. т.е. малко бебе=малко води.
Иначе ходих два пъти да го гледаме на 3D, където ни увериха, че се развива съвсем нормално Simple Smile
Не съм чувала за повече околоплдни води и това дали мкоже да навреди на майката/бебето.

Стискам палци всичко да е наред!

# 7
  • Мнения: 707
.... Каза ми, че околоплодните води представляват урината на бебето и колкото е по-малко, толкова са по-малки и  водите. т.е. малко бебе=малко води.

omnipresent ,
обяснението ти не е съвсем правилно. Околоплодни води има много преди фетуса да има бъбреци, zа да проиzвежда урина. Но то пие от окол. води и след това съответно я иzхвърля. Периодично част от окол. вода се подменя с нова, която плацентата проиzвежда. И едва ли има точно такава връzка между раzмера на фетуса и количеството на окол. води.

malinna,
добре е да спаzваШ съветите на лекарите, установили увеличението на окол.води. Много е важно дали от началото на бременността си била така, или увеличението е в последствие. Въzможните причини вероятно са много, но Щом не са ти наzначени други, по-специални иzследвания, zначи всичко е в норма. А и друг въпрос е, дали е правилно иzмерено количеството.
При увеличение на теглото ти с около 0,5 кг на 1-2 дена и получаване на отоци, zаминавай веднага на лекар. Добре е да следиШ и кръвното си всеки ден.
Не се притеснявай, много момичета са били с повече окол. води, а имат живи и zдрави деца!

# 8
  • Мнения: 495
по-голямото количество околоплодни води е рисков фактор за преждевременно раждане
аз бях така, но не съм имала отоци

Общи условия

Активация на акаунт