Злоядо ли е бебето ми

  • 959
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Мами искам да ви се оплача и да ви попитам.Бебето ми е злоядо чудех се какво да правя биберони сменях витамин С давах но не става нитое болна просто до 2 месеца ядеше добре а сега е истинско мъчение.Ако някоя мама е имала такъв проблем нека ми пише какво е правила ако сте чували за някакви билки или сиропчета които да възбуждат апетита моля кажете ми

# 1
  • Мнения: 46 437
А наддава ли нормално?
На какво е? Кърма, адаптирано?

# 2
  • Мнения: 294
На изкуствено хранене е.Мляко Хип захранила съм я и с пюрета.В момента е 7кг.и 65см.Но храненията са мъка никога с удоволствие не е започвала да се храни винаги е с голям зор когато се задава ядене направо се припотявам и психически не се чувствам добре

# 3
  • Мнения: 46 437
Мерките й са перфектни, което значи, че си наддава добре.
Само на пюретата ли се дърпа или и млякото не иска? Кога захрани?
 
Аз бих я оставила на поискване и когато сядаш да я храниш, не се припотявай, защото детето усеща  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 047
   Може да не й харесват пюретата или да не е готова още за друго освен мляко.

# 5
  • Мнения: 294
Значи пюрето го слагам в млякото абе всички вариации съм пробвала и не става.Захраних я в края на 3 месец .Охххххххххххх не знам какво да правя в безисходица съм като в омагьосан кръг.

# 6
  • Мнения: 46 437
Значи пюрето го слагам в млякото ...

А мляко, чисто, без нищо яде ли с удоволствие?

# 7
  • Мнения: 294
не и на него се цупи и с лъжица пробвам да и давам каши пюрета но отново е мъка

# 8
  • Мнения: 1 866
Аз бих я оставила на поискване. Дъщеря ми на 4 месеца вече беше минала на 4 хранения на ден и то в количества далеч по-малки от това, което уж било нормата. Беше и мноого по-слаба от твоето бебче, но не се притеснявах. Не виждам за каква стимулция на апетит може да става въпрос за толкова малко бебче. Между другото даже и за по-голямо дете. Някои ядат малко, други много и това е.

# 9
  • Мнения: 46 437
Аз бих я оставила на поискване ...

Това е и според мен решението, още повече, че е добре с теглото Peace

# 10
  • Мнения: 294
Ами добре ще ви послушам пък и вие сте с повече опит от мен .Все пак ви благодаря за отговорите

# 11
  • Мнения: 2 047
 А да не би да я храниш прекалено често. Например дъщеря ми сутрин от 5 нататък яде през три часа, но следобед издържа по 4-5 часа без въобще да се сети за храна. Мен не ме устройва много така, защото тогава е времето за кашите и разни междинни пюренца, но засега караме така.

# 12
  • Мнения: 177
Какво му сечудите, вижте какви жеги са! Моята пие вода и чай и едва пробутвам 2 пъти мляко и 1 път пюре. А ние сме големи и тежим 9.5 кг! Но педито ми каза, че след като е жизнена и весела да не насилвам нещата... И аз се изпотявах при хранене... а и съседите, защото оревавахме целия блок , но сега ако желае - яде, ако ли не - не я насилвам. Ако при хранене детето плач и не желае храна, то няма и да слюноотделя правилно и тогава може достапо-големи вреди да нанесем.

# 13
  • Мнения: 2 467
Едно че са жеги сега и друго, че колкото повече майката настоява и "тъпче" храна, толкова повече бебчето стиска уста.  Като не иска -  не давай. Все ще огладнее. А огладнее ли ще яде и спокойно, и с желание.

# 14
  • Мнения: 382
И ние имаме подобен проблем от скоро... Но пък и твойто бебче си е добре на килограми, така че не се притеснявай - давай когато поиска, не под час и не точно колкото си си определила - колкото поиска. Наистина колкото повече насилваш толкова по-трудно става. Сега е много горещо, а може и венците да започват да болят. Погледнала ли си - да не е тръгнало пък някое зъбче?

Общи условия

Активация на акаунт