Възмущение от клиника Зрение!

  • 19 488
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Ако мястото на темата не е тук я преместете!

Преди около месец си запазих час във въпросната клиника за след две седмици тъй като това беше най-ранната дата, на която имаше часове за свободни прегледи през касата, казах, че съм бременна и че ще искам по-обстоен преглед и попитах дали прегледа е изцяло безплатен и ако не какво да очаквам. Обясниха ми, че не дължа нищо и съм освободена от потр. такса дори. Минаха две седмици - отидох на преглед. Чаках около час и когато ми дойде ред Професора каза, че трябва да излезе и си взе багажа и си тръгна. Тогава аз се разплаках защото нервите не ми издържаха и една от лекарките ме видя и любезно ме прие за да ме прегледа. Обясних, че тъй като много често качвам диоптер и в момента от бременността чувствам че зрезнието ми е отслабнало още повече, бих искала да ми се прегледат очните дъна за да се определи риска от отлепяне на ретината при нормално раждане и каквото е необходимо. Междувременно питахме и за лазерното отстраняване на късогледството и за мен и съпруга ми. Тя ме прегледа и записа показателите и ми каза, че трябва да ида следващ път за да ми разширят зениците тъй като от - 2,75 в момента съм - 4,0. Съгласих се и ми записаха час за след още 2 седмици (вчера). Документите ми предложиха да останат там и аз се съгласих. Вчера в 14,30 ч. бях там. Приеха ме в кабинета в 15,30 ч. и ме сложиха на един стол да чакам при което доктора излезе. Талота ми пазеха, но другите документи ми бяха затрити. За това същата лекарка дойде да ме прегледа пак за да ме подготви така да се каже за професора, който се занимаваше с платените пациенти - клиенти. Прегледа ме на двата уреда и остави някви листчета подобни на касов бон върху талона ми и излезе. През цялото време влизаха, излизаха и се караха на хората. Освен на тези, които бяха плятено. След около половин час дойде проф. и започна и той да ме преглежда на същине апарати, на половината дойде лекарката и му каза, че ме е прегледала и той престана и се хвана за онези очила,  (това също ми бе направено миналия път но бе загубено) написа ми колко са ми диоптрите и каза излезте навън сестрата ще ви разшири зениците... да ама не - още половин час висях права отвън и още един час седнала за да благоволи сестрата да се обърне на моето обръщение: Извинете... та взе капките да ми разшири зениците - вече беше 17,00 ч. Почаках още известно време... и ме извикаха прегледа ми и дънага дали са здрави и ми каза, че има вероятност от отлепване при нормално раждане и много любезно ми предложи четири лазерни процедури по 400 лева на око, като превантивна мярка и то бързо защото той излиза в отпуск. Казах, че не съм подготвена и трябва да помисля и тогава пак стана сприхав и каза: Току що прегледа приключи, следващия. Опитах се да попитам тъй като нося лещи какъв да бъде диоптера за тях, и след като не си тръгвах а те упорито се правеха, че не ме виждат. Лекарката ми написа на едно хвърчащо листче. После се оказа, че онази разпечатка от апарата пак я няма и доктора каза: аз май я смачках, извади една и ми я прикачи към листа. После видях, че е от 13,30 - когато аз не съм била там още... Становищено му е написано толкова бледо, че никой не може да го разчете... И така ... сега какво да правя, аз не съм сигурна, в това което казват. Висях почти два дни и какво сега трябва да ходя и другаде и пак същото ....
Как може да има такива хора.
Сега вече знаем и аз и мъжа ми, че няма да си правим операция там!

# 1
  • София
  • Мнения: 974
За съжаление не си имала късмет и са те поизтормозили Sad
Но защо реши там да се преглеждаш?
Обикновенно в болницата където ще раждаш искат да си прегледана от тях или от място където те ще те пратят.
Това го казвам от опит на мен не ми признаха мнение за секцио, поради висок диоптър, защото не беше направено в Медицинска академия, а в обикновена поликлиника.
Но информацията ми е стара вече може и да не правят така newsm78
Съветът ми е , ако си си избрала болница, да се поинтересуваш къде точно да се прегледаш, за да ти признаят резултатите от прегледа
И не се ядосвай за злополучния преглед в тази клиника  Hug
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 35 890
аз съм изключително доволна - направиха ми корекции и на 2те очи в 7 и 8 месец на бременността по клинична пътека /т.е. напълно безплатно/, но наистина чаках месец за прегледа, прегледа ме не лекарката, при която се записах /тя даде само една консултация на въпрос от лекарката, която ме прегледа и извърши процедурите/, становището на хвърчащото листче го приеха в б-цата без проблем - имаше си необходимите печати; корекциите са елементарни и изискват разширяване на зениците, което си имала при прегледа - вероятно за това се е издразнил лекаря; съжалявам, че при теб така се е получило!

# 3
  • Мнения: 35 890
Това го казвам от опит на мен не ми признаха мнение за секцио, поради висок диоптър, защото не беше направено в Медицинска академия, а в обикновена поликлиника.

в обикновена п-ка нямат апаратура за нужния преглед /за да е направен сериозно, де/, но в МА и в Зрение имат  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 974
Това го казвам от опит на мен не ми признаха мнение за секцио, поради висок диоптър, защото не беше направено в Медицинска академия, а в обикновена поликлиника.

в обикновена п-ка нямат апаратура за нужния преглед /за да е направен сериозно, де/, но в МА и в Зрение имат  Peace

O'k аз затова питам защо точно там....може би пак ще ми се наложи  Laughing
Мерси за инфото  bouquet

# 5
  • Мнения: 145
Аз съм със - 7,30 и на двете очи.По време на бременността-7,8ми месец отидох да ме прегледа Проф.Златева във"Биочек"-здравен център с много добро оборудване.Не изгубих много време-30мин почаках, но защото бях по- рано.Предварително си запазих час за преглед.На частно със заплащане-27лв. или нещо такова.Прегледа беше обстоен,подробен и жената ми направи специален документ-становище.Доколкото ми е известно,тя работи в Медицинска Академия и
е известно име в медицинските среди/за това умишлено отидох при нея,за да не ми оспорят документа при евентуално секцио/Така,че предпочетох да си спестя нервите и времето и да получа бърз,категоричен и качествен резултат.
Що се отнася до лазерните корекции на очните дъна-проф.Станков живее в Шумен в момента и ходих при него/братовчед е на баща ми/едно от имената в офталмологията ми сподели,че не препоръчва защото откъдето мине лазера изгаря невъстановимо.,и винаги има 10% неусигурен риск.Овен всичко друго много голяма част от хората с такова голямо късогледство след няколко години след операцията пак си връщат постепенно диоптрите.Разбира се чувала съм и други мнения,но за себе си съм взела решение да нося очила и меки лещи.
Междувпрочем за какво ти е напрежение и нерви по време на бременността с тази лазерна операция.Това си е стрес а спокойствието по време на бременност е много важно за плода?!

# 6
  • Мнения: 35 890
специално при мен съветът беше да не коригирам диоптри, а само подлепване на ретината

# 7
  • Мнения: 483
Аз не съм искала лазерна корекция на късогледството сега - питах за след време като родя.
А той ми предложи освен лазерна корекция на късогледство и лазер за корекция или подлепване на дъната - не знам как е правилно да се каже.

# 8
  • Мнения: 4 414
не се ядосвай излишно....и без това достатъчно са те изтормозили. Hug
ако смяташ, че не можеш да имаш доверие на този преглед, иди на друг, за да си спокойна.
 аз ходих в Светлина и съм мнного доволна. платих си, защото не ми се занимаваше с личния лекар.20 лв. струваше, но работят и със ЗК, доколкото знам. Във Вита също правят такъв преглед. Аз там си ходя на очен по принцип. Д-р Облашка препоръчвам с 2 ръце. Тя работи и в Светлина. Самият преглед можеш да направиш и на 2-те места, а ако се налага корекция, се прави само в Светлина - там има нужната апаратура. Другото място е МА - за там не мога да кажа, защото нямам опит.
Успех!  bouquet

# 9
  • Мнения: 35 890
Д-р Облашка препоръчвам с 2 ръце. Тя работи и в Светлина.

май съм в грешка - прегледът и корекцията ми ги прави точно д-р Облашка с клиниката до Централна гара - за нея пиша горе, явно съм объркала имената на клиниките  Embarassed Crazy

# 10
  • Мнения: 277
Обикновенно в болницата където ще раждаш искат да си прегледана от тях или от място където те ще те пратят.
.....
Съветът ми е , ако си си избрала болница, да се поинтересуваш къде точно да се прегледаш, за да ти признаят резултатите от прегледа
И не се ядосвай за злополучния преглед в тази клиника  Hug
Успех  bouquet

 Peace

Минах по тоя път преди седмица. Така е отвсякъде.

# 11
  • Мнения: 3 914
Единствената клиника ,в БГ и още 2 други държави ,в която разбраха от какво е болно детето ми беше точно "Зрение", точно там се наеха да извършат много сложна и единствена по рода си операция на детето ми, вярно имаше усложнения на едното око,но бях предупредена.Съгласна съм че се чака много но мисля че причината е точно ноличието на професионалисти като проф.Танев и проф.Гугучкова.Вие търсите консултация а аз тогава се борех за зрение за дете ,което е родено без такова.Няма лекар при когото не съм ходила и мисля че въпреки всичко ,ако имате сериозни проблеми със зрението ,точно там отидете

# 12
  • Мнения: 7 640
Кити, наистина много неприятна история, но какъв е този Професор и тази лекарка, не им споменаваш имената дори.
А относно лазерните манипулации- с талон 3 а през касаата струват около 30 лв.
А как така дъната са ти здрави, а има опасност от толепване- твърде комерсиално ми звучи newsm78

Общи условия

Активация на акаунт