Как изглеждат гъбичките, образуващи се в устата на бебето?

  • 5 833
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Моля ви, кажете ми как изглеждат гъбичките образуващи се от млякото в устата на бебетата. Днес забелязах бели остатъци по езика и небцето на бебка, приличащи на остатъци от мляко, но при опит да ги изчистя  - не стана?

# 1
  • Мнения: 145
Ако устичката не се изплаква с водичка след сукането може да се образува soor,гъбички най-добре не прилагай самодейности ами иди при педиатъра да ти предпише нещо.Гъбичките са бели и доколкото знам облагат езика.

# 2
  • Мнения: 326
Давам й с лъжичка водичка след всяко хранене, но явно не е помогнало много..

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Това са гъбички. И аз давах с лъжичка вода но пак се появяваха. Не се тревожи. Най-вероятно ще предпишат Дактарин орал гел, но той трудно се намира. Иначе е много ефикасен. Има и други препарати, които помагат, питай педито. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 193
Мисля, че това което си описала са точно гъбичките. Голямата ми дъщеря имаше като бебе. Изписаха ми Нистатин тогава да я мажа и изчезнаха. Предполагам че сега има много по-добри препарати, посъветвай се с педиатъра.
Не се притеснявай, не е страшно, бързо минават  Hug

# 5
  • Мнения: 495
наше познато дете имаше гъбички /по диагноза на педито/ и изглеждаха като черно петно на небцето, изписаха й капки някакви, беше се получило от лапане на мръсни предмети като ключове и др.

# 6
  • Мнения: 1 353
Давам й с лъжичка водичка след всяко хранене, но явно не е помогнало много..
и аз обливах устичката ама си хванахме млечница Rolling Eyes говори с педито най вероятно ще изпише дактарин за мазане на устичката Peace

# 7
  • Мнения: 1 353
Моля ви, кажете ми как изглеждат гъбичките образуващи се от млякото в устата на бебетата. Днес забелязах бели остатъци по езика и небцето на бебка, приличащи на остатъци от мляко, но при опит да ги изчистя  - не стана?
изглеждат точно така както со ги описала Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 911
В Германия пък препоръчват точно обратното: след кърмене да НЕ се дава вода, защото кърмата има антибактериално действие. Иначе гъбичките изглеждат така, но може само докито да ти каже. При нас на 2 месеца беше същото, не се махаше, а пак се оказа, че не са гъбички.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 225
и моята Карина и се образуваха гъбички по венците и от вътрешната страна на бузите, с дактарин минават за един ден. Той е сладък на вкус, има аромат на ягога и малката много го харесва.

# 10
  • Мнения: 1 353
В Германия пък препоръчват точно обратното: след кърмене да НЕ се дава вода, защото кърмата има антибактериално действие. Иначе гъбичките изглеждат така, но може само докито да ти каже. При нас на 2 месеца беше същото, не се махаше, а пак се оказа, че не са гъбички.
това съм го чела и аз   newsm78

# 11
  • Мнения: 326
Сердика, а какво се установи, че е било?

# 12
  • Мнения: 911
мляко Mr. Greenпросто не винаги може да се махне.

Общи условия

Активация на акаунт