Моля за съвет за отопление

  • 1 690
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 472
Ще съм благодарна на всички които се дключат по темата да споделят как се отопляват и колко им струва.
проблемът при нас е, че мислехме че ще ни газифицират но току що разбрах че този вариант отпада. До сега се отоплявахме с камина с водна риза /довил на секаста/ с около 10 кубика дърва за сезон, но след две зими така и опушени стени, мъкнене всеки божи ден на дърва и в крайна сметка стоене на студено - щото като се прибера е студено докато запаля и загрее, сутрин пак е студено щото водата в радиаторите изстива и в северната ни спалня имам лед от вътрешната страна на прозорците просто не знам какво да измислим.
Много ще съм благодарна за всеки съвет и мнение. Апартаментът /де факто етаж на къща над магазин/ е 90 квадарата и стаите са 3 метра високи/

# 1
  • София
  • Мнения: 337
Не знам дали инфото за нашите мъки ще ти е от полза:
70 кв. на ток. От 2 години към Адакс радиаторите имаме интенторен климатик и е по-добре.
Сметките са големи 250-350лв през зимните месеци, но включват и 2 бойлера, а и мъжа ми е зиморничев, та поддържаме 23-25 градуса.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
ами аз си мисля за комбинация от ток и това което имате.
Може в радиаторите да се вкарат едни джадж за да се получи парно на ток, и между конткта и щепсела да се сложи реле за време.
Но все пак за тази идея трябва да се изкаже и специалист по топлото Simple Smile

# 3
  • Мнения: 22 531
Апартамент 95 кв.м,изцяло виншен,тухла,без изолация/според мен/ алуминиева дограма,окачени тавани от гипсокартон,но без изолация отдолу-зимата/най-студен месец/ ,държейки 23 градуса на ток,платихме 480 лв.В тази сметка влизат и консумацията на ел.уреди,като миялна ,и сушилня,както и бойлер.

# 4
  • Мнения: 14 472
Апартамент 95 кв.м,изцяло виншен,тухла,без изолация/според мен/ алуминиева дограма,окачени тавани от гипсокартон,но без изолация отдолу-зимата/най-студен месец/ ,държейки 23 градуса на ток,платихме 480 лв.В тази сметка влизат и консумацията на ел.уреди,като миялна ,и сушилня,както и бойлер.

с какво - парно или радиатори

# 5
  • Мнения: 22 531
Апартамент 95 кв.м,изцяло виншен,тухла,без изолация/според мен/ алуминиева дограма,окачени тавани от гипсокартон,но без изолация отдолу-зимата/най-студен месец/ ,държейки 23 градуса на ток,платихме 480 лв.В тази сметка влизат и консумацията на ел.уреди,като миялна ,и сушилня,както и бойлер.

с какво - парно или радиатори
ooooh!Много съм зле...С парно на ток-котле и радиатори в стаите.Имаме и датчик с таймер,който да контролира и регулира температурата,според това,какво е зададено.През ноща го държахме на 19 градуса.

# 6
  • София
  • Мнения: 337

Може в радиаторите да се вкарат едни джадж за да се получи парно на ток, и между конткта и щепсела да се сложи реле за време.

това е много неефективно и скъпо решение. Ние имахме (още имаме) такива нагреватели, но не ги ползваме ислжихме конвекторни радиатори. предполагам, че с котлето е по-разумно решение, но ние не можем да го направим, защото трябва да разбием целия апартамент, та да вкараме тръбите. Sad

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Климатик,без да се изключва,бойлер,пералня,хладилник и т.н. най-голяма сметка 130 лв

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тъй като вече имате монтирани радиатори, най-добре ще е да ги използвате. Може и електрическо котле да си купите.
Ние отопляваме 100кв.м. с локален котел на етажа. Котлето е на дърва и въглища, но дърва помирисва само случайно. Кара на въглища с подпалване от сух спирт. За не повече от 30мин. помпата завърта и лъхва топло. Купувахме си по 5 чувалчета въглища, защото няма къде да ги държим. Изгорили сме около 2т. Миналата зима, когато целодневно бяхме вкъщи - 3,5т.

# 9
  • Мнения: 14 472
Климатик,без да се изключва,бойлер,пералня,хладилник и т.н. най-голяма сметка 130 лв


добре но за каква квадратура

# 10
  • Мнения: 1 489
100 квадрата апартамент го отопляме с два климатика.Единия 9 ,другия 12.Вратите навсякъде са отворени,работят денонощно климатиците и плащаме 200 лв. на месец,заедно с другите уреди.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Климатик,без да се изключва,бойлер,пералня,хладилник и т.н. най-голяма сметка 130 лв


добре но за каква квадратура


Климатика е 12.Разбира се правя компромис и топля хубаво само едната стая.Но като казвам хубаво-минимум 28 градуса,страшно съм зиморничева.

# 12
Каквото и да ми казват камина с дърва е най-евтино и най-топло Нашата е с водна риза за 4радиатора и един бойлер -10куб дърва на зима Освен това към нея сме пуснали и въздуховоди за бързо затопляне Ето от това съм най-доволна Имахме акумулираща печка-много скъпо Имаме подово което не ползваме заради сметките Климатиците ползваме само лятото или в много студени дни Вярно упушва се но ние сме пушачи и боядисваме всяко лято А и нищо не може да замени домашния уют от красотата на пукащото топло огънче в камината

# 13
  • София
  • Мнения: 752
Близо 100кв. м. с 2 инверторни климатика и 1 конвекторен радиатор(за детската стая която е 12 кв. м.) - най-голямата сметка тази зима не беше над 200лв, като аз и детето си седяхме по цял ден вкъщи , т.е. постоянно работи поне 1 климатик и радиатора, телевизор, компютър и  никога не изключваме 120 литров бойлер

# 14
  • Мнения: 587
около 100 кв. метра с три инверторни климатици. 27 гр през зимата 22 през лятото, средо годишно около 100лв ел енергия. на месец,

Общи условия

Активация на акаунт