Какво е "скреж" в окото?????

  • 4 312
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 849
Здравейте!
Вчера бях на очен лекар, за да ми мери налягането в очните дъна с Голдман. Оказа се, че от -4  вече съм качила на  -5 и на двете очи. Освен това в лявота око има "в крайната периферия от 6ч - 9ч - скреж - за atc". Това е написано дословно за ляввото око и е с мнение за секцио. Някои знае ли какъв е този "скреж" и това "atc" и задължително ли се прави секцио при раждане.
Тъй като чак в понеделник ще мога да се видя с моята доки и да я разпитам, ви моля за отговор, защото ще се побъркам.

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ти си била при очен лекар , нали?
той нищо ли не обясни?

тук сега ще се включи PolarFox с компетентно мнение. Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 849
Това го прочетох от направлението за гинеколога...иначе на място почти нищо не разбрах Embarassed Embarassed,освен че препоръчва секцио и 40 дни след раждането да отида пак на преглед и най-вероятно след това ще ме изпрати при д-р Накова от Мед. академия за Електроренгенограма.

# 3
  • Мнения: 4 414
щом са ти препоръчали секцио, значи има вероятност от отлепяне на ретината... но аз не съм лекар и не съм компетентна Embarassed
къде ти правиха този преглед?
няма ли възможност да ти направят лазерна корекция и да раждаш нормално...ако това е желанието ти?

# 4
  • Мнения: 3 914
Проф.Накова прави електроретинография с  цел да се определи степента на увреждане на нервните клетки в ретината, а "скреж"  е поява на бели петънца по ретината-памуковидни, т.е. евентуално отлепване на места,затова раждането задължително трябва да е секцио,това обаче е често срещан проблем при бременни със по-високи диоптри.След раждането обаче процеса е напълно обратим ,разбира се трябва да те наблюдават преди да е настъпило трайно увреждане на съдовете на ретината.Успех Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 849
Благодаря ти Viki i mama! Ще се допитам до моята гинеколожка и най-вероятно ще отида при проф. Накова за контролен прглед. Мисля, че положението май не е страшно..

Общи условия

Активация на акаунт