След колко време изчезва подутината след ваксина?

  • 2 328
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Здравейте!Преди 10 дена ни биха първата ДТК ваксина и още не е минало подутото топче на гръбчето на бебо.Дали е нормално след толкова време да стои още?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Mале,4 пъти си пуснала темата Laughing
Ние не сме имали никаква подутина,на нито една от ваксините...

# 2
  • София
  • Мнения: 9 857
Елица,ние подутина никога не сме имали.Докато живеехме в София-до преди месец-никога не ни е бита ваксина в гърба,само в ръчичката и крака.Лично педиатърът още когато Буби беше бебе ми беше казал-след имунизация да слагам мед на мястото.Сега сигурно ще бъда "нахокана",но ефекта беше поразителен-никога никакви подутини!Последната ваксина обаче я бихме в Плевен.Проведох дълъг спор със сестрата-тя държеше да я бие в гърба.Не се съгласих.Винаги съм се чудила защо бият в гърба ваксините/извинявай,че излизам от темата/- Simple Smile
От други майки съм чувала,че подутината може да стои и месец. Thinking

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
подутинка колкото бобче може и месец да остане

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Бих те посъветвала следващият път, ако имаш възможност разбира се, ти да си купиш ваксината. Казва се Инфанринкс и се бие в крачето. В София май струва около 35 лв. Ние сме с такава ваксина и аз съм много доволна

# 5
  • София
  • Мнения: 39 759
Възможен е оток. При Дияна имаше само зачервяване, което мина за 2-3 дена.

# 6
  • Мнения: 733
Бих те посъветвала следващият път, ако имаш възможност разбира се, ти да си купиш ваксината. Казва се Инфанринкс и се бие в крачето. В София май струва около 35 лв. Ние сме с такава ваксина и аз съм много доволна
Peace цената е до 30лв. А ако нямаш възможност да ти бият тая от касата не в гърба, може и на друго място.

# 7
  • Мнения: 949
При нас не се е получавало подутина нито веднъж.

# 8
  • Мнения: 3 423
На нашия бебок му биха комбинирана ваксина със 6 съставки. В крачето. Понесе я добре.

# 9
  • Мнения: 3 760
ДТК НЕ се бие в гърба (преди се е правело, но сега е ЗАБРАНЕНО)! Направо сменяй педиатъра!
А иначе отокът от ваксина може да не се разнася и месец даже.
Компресче с мед и аз правя.

# 10
  • Мнения: 867
    Ние нямахме никакъв оток! Но сложихме Pentaxim-четири валентна ваксина-в крачето! Понесе се много добре, без температури, ревове и т.н. Въобще ДТК, което касата поема, дава прекалено много странични ефекти! Ако имате възможност бийте Infanrix, което е само ДТК!

# 11
  • Мнения: 532
Правилно те е посъветвала Мъни, че ваксина в гърба НЕ се поставя.

Ама струва ми се, че има педиатри от балканската война, извинете! Направо плачат да ги осъдят за некомпетентност и немърливост...

ДТК - дифтерия, тетанус, коклюш, което се поема от ЗКаса е жива ваксина, с жива коклюшна компонента и дава доста неприятни странични реакции.

ДТаК - същата ваксина, но ацелуларна, или още й казват с безклетъчна коклюшна компонента , или  убита ваксина, се прилага вече по света. Infarix  е такава ваксина /има и на други производители/. За съжаление ЗКаса работи с живата. Може би това ще се промени в рамките на няколко години. Infarix може да се купи от аптечната мрежа в България и да се постави на детето. Разбира се, първо трябва да се говори с педиатъра. Нашата педиатърка, например, каза, че има информирани майки, които искат ДТаК и си купуват и тя поставя тази ваксина, защото е по-добра от ЗКаса с оглед на неприятните реакции от коклюшната компонента.

В Здравния форум има закована тема на д-р Birdie за ваксините. Много е полезна, но отнема време да се изчете.  Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 2 035
 За съжаление около месец.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 737
Ама защо на гърба я бият тая ваксина  newsm78
На нас ни я слагаха на ръчичката. Отока наистина се задържа много. При последната (третата) отидоха повече от 20 дни.

# 14
  • Мнения: 147
Никога не е получавал подутина.Но аз купувам инактивираната(ДТаК)  и тя се слага мускулно.Тази,която здравната каса заплаща е жива и се бие подкожно в ръката под рамото.А защо са я били в гърба #Crazy #Crazy #Crazy просто нямам думи и идея.

Общи условия

Активация на акаунт