Дебеланка!

  • 1 425
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Нашата дъщеричка е на летен морски лагер от детската градина. Всеки ден се чуваме и е много доволна и щастлива, до този момент не се беше затъжила особено за нас и т.н. НО вчера я чуваме по телефона и като ревна с пълен глас едвам й се разбира какво говори, а то било, че някакво момче ходило цял ден след нея и й викало "Дебеланка" и тя ме пита какво е това и дали е много лошо????
Толкова гадно ми стана, защото съм далече немога да я прегърна да я успокоя ........
А тя не е дебела, но е едро дете. По килограми си отговаря на ръста, но друг е въпроса, че ръста и е значителен спрямо другите деца ... но при нас и двете роди, дето сме се сродили сме много едри хора! Тя няма как да е дребничка, слабичка .......
Направо ми идва да се кача на колата и да отида и да ги размажа всички /това на шега де/, защото всички са деца, а децата са много жестоко откровени понякога, но когато наранят твоето си готов да  #2gunfire
Та пиша просто да споделя ........
Нали неможе да й създадат някакъв комплекс пък сега???

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Не става ясно колко е голямо детенцето ти,но ми е интересно как досега не знае какво е да си дебел.И защо си мисли,че е много лошо?
Естествено,че може да й се създаде комплекс и тук е твоята роля да й обясниш дали е верно или не и дали това трябва да я смущава.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Звънни на учителката и говори с нея- нека тя я успокои и направи забележка. Предполагам, че дъщеричката ти е по-малка. Лесно забравят /или поне моята/. Не се притеснявай излишно. Много добре те разбирам, защото и моята в момента е на Зелено училище и бих се притеснила, ако ми каже нещо подобно. За съжаление си далече и е най-добре да помолиш учителката да разбере какво точно е станало и да успокои детето.

# 3
  • Мнения: 134
Дъщеря ми е на 4 годиники и знае, какво е слабо и дебело, но никога не съм й обяснявала, че дебелото е лошо нещо, но явно начина по който са й го казвали я е накарало да си мисли, че е лошо, защото става дума за подигравки. Говорих с госпожата относно това и се разбрахме, че ще направи забележка на момченцето, а относно моята дъщеря я е успокоила и нещата се бяха нормализирали. Явно, че като ме е чула и й е станало вече мъчно и е решила да се оплаче на мама детето  Wink
Много дълъг ми се видя тоя лагер и като се прибера вечер в нас едно такова пусто и тихо .....  Cry
Добре че утре си идва!

# 4
  • Мнения: 3 034
Като се пибере и обясни, че хората са различни и в това няма нищо лошо. Много е важно да не получи комплекси, тя е такава, каквато е - и в това е чара на хората. Иначе не се притеснявай за това, че някой я е обидил, научи я да не обръща внимание на такива неща. / тя може да е много слаба и ако някой иска да я обиди, пак ще намери начин.../
Явно обаче и е домъчняло...

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
jufy, напомни ми, когато бях 12-13 годишна едно момиче на морето, мой набор, без да ме познава зад гърба ми се развика колко дебела съм била  ooooh! Аз бях тогава над 175 и под 60 кила, спортувах почти професионално волейбол  Laughing Не знаех дори какво е да имаш коремче  Crazy

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
jufy - по основния ти въпрос не мога да се изкажа, защото моята щерка е на "другия бряг"  Flutter, но пък те питам:

Как транспортираха децата от София до морето, защото тя е на морски лагер с ДГ, нали?  Thinking
В една друга тема се питахме, чудихме и маехме как става това?  newsm78
Мерси   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 183
Аз бях изклю4ително слабо, болнаво и злоядо дете, но сестри4ката ми, с година и 2 месеца по малка от мен, винаги е била по-едра, по висока и леко пълни4ка, като малка. Много страдаше милата, някои деца открито й се присмиваха и обиждаха. Децата наистина могат да са много жестоки. Навсякъде в медиите се разпространява обреаза на кльощавите манекенки и рекламни лица на какво ли не... децата /а и не само те/ намират всяко отклонение от тази норма, за НЕнормално, т.е. лошо, и само се 4удят каква жертва за присмех да си набележат. Това е жестоката действителност, за съжаление.
не знам какво да те посъветвам. Трудно е, особено като си с по-едри4ко моми4енце. те нали са все маниа4ки да са красиви, т.е слаби...
А какви са тези лагери за 4-годишни деца?  newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
jufy - по основния ти въпрос не мога да се изкажа, защото моята щерка е на "другия бряг"  Flutter, но пък те питам:

Как транспортираха децата от София до морето, защото тя е на морски лагер с ДГ, нали?  Thinking
В една друга тема се питахме, чудихме и маехме как става това?  newsm78
Мерси   bouquet

Да ти кажа аз за моето, ако искаш: с автобус, около 6 часа им беше пътя, не са имали проблеми.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как транспортираха децата от София до морето,
Да ти кажа аз за моето, ако искаш: с автобус, около 6 часа им беше пътя, не са имали проблеми.

звучи супер. Peace

Maika - има лагери организирани от ДГ. Може да се запишат дори 3 годишни деца. Аз таз година пропускам, но догодина живо и здраве, може да пусна моя Томи (ще е на близо 4г.). Simple Smile

# 10
  • Мнения: 47 888
за съжаление и на мен ми е познато това,моята дъщеричка също е по-едра,и преди няколко дни наше приятелче й казало,че е дебела...тя изтича и се скри(бяхме навън),и не казваше защо е сърдита,чак като се прибрахме вкъщи ми каза...почувствах се много неприятно,тя е още малка и много наивна,много се впечатлява от такива неща(веднъж едно момиченце в детската й беше казало че обувките й са грозни,и тя повече не искаше да ги носи),опитах се да й обясня че всички сме различни,но не трябва да се обиждаме един друг и че си е хубава и т.н.,но не знам дали се получи добре...ох,милите душички,ако може от всичко да ги запазим,ама все някой ден започват да се сблъскват с подобни ситуации...

# 11
  • Мнения: 134
За съжаление наистина неможем да предпазим децата от обиди и сте прави, че който иска да обижда винаги ще намери начин. Сега си дойде от лагера и  ooooh! немога да си позная детето. Първо е толкова почерняла, пораснала, не спира да говори, да разказва какви дискотеки им правели, какви игри, как се научила да плува под вод без да се държи за .... ПЯСЪКА  Joy Joy Joy
Питахме я дали иска пак да ходи на лагер и каза, че още утре отивала!!!
Абе .... и най-шокиращото беше /за нас де/, че като и казахме да се съблича да влиза в банята си сгъна дрехите, подреди си обувките ...  Laughing
С две думи - едно видимо порастнало дете.
Относно превоза - пътуваха с рейс, много хубав. На отиване пътуваха осем часа /адски дълго/, но спирали много често за пишкане, а сега на връщане с три почивки, едната от които за вечеря, пътуваха 7 часа. За вечеря почивката е била 45 минути, а другите две са били да се разтъпчат, пишкат и т.н. за около по 15 минути.
Честно казано много пъти се упреквах, че съм я записала на лагер, че много дълги тези 10 дни, дали ще се оправи, дали ще я мажат, къпат и т.н., но сега като си виждам малката звездичка се радвам! и наистина има някакава положителна промяна от гледна точка на дисциплина, което ме радва, че нещо му бяхме поизпуснали края напоследък Embarassed - беше станала бая лигавичка!
Ако има още въпроси за легара - питайте!
А! И видимо е отслабнала  Wink Това ще да е от плуването под вода!

# 12
  • Мнения: 429
Аз се включвам, за да те оздравя с това, че детето ти си е дошло живо и здраво и най-вече изглежда щастливо. Сигурно не си и спомня за проблема.

# 13
  • Мнения: 8 917
Аз се включвам, за да те оздравя с това, че детето ти си е дошло живо и здраво и най-вече изглежда щастливо. Сигурно не си и спомня за проблема.
newsm10

# 14
  • Мнения: 5 877
Най-баналните обяснения в този случай вършат най-добра работа.
За децата не са банални, те ги чуват за пръв път.
Едно елементарно "той ти завижда и затова те дразни" или "сигурно няма кой да му обърне внимание и той обижда, за да го забележат",
може да свърши чудеса за детето.

Аз се бях оплакала на баба си (едно девойче системно насъскваше съучениците ми срещу мен в пети клас, бяха ме нарочили нещо) и тя ми каза нещо от рода на "много важно, радвай се - значи има за какво да ти завиждат". На мен спря да ми пука, на тях спря да им е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт